Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ja nemam šta da kažem, jer je ceo načina razmišljanja "gledao sam taj i taj model" meni potpuno stran. Tj, kada bih hteo novu gitaru, ja bih grubo zamislio šta mi treba, i onda bih počeo da pratim oglase, i obilazim ljude koji su imali nešto što bi se grubo moglo uklopiti u celu priču. Kad naletim na komad čija je cena pristojna a gitara mi leži u rukama, i sviđa mi se tonski, kupim, pa makar to bila drugačija gitara od onoga što sam ja prvobitno zamislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Gargijevog posta:

Ljudi bre,meni nije potrebno objazsnjenje za snimak vec za zvuk u studiju ZA PROBE,kao i za svirku.Znam i ja da se gitara pri snimanju studijskog matreijala dodatno nasnimava da bi zvuk bio puniji,kako bi inace Hypocrisy imao debeo zvuk na albumu a imaju samo jednu gitaru?! Hvala na objasnjenjima Secraconu i Dushanu,kao i Gargiju  .

dobro, dobro, nemoje me odmah motkom po glavi. icon_smile.gificon_smile.gif nisam video da si pitao za probe. O:)

 

sto se tice proba, moje misljenje je da je tu najvaznija jacina kojom svi sviraju. obicno bubnjar "ne moze" da lupa tiho, pa kad svi krenu da se odvrcu, na kraju ispadne popara od zvuka i uvek neko nekog ne cuje. kad se svi stisaju, onda stavri postaju jasnije. moje misljenje. icon_wink.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn right Gargi Boy !!! icon_smile.gif Bubnjar mi u studiju sere :"pojacaj se" a onda se zali kako na snimku ne cuje nista od bubnjeva sem cinelica.

 

sto se tice izbora gitara,ja prvenstveno trazim novu u slucaju kad bih kupovao,jer jos nisam iskusan da idem okolo i obilazim po kucama icon_smile.gif . icon_smile.gif A i moj izbor bi definitivamente bile samo BC Rich gitare ili Jackson Flying V

 

Poz!

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog eseja o gitari! biggrin.gif

 

Ono što si napisao jako dobro zvuči. Treba probati svakako pre nego što je uzmeš definitivno.

Ti materijali su svi dobri i meni je to okej cena za BC Rich. Ne znam šta znači NY serija, nadam se da ne označava neku Korejsku ili nedobog Kinesku izradu. Dushane, jel’ ti znaš možda?

 

NJ serija ti je izmedju custom(koje su skupe-2000 jevreja pa navise) i onih nizih serija(Platinum koja je ok ali ima slabije karakteristike od NJ serije, i Bronze serija,te gitare imaju isto jeftino drvo kao moja gitara-agathis).Znaci,to je u sustini korak od custom shop serije koja je sledeca u lancu(a i prva u tom lancu po kvalitetu i ceni),i zato ne verujem da tu seriju rade pirinach boys-i biggrin.gif .Naravno da bih je isprobao prvo pre nego sto kupim.Bio sam sa drugom jedno pre godinu dana,probali smo neki BCRich u radnji(ne znam koja je serija bila u pitanju ali cini mi se da je model bio Ironbird).Ta gitara je imala takav denf sa svojim obicnim stock magnetima da je to nevidjeno,i zapravo od tada su BC Rich gitare prve na mojoj listi.

 

Toliko.

 

Sto se tice esejisanja,samo nastavi i bices predlozen za Nobelovu nagradu icon_da.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Murray

Ljudi Hochu da kupim B.C. Rich Beast model u grchkoj ove godine i da mu stavim skroz nove magnete tachnije Seymour Duncun Sreamin' Demon - Lil' Screamin' Deamon - Dimebucker jel to suvishe komplikovana kombinacija ?

Da li mi izadje jeftinije da napravim gitaru istu takvu normalno negde napolju... ;o)

BTW Imam: Washburn Lion i Jean&Jean ruchni rad Stratocastera , Yamaha pojachalo od 180W i Boss GT-3

Do nove Godine nadam se: Beast-a , Mode Fore i Boss GT-8

Puno pozdrava... Sve najbolje... Ogovorite mi shto pre u vezi Beast-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nj serija je "made in korea"

 

ne postoji jackson "flying v". verovatno si mislio na rr ili kk modele

Znam da taj model BC Rich radi pod imenom KKV,iliti Kerry King V.

 

P.S.valjaju li ti korejci onda?E,koliko kosta Rich made in USA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S.valjaju li ti korejci onda?

Ako je taj korejac od onih materijala i sa tim osobinama koje si opisao u prošlom postu, onda to u suštini nije loše uopšte. Razlikuje se samo u finoći izrade od USA Custom-a. A to je taman dovoljno da bude za kategoriju lošija. Dakle treba naleteti na dobar komad. To su sve štancovane gitare, i može svašta da ti uleti.

 

Opet ja ono moje:

VERUJ UŠIMA!

 

musik19.gif

 

Probaj i poslušaj.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja i *do-it-yourself* pitanje ph34r.gif

 

Shta mislite o pravljenju drvenog pickguarda za gitaru, tj. kakav zvuk bi imala gitara i koje drvo bih trebao da kupim da bi bio ok zvuk? Shvatam da je ok zvuk sasvim subjektivna stvar, ali imam neki osecaj da je zatvaranje shupljina sa nekom shper plochom = losh zvuk po svim standardima icon_smile.gif

 

U principu, generalno me interesuje da li ova ideja mozhe uopshte da prodje, na nekoj gitari, ili da batalim to u startu? (zavrshio srednju pa imam preveliki raspust i dosta vremena za experimentisanje:))

 

I naravno, ako je glupa ideja, voleo bih kratko objashnjenje, hvala svima unapred icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta mislite o pravljenju drvenog pickguarda za gitaru, tj. kakav zvuk bi imala gitara i koje drvo bih trebao da kupim da bi bio ok zvuk? Shvatam da je ok zvuk sasvim subjektivna stvar, ali imam neki osecaj da je zatvaranje shupljina sa nekom shper plochom = losh zvuk po svim standardima icon_smile.gif

 

I naravno, ako je glupa ideja, voleo bih kratko objashnjenje, hvala svima unapred icon_da.gif

Naravno da je glupo, i naravno da je i meni ista stvar pala na pamet. Ja sam isao toliko daleko da sam razmisljao o alternativnim materijalima kao sto su pleksiglas, staklo... Da se vidi elektronika - nego! Probaj u svakom slucaju. Sto se tice preporuke drveta uvek mozes da uzmes javor koji se inace koristi za topove, kod nas ga ima puno i jeftin je a moze i stvarno kul da izgleda ako nabacis sloj laka preko njega. Ne verujem da ces moci tanko da ga iseces tako da ce verovatno na kraju da ti sper-ploca bude opcija. Sta sve moze da se desi sa zvukom? Paaa... Videcemo! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Murray

BittyX,

Naravno da nije glupo.Imam Strata ruchni rad Jean&Jean, i trazio sam da mi stave drvenin pickguard i oslichno zvuchi gitara samo je bitno koje drvo izaberesh...Ja sam trazio ptichiji javor...ali bukvalno mozesh bilo koje drvo da izaberesh (mislim na drvo od kojeg se prave gitare...) i zvuchache super... a i super izgleda... ;o)

Ako te zanima da vidish gitaru ili da je probash slobodno se javi na pp... ;o)

Edited by Murray

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je taj korejac od onih materijala i sa tim osobinama koje si opisao u prošlom postu, onda to u suštini nije loše uopšte. Razlikuje se samo u finoći izrade od USA Custom-a. A to je taman dovoljno da bude za kategoriju lošija. Dakle treba naleteti na dobar komad. To su sve štancovane gitare, i može svašta da ti uleti.

 

Opet ja ono moje:

VERUJ UŠIMA!

 

musik19.gif

 

Probaj i poslušaj.

 

Cheerz! pivopije.gif

hvala,hvala.hvala uchitelju icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

musik19.gif

 

Pickguardi i postoje u (doduše ne baš toliko) raznim materijalima. Poenta je da je toliko tanka da ne utiče preterano na zvuk. Kažu da su metalni pickguardi izuzetak. Ja imam prilike iz dana u dan da se uverim u to.

Pre nego što nastavim, moram da napomenem da sam basista. Nemam pojma kako bi solo gitara sa metalnim pickuardom zvučala, ali moj ’62 Fender Precision sa aluminijumskim pickguardom zvuči za nijansu metalnije. Ja sam jako zadovoljan. Dobio sam baš ono što mi je trebalo. Nisam baš siguran da bi to bilo dobro rešenje za gitaru, nisam probao.

Poenta je da imam NEplastični pickguard i da mogu da potvrdim da jako minimalna razlika u zvuku postoji, ali moj Precision i dalje zvuči kao Precision.

 

Nadji nekog stolara, on će moći da ti iseče pločicu javora na tako tanko. Ja lično imam averziju prema šperploči. To je puno rupica, mada to nije dovoljno da ti mikrofoniše, ali bih ja to čuvao za poslednju alternativu.

Mada kada bolje pogledaš, plastika je najgori materijal, pa se ipak koristi.

 

pivopije.gif

Cheerz!

 

musik19.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu pedalu ima jedan moj ortak...pedala je sjajna...mozda i najbolja metal pedala koju sam probao icon_da.gif

ti menjas misljenje ko ja carape.Zar nisi jednom rekao da je Metal Master APSOLUTNO najbolja pedala za

metal,cini mi se na temi Pedala ili Procesor.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje icon_smile.gif ...ne znam icon_smile.gif ...evo da ti ispricam sta je bilo...pre jedno nedelju-dve donosi meni ortak tu Rocktronovu pedalu...ja je ukljucim, i ono "wow" userem se kako zvuci...uzmem malo da se igram sa ekvilajzerima i namestim je da zvuci jos bolje...a s'obzirom da nisam imao Metal Master pri ruci nisam mogao da napravim uporedni test ove dve pedale te mi je ova mozda ostala u malo boljem secanju, ako znas na sta mislim...ako nista drugo ja bih ipak dao malu prednost Metal Master-u zbog onog fenomenalnog "morph" potenciometra icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje icon_smile.gif ...ne znam icon_smile.gif ...evo da ti ispricam sta je bilo...pre jedno nedelju-dve donosi meni ortak tu Rocktronovu pedalu...ja je ukljucim, i ono "wow" userem se kako zvuci...uzmem malo da se igram sa ekvilajzerima i namestim je da zvuci jos bolje...a s'obzirom da nisam imao Metal Master pri ruci nisam mogao da napravim uporedni test ove dve pedale te mi je ova mozda ostala u malo boljem secanju, ako znas na sta mislim...ako nista drugo ja bih ipak dao malu prednost Metal Master-u zbog onog fenomenalnog "morph" potenciometra icon_da.gif

da te pitam nesto...ja nikako u studiju(tj. Orange-u) ne mogu da namestim zvuka kakav zelim.Da li je u stvari Metal Master kao neki preamp?Jel mu treba dodatni eq sa pojacala?Sta mislis da sa njim idem direkt u miksetu p ana razglas ili tako nesto(jer hocu da dobijem prastavi zvuk koji dobijem kada pedalu prikacim na obicne zvunike)?Preporuci mi nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...