Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ljudi treba mi pomoc!

Situacija je sledeca.Imam Fender squer straticaster affinity serju i hocu da poboljsam zvuk na njoj.Ortak je na standard seriju iste gitare kupio magnet i gitara zvuci mnogo bolje.Znaci moje pitanje je kako najbolje da dobijem bolji zvuk? Da li kupovanjem novog seta magneta? Koji su najbolji? Koliko je to isplatljivo(isplatljivije od kupovine nove gitare npr. Jacksonovog Rhandy Rhoadsa)?

P.S. ako znate cene tih magneta molim vas napisite i to.

ja imam slicnu situaciju samo sto ja imam ibaneza jeftinije serije.Dusanov savet bio je da ga bacim i kupim nesto bolje i da ne ugradjujem bolje magnete(ja sam hteo emg 81 ili 85,ali ionako nemam kinte trenutno) jer necu nista dobiti no.gificon_cry.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc!

Situacija je sledeca.Imam Fender squer straticaster affinity serju i hocu da poboljsam zvuk na njoj.Ortak je na standard seriju iste gitare kupio magnet i gitara zvuci mnogo bolje.Znaci moje pitanje je kako najbolje da dobijem bolji zvuk? Da li kupovanjem novog seta magneta? Koji su najbolji? Koliko je to isplatljivo(isplatljivije od kupovine nove gitare npr. Jacksonovog Rhandy Rhoadsa)?

P.S. ako znate cene tih magneta molim vas napisite i to.

ustedi malo para, prodaj tu gitaru koju imas, i kupi sebi minimum meksicki strat, ako ne nesto americko, i eto boljeg zvuka. Affinity je radjen od uzasno loseg drveta (radio sam paint jobove na par komada pa sam video sta se krije ispod farbe debele oko 3 milimetra ...) Ne vredi ti da ulazes pare u to veslo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te americke gitare su malo preskupe za moj ukus.Neznam sta su meksicki stratovi.Mozda bi mogao da uzmem neki Standard Stratocaster.Oni su oko 600$.Ovo sam nasao na fenderovom sajtu:

STRATOCASTER® (Cont'd)

P/N Product Retail Price

011-4700- Strat-o-Sonic DV II, rosewood (w/case)…………………………………………………………$1,570.99

011-4800- Strat-o-Sonic HH, rosewood (w/case)……………………………………………………………$1,570.99

010-1200- American Deluxe Stratocaster, rosewood (w/case)…………………………………………………………$1,499.99

010-1202- American Deluxe Stratocaster, maple (w/case)……………………………………………………………$1,499.99

010-1220- American Deluxe Stratocaster Left Hand, rosewood (w/case)……………………………………………$1,499.99

010-1222- American Deluxe Stratocaster Left Hand, maple (w/case)…………………………………………………$1,499.99

010-1302- American Deluxe Strat® V Neck, maple (w/case)…………………………………………………………$1,499.99

010-1500- American Deluxe Strat HSS, rosewood (w/case)……………………………………………………………$1,499.99

010-1502- American Deluxe Strat HSS, maple (w/case)………………………………………………………………$1,499.99

011-7000- American Strat HSS w/ S-1 switching, rosewood (w/case)…………………………………………………$1,356.99

011-7002- American Strat HSS w/ S-1 switching, maple (w/case)……………………………………………………$1,356.99

011-7100- American Strat HH w/ S-1 switching, rosewood (w/case)…………………………………………………$1,356.99

011-7130- American Strat HH Hard Tail w/ S-1 switching, rosewood (w/case)………………………………………$1,356.99

011-7400- American Stratocaster, rosewood (w/case)…………………………………………………………………$1,327.99

011-7402- American Stratocaster, maple (w/case)…………………………………………………………………… $1,327.99

011-7420- American Stratocaster Left Hand, rosewood (w/case)……………………………………………………$1,327.99

011-7422- American Stratocaster Left Hand, maple (w/case)…………………………………………………………$1,327.99

011-7430- American Stratocaster Hard Tail, rosewood (w/case)…………………………………………………… $1,327.99

011-7432- American Stratocaster Hard Tail, maple (w/case)…………………………………………………………$1,327.99

 

 

 

http://www.fender.com/resources/pricelists...winter_2005.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Mitrosu su Meksikanci tako oko 600 evra... nisam siguran stvarno ali znam da je moj ortak kad ga je kupio plato 750 ! Strašno! icon_biggrin.gif

Ne bih da lupam (mnogo) ali koliko mi se cini - to bi bio Japanac... Koliko sam provalio Japanski stratovi su u tom nekom cenovnom rangu (kod nasih ludaka)... Mislim da se cela Classic serija proizvodi u Japanu... Standard serija u Meksiku... Razlika prva i uocljiva je u izgledu stampe na glavi. Kod Mex je to neka sljastece srebrna boja sa crnim oivicenjem. Kod Jap je na slicnu foru samo sto nema sljastece srebrne vec je sve malo diskretnije. Kod Mex fendera pise da su iz Meksika, za Japan se ne secam, ali je vrlo lako kasnije prepoznati Jap kada vam neko pokaze kako izgleda stampa na headstock-u. Original fendze iz USA imaju obicno crnom punom bojom napisano Fender na headstocku uz to nema gomile prateceg teksta kao kod Meksika i Japana. Nadam se da nisam pogresio puno, molio bih Nurg-a ako ima vremena i volje da napise da li sam u zabludi posto je covek od struke a i ja sam zainteresovan da znam vise o ovoj problematici...

 

Secam se da sam ranije video u Mitrosu predivnog belog vintage strata (cenim po izgledu da je neki '60 reissue), kasnije sam tek zakljucio da je Japanac - imao je jednu vrlo izrazenu karakteristiku a to je vrat od javora koji je jako tamne boje (mislim da se radi o specificnom nacinu lakiranja). U pocetku sam mislio da je to napravljeno kako bi se ispratilo '60 godiste a onda sam zakljucio da Japanci dosta gruvaju taj nacin izrade vrata od javora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanez nije firma koja postoji od juce. Pokrili su sve tipove konstrukcije gitare... Semi-hollow, solid, neck-thru, sa top-om, bez... Nije lepo poistovetiti Ibaneza sa RG serijom te firme. Imaju oni jako kvalitetne modele - Japanci su to...

to i ja kazem...

 

skocih sebi u usta sto se ibaneza tice...

 

znaju oni da naprave djitru. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc!

Situacija je sledeca.Imam Fender squer straticaster affinity serju i hocu da poboljsam zvuk na njoj.Ortak je na standard seriju iste gitare kupio magnet i gitara zvuci mnogo bolje.Znaci moje pitanje je kako najbolje da dobijem bolji zvuk? Da li kupovanjem novog seta magneta? Koji su najbolji? Koliko je to isplatljivo(isplatljivije od kupovine nove gitare npr. Jacksonovog Rhandy Rhoadsa)?

P.S. ako znate cene tih magneta molim vas napisite i to.

Oko 100 evra su pojedinacno al se to ne isplati jer aktivna elektronika zahteva i dobru pedalu i dobro pojacalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Koje biste mi pojacalo za vezbu u kuci preporucili, posto se dvoumim izmedju Fender Frontman 15 i Marshall MG15?

U svakom slucaju koje god da uzimas - uzmi verziju sa reverbom... Razlika u ceni izmedju marshalla i fendera je bila oko 280DM : 240DM kada sam kupovao pojacalo. Imam Fendzu 15R, dobra stvar je sto ima spring reverb, za marshalla nisam siguran. Ok je za clean, licno mi se ne svidja dist ni na jednom od pomenuta dva modela. Opsti je utisak da je potreban veci zvucnik u oba slucaja. Mislim da imaju 8"... Sve u svemu, OK su oba modela sa razlikom u ceni (Marshall je skuplji) i u karakteru svirke. Ne znam sta sviras ali verujem da ti treba marshall... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmisljao da uzmem Marshalla. Ima vise varijanti, jedna nema nista od efekata, jedna ima spring reverb, a jedna ima digitalne efekte (flanger, chorus, delay, reverb). Mislim da cu uzeti verziju za spring reverbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tipa svirke, treba mi, sto bi Ludikud rek'o gej(na), ali mi ipak treba i koliko-toliko dobar clean. Svirka je neki uslovno receno hard rock fazon. Sta je onda po vama bolje za ovu varijantu?

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tipa svirke, treba mi, sto bi Ludikud rek'o gej(na), ali mi ipak treba i koliko-toliko dobar clean. Svirka je neki uslovno receno hard rock fazon. Sta je onda po vama bolje za ovu varijantu?

Moj je utisak da Fendza ima svetliji ton. Mnogo. Verovatno je do zvucnika, to se jako primecuje kada probas jedan i drugi. Mislim da Marshall nema spring vec neki digitalni reverb (neku simulaciju). Fazon je u tome sto ovo nisu lampasi od 50W+ pa da te nesto ceska po jajcima dok dzemujes. Ono - mnogo gejna, lampe urlaju i te stvari koje zovemo rock-om. Trebace ti pedala za kvalitetan dist, kazem ti - meni se nije narocito dopao zvuk, ali opet je to sve jako subjektivno. Ako budes kupovao pedalu OBAVEZNO nosi svoje pojacalo (pozeljno i gitaru) da je probas u toj kombinaciji. Da sam na tvom mestu - uz'o bi fendzu, mislim da je i dalje cena na njegovoj strani, ima kvalitet i (po mom misljenju) definisaniji zvuk. Ne znam kako bih ti objasnio tu karakteristiku, Marshall mi je nekako ћебаст po tom pitanju... (kao da je neko prebacio ћебенце preko zvucnika, ovo je mozda zbog razlicitog grill-a) Sve u svemu - ne ocekuj cudo od tog malog pojacala, cesanje jaja krece tek od 250EUR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, Marshall je mutniji, Fender jasniji. A da li bi zvuk dobio na masi i kvalitetu ako bih dodao jos jos malo kinte i uzeo npr MG30 ili Frontmana 25R? Koliko bi 10" kutija poboljsala zvuk?

Mislim da je prilicna razlika u ceni, na netu MG15CDR kosta 139$ (kod nas je bio 140EUR) a MG30DFX je 249$ sto znaci da je kod nas 250EUR... Racunaj na bar 100EUR (duplo) razlike, jer koliko mi se cini i Frontman 25R je bio oko 250EUR ranije... Znaci to je zona cesanja, jer se ne menja samo precnik zvucnika vec je i elektronika kvalitetnija. Ali bih u tom cenovnom rangu mogao da ti preporucim drugo pojacalo (i verovatno izazovem hejt kod pola pripadnika MZM icon_smile.gif ). Koju gitaru sviras i u kojim uslovima (kuca, stan, penzionerski dom)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuca,tako da buka nije problem, elektricnu gitaru jos uvek nemam (akustarisem se vec godinu dana, elektricnu nameravam uskoro da pazarim, pa da se krpim piratizovanim Amplitube Liveom dok ne nabavim pojacalo), a nameravam da pazarim Yamahu Pacificu 120. Sta bui mi u tom cenovnom rangu preporucio, a da izazove rage MZM-ovaca? icon_smile.gif

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuca,tako da buka nije problem, gitaru jos uvek nemam (nameravam uskoro da pazarim, pa da se krpim piratizovanim Amplitube Liveom dok ne nabavim pojacalo), a nameravam da pazarim Yamahu Pacificu 120. Sta bui mi u tom cenovnom rangu preporucio, a da izazove rage MZM-ovaca? icon_smile.gif

ph34r.gif Ovo je smajli koji je oprezan jer ce uskoro biti sranja. icon_smile.gif Hughes & Kettner Edition Blue 60. To je ono sto mislim da bi ti bilo potrebno. Koliko sam cuo, krece se oko 250EUR (novo). Ovaj H&K je u rangu pojacala od 50W+. Znaci ima muda koliko hoces, distorzija je bruka (ali BRUKA), clean, crunch, reverb - sve. Zvucnik 1xCelestion 12" (ovo je vrlo bitna stavka). Ali opet, ovo je samo moje misljenje... Nisam cuo gotivniju distorziju na tranzistorcu od ovog H&K + izgleda sexy... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Cinjenica je da ne znam kako ce se ponasati sa Pac 120 (tele sa dva humbuckera?) jer sam kroz ovo pojacalo terao stvarno OK gitaru, ali sam svirao Pac 112 kroz H&K i mogu da ti kazem da je sasvim solidan zvuk. Na cleanu je do jaja ali ova stratolika Pacifica nema bas ljute magnete da tera neki ozbiljniji dist (tipa za neke rock riffove posle kojih moras da menjas gacje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pac 120 je tele sa hama, probao sam kod ortaka kroz Frontman od 15W i zvuci dobro, ima ostrinu dzitra pritom mi se jako dopada kako lezi, svirljiva, a nije skupa. Probao sam razne gitare u ovom cenovnom rangu i ova mi se by far najvise dojmila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da jos jedna stvar. Kako cu na pojacalo malo pricekati, nameravam da koristim Amplitube. Sad koliko ja znam dzek iz gitare ne mozes tek tako ubost u komp, jer signal nije odgovarajuci, vec je potrebna spravica zvana DI box? sad kolika mim je cena i ima li to da se kupi ovde, jer je jedan moj ortak hteo da pazari ovu stvarcicu i u nekoj prodavnici (ja mislim mix musicu al nisam siguran) su mu rekli da nikad u zivotu nisu za to culi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...