Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

More, Zaječarsko!!!!! icon_wink.gif

 

Nego, da pitam nešto: Ako imam ove pedale: distorziju, flendžer,dilej (i to digitalni!!! icon_wink.gif ), kompresor, ekvilajzer i wah-wah, kojim redosledom ih kačim. Znam da je to ultra-bitno, i pošto želim da se u najskorije moguće vreme prebacim na pedalice, hoću da znem pravi redosled da ne bih napravio neko sranje na bini icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da te spasem detaljnog traženja po ovom forumu:

icon_smile.gif

Kada se koriste efekti, neki osnovni, takoreći školski redosled je sledeći:

 

WAH + Compressor + Dist + EQ + Noise Gate + Modulacije (Chorus, Flanger, itd...) + Prostor (Reverb, Delay)

 

Dakle:

Gitara -> Wah -> Kompresor -> Dist -> Equalizer -> Flanger -> Delay -> pojačalo

 

Možeš probati i tako, što ćeš kompresor staviti pre Wah-a, zavisi šta ti je primarno, ispeglanost zvuka pre dista, ili prirodnost Wah-a.

 

To što je Delay digitalni, to znači da si ga kupio u poslednjih 20-25 godina. Analogni ćeš teško i naći, a i lošiji su, osim ako baš tražiš taj vintage sjebani delay...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde kod nas da se kupi na prethodnoj strani pominjani direct box? Mnogo mi je veliki cim da naručujem iz inozemstva, a i pitanje je da li bi iko poslao. Još ako ima varijanta sa pretpojačalom... puna kapa. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svira li neko ovde mozda Music Man-a Axis ?Zanima me kakva su iskustva sa istom...Gde je kupio...Gde se proizvodi (Usa,Japan...)...itd.

user posted image

 

na ovo mislis...???

 

nema tu sta da se pita...to jednostavno mora da je dobra djitra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je to Axis ili EHV signiture model...U svakom slucaju slicna takva,samo sa Floyd-om i jednim potenciometrom Kod Marica kosta 1850 evra (!)...Nadam se da vazi ono : Kolk'o para toliko i muzike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1850 evra? ...Za te pare bolje bi ti bilo da kupis nekog Prestige Ibaneza icon_da.gif ...ili ako bas hoces Music Man-a mozes da dodas jos malo i da kupis neki Signature model...

 

Ovaj Axis koji sam ja probao je kostao negde oko 800 evra...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi objasni kako se pravi Effects loop, konkretno hoću da zaobiđem pre-amp sa pojačala (naravno ima send & return) i da koristim onaj iz GT-6, ili Iz ADA mp-1, ili kombinovano.

U stvari, ako neko može da obajsni principe rada send i return (recieve), to bi bilo najbolje.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi znam da ovde ima likova koji mogu da mi pomognu, iako je pitanje ekstremno glupo ali jbg, ko pita ne skita icon_smile.gificon_rolleyes.gif

Posedujem gitaru Ibanez RG370. E sad, ja bi na njoj naravno, hteo bolji zvuk a njega bi zeleo da postignem menjanjem magneta. Moje pitanje je:

Da li se uopste isplati da ulazem u ovu gitaru, ili je bolje da je prodam,ustedim nesto kinte i onda kupim neki prestige ili npr. Paul Gilbert signature, ili Satriani signature npr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je prodaj!!! U RG 370 ti se ne isplati da ulazes...i ako fino izgleda-nije neka gitara.Ako hoces pravog Ibaneza uzmi od RG 550 pa navise... icon_wink.gif

Ok, mozda cu to da uradim. Ali posto ja uvek trazim bezbolnije resenje moram jos samo da pitam ovo:

koliko bi se isplatilo da ipak zadrzim ovu gitaru i u nju stavim recimo DiMarzio PAF ili Evolution, tj da li bi bilo osetnije razlike u zvuku(naravno nabolje icon_rolleyes.gificon_smile.gif )?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi ti bilo,otprilike,kao da si na Juga stavio gume od po 500 evra.Sigurno da ce bolje da ide,ali Jugo je Jugo…S druge strane,ako ti gitara BAS LEZI-onda je zadrzi.Mada ti je moj savet da probas I druge modele,sa “brzim” vratovima.Sve zavisi koliko imas para...DiMarzio magneti su oko 90 evra,komad.Ja imam RG 550 i DiMarzio Evolution kao bridge-zvuk je skroz dobar! icon_wink.gif

Edited by avenija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mozda cu to da uradim. Ali posto ja uvek trazim bezbolnije resenje moram jos samo da pitam ovo:

koliko bi se isplatilo da ipak zadrzim ovu gitaru i u nju stavim recimo DiMarzio PAF ili Evolution, tj da li bi bilo osetnije razlike u zvuku(naravno nabolje rolleyes.gificon_smile.gif )?

To bi ti bilo,otprilike,kao da si na Juga stavio gume od po 500 evra.Sigurno da ce bolje da ide,ali Jugo je Jugo…S druge strane,ako ti gitara BAS LEZI-onda je zadrzi.Mada ti je moj savet da probas I druge modele,sa “brzim” vratovima.Sve zavisi koliko imas para...DiMarzio magneti su oko 90 evra,komad.Ja imam RG 550 i DiMarzio Evolution kao bridge-zvuk je skroz dobar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi ti bilo,otprilike,kao da si na Juga stavio gume od po 500 evra.Sigurno da ce bolje da ide,ali Jugo je Jugo…S druge strane,ako ti gitara BAS LEZI-onda je zadrzi.Mada ti je moj savet da probas I druge modele,sa “brzim” vratovima.Sve zavisi koliko imas para...DiMarzio magneti su oko 90 evra,komad.Ja imam RG 550 i DiMarzio Evolution kao bridge-zvuk je skroz dobar!

OK. Da kapiram sta hoces da kazes. Problem je sto se meni cini da sam se poprilicno navikao na ovu gitaru. U svakom slucaju razmislicu dobro pa cu da odlucim. Hvala avenijo i Jack pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...