Jump to content

A Perfect Circle


azal

Recommended Posts

Lazo, brate! Imam taj umetnički audio-vizuelni spot + ceo rnićpo (samo za prijatelje i rodbinu!)

 

A ako imaš Mr. Bungle konc iz 1989. koji sam dobio iz Danske i koji je preko Igora došao do Matije pa do ostalih metalera, potraž' nešto drugo u svojo listi pa ponudi! icon_smile.gif

 

@JAH

Pošalji mi pm

Edited by Cynic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Prvi album mi je najdraži ali ne mogu reći da je bolji od drugog. Na prvom su mi prvih 5 pesama PREJAKE...prosto ne mož' bolje. A na drugom opet PET...za koju smatram da je generalno najbolja....uh,onaj deo "the boogey-men are comming,the boogey-man are comming!".....a sa eMOTIVE je naravno PASSIVE bez premca. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali prvi im ipak ostaje.....prvi.....na 13thu ima puno pesama koje se mogu posmatrati kao popunjavanje rupa (tipa stranger, etc.) ali je kao celina interesantan.........ma idi bre, judith, orestes, 3 libras, magdalena, thomas, brena, the hollow.........uf.......sa drugog.....pa pet (kao ekvivalent judithu, bar ja to tako posmatram), onda blue, the noose, the package i outsider.....ali skroz je drugacija muzika uodnosu na mer de noms....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali prvi im ipak ostaje.....prvi.....na 13thu ima puno pesama koje se mogu posmatrati kao popunjavanje rupa (tipa stranger, etc.) ali je kao celina interesantan.........ma idi bre, judith, orestes, 3 libras, magdalena, thomas, brena, the hollow.........uf.......sa drugog.....pa pet (kao ekvivalent judithu, bar ja to tako posmatram), onda blue, the noose, the package i outsider.....ali skroz je drugacija muzika uodnosu na mer de noms....

 

Mene je prvi album dosta dugo PLAŠIO. Prvi utisak mi je bio da su pesme predobre. Onaj feeling kada ti se dlake na rukama naježe dok slušaš nešto.

 

13th,kao što i sam kažeš,ima odličnih pesama (istog kalibra kao najbolje sa noms-a). Ne bi se složio da je stranger filler. Eventualno "crimes" ali i to doprinosi atmosferi i konceptu.

 

Ne znam da li mi je Orestes ili The Noose omiljena balada. Obe su...veoma...veoma opasne. I "the nurse..." je odlična.

 

 

Pa, Judith je na terenu religije (incidently, why "Judith"? Magdalena,Orestes... kontam zašto ta imena ali Judith ne. Možda ima veze sa Iskariotskim? ) dok je Pet na terenu rata. Da,ekvivalent je.

 

cenim da se novi tool uveliko snima ili je uveliko gotov...tako da..maynard ce biti zauzet sa tool-om sledecih godinu dana, dva.

 

I kada uveliko izađe,ima uveliko da se sluša i ili će uveliko biti prihvaćen ili uveliko neshvaćen. Sve u svemu,nešto veliko nas čeka. icon_da.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebah se hteo sam da napisem crimes....ali opet nije takva pesma da bas poseces vene icon_smile.gif nego, u ravu si konceptualno je ceo album super kao celina, ali ne na taj nacin nao lateralus posto ako neke od pesama izdvojis i slusas ih van celine uopste nisu toliko dobre.......

 

pet nije o ratu...to sam i ja mislio, medjutim tematika je ista kao i u blue - droga......na nekom chatu je lik rekao da je citao intervju sa mjkom i da je on bas rekao da su u pitanju teske droge.......otprilike jedina pesma za koju je objasnio tacno znacenje......sa druge strane, counting bodies je vec mnogo jasnije o cemu se radi......mogao bi on knjigu da napise o tome kako napraviti pesmu sa beskonacno znacenja.....icon_smile.gif

 

probaj da nadjes na googlu review mer de nomsa koji je radio neki lik, posto ne znam gde mi je to...kucaj samo mer de noms review........odlican je i sve objasnjava i sto se tice magdalene i juditha i rosea.....kao i orestesa......mnogo zanimljivo koncipiran album....i nadji the nurse od failure-a....ista pesma samo skroz grunge....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pet nije o ratu...to sam i ja mislio, medjutim tematika je ista kao i u blue - droga......

 

counting bodies je vec mnogo jasnije o cemu se radi

 

Čudno. Kontam da je ceo album koncipiran oko rehabilitacionih koraka odnosno odvikavanje od droge ili whatever...ali Pet mora da je o ratu. Osim ako rat nije metafora za drogu. laugh.gif Naravno,"counting bodies..." je deo iz Pet-a pa je možda u tom remix-u pretočena u konkretnu temu o ratu bez nekog prenesenog značenja? Mislim,ko su onda boogeymen u pesmi? Dileri ili vojnici? icon_smile.gif Jebemti analiziranje lirike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...