Jump to content

Grave Digger


King Diamond

Recommended Posts

U tome i jeste fora, zato i imam toliku želju da ih vidim. A i da sam ih video kad su bili ovde, opet bih hteo. Tad su bili u senci Therion-a, sad su oni glavni, a i po prvi put imaju dve gitare, što ovom albumu daje poseban kvalitet, prilično dolazi do izražaja. Sada je pravi trenutak videti ih uživo.

 

Boško tvrdi da mu se ne žuri, a u stvari ima neki trip protiv skidanja albuma sa neta, pa će čekati da mu ortaci narežu. Jesam li pogodio? :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boško tvrdi da mu se ne žuri, a u stvari ima neki trip protiv skidanja albuma sa neta, pa će čekati da mu ortaci narežu. Jesam li pogodio? :uhoh:

Имам курбла нет, а албум ћу купити чим будем налетео на њ, ои могућству на винилу, као и све претходне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ја све хоћу то да видим, али ми увек неко поквари план. И, пази ти њега, "сви јунаци ником поникоше"... Е, па ја ћу албум да чујем тек за пар месеци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја све хоћу то да видим, али ми увек неко поквари план. И, пази ти њега, "сви јунаци ником поникоше"... Е, па ја ћу албум да чујем тек за пар месеци.

 

Ti si specifičan slučaj. Nego ovi ostali, što im smeta jedna rečenica od 3 sekunde ubačena po jednom u svakoj pesmi (i to bez stišavanja muzike), mi nisu jasni. Beše i King Diamond prošle godine voiceover, mnogo gori od ovog, pa se ispisalo dosta strana ovde o albumu, dok se nije pojavila verzija bez voiceovera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Додуше, гледао сам спот - одлична песма. Надам се да је Тило имао више простора за солаже.

 

Itekako se primećuje da je imao prostora. Ne samo kad su solaže u pitanju, već se jednostavno u aranžmanima primećuje koliko prisustvo dvojice gitarista dolazi do izražaja. Naslovna pesma jeste odlična, ali sam siguran da ćeš naići i na još bolje kad budeš čuo album. Posle nebrojenih slušanja, meni su se izdvojile Hell of Disillusion i Lonely the Innocence Dies (duet sa Freeman-ovom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, definitivno najbolji. I još veći užitak je slušati ga ovako, bez voiceovera. Čeka se original - ako budem našao gde ima da se kupi. Opet ja vodim monolog, ali šta ćete, čini mi se da je popularnost ovog benda kod nas opala u poslednje dve godine, umesto da bude obrnuto (jer bi valjda bilo logično da pridobiju nešto publike kad su došli ovde; mene su pridobili u to vreme i bez da sam ih video). No, izgleda da je popularnost heavy metala uopšte opala. Kad sam došao na ovaj forum, na podforumu Heavy metal sve je vrvelo od postova i rasprava. Danas se sve češće dešava da vodim monolog (ili dijalog sa Boškom) na raznim temama. Onda nije ni čudo što nam se otkazuju koncerti (ili uopšte ne zakazuju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Da, definitivno najbolji. I još veći užitak je slušati ga ovako, bez voiceovera. Čeka se original - ako budem našao gde ima da se kupi. Opet ja vodim monolog, ali šta ćete, čini mi se da je popularnost ovog benda kod nas opala u poslednje dve godine, umesto da bude obrnuto (jer bi valjda bilo logično da pridobiju nešto publike kad su došli ovde; mene su pridobili u to vreme i bez da sam ih video). No, izgleda da je popularnost heavy metala uopšte opala. Kad sam došao na ovaj forum, na podforumu Heavy metal sve je vrvelo od postova i rasprava. Danas se sve češće dešava da vodim monolog (ili dijalog sa Boškom) na raznim temama. Onda nije ni čudo što nam se otkazuju koncerti (ili uopšte ne zakazuju).

 

 

Sisaj kurac više s tim fazonima.Našo si kad ce slušaš metal sa 25 godina...Normalni se žene u tim godinama, jebu, imaju decu, grade karijeru...Prinće,stvarno...i jeb'o te Satana u dupe,i tada,kad te

 

SATANA U DUPE BUDE JEBAO,VIKAĆEŠ: O,BOŽE!SVRŠIĆU,O BOŽE,KOLKI MU JE! (a u pozadini pići grejv diger i pesma ''Ruler Mr.H'' (H je za homoseksual,u tvom slućaju, na glogov te nabijem).Ne smaraj da nisi religiozan,koga to zabole...osećam da ti roditelji čitaju šta pišeš i kako pišeš po forumima,jadni ljudi se verovatno u ćudu presamićivaju i krste.

 

Peca Razbijač (a ovo (') je znak da volem PIĆKU-OBRIJATU!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je to, ili ljudi imaju zivot pored rasprave na Heavy forumu. Znam da ti deluje cudno.

 

Pa imaju život i pored rasprava na podforumima Sve i svašta, Nauka, RMF, pa nešto nisam primetio da ih to sprečava da vise na njima. Tako da stoji ono što sam rekao - slabo ljudi slušaju heavy. Primera radi, nekoliko članova foruma se uveliko organizuje za odlazak na Amon Amarth (i još neke bendove koje s njim sviraju) u Zagreb, a ja još uvek ne mogu da nađem jednog jedinog čoveka koji bi išao sa mnom na Grave Digger.

 

Razbijaču, to da se ja oženim možda ćeš doživeti u nekoj drugoj galaksiji. Ti se ženi, pravi decu slobodno, troši novac na njihovo izdržavanje, padaj s nogu od posla, pa onda dolazi kući da se posvetiš porodici. Ja kažem - ne hvala, to nije život za mene. Ja ću svoj novac i svoje slobodno vreme trošiti na ono što mi prija, između ostalog i na sve što ima veze sa muzikom, a moj boravak na forumu je u funkciji toga da budem redovno informisan o kretanjima u toj muzici i razmenjujem mišljenje s onima koji su takođe informisani. P. S. imao sam ja znatno manje od 25 kad sam počeo da slušam metal, mada je to potpuno irelevantna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega 'fala Nemcima sto su na tako jebitacan nacin zapoceli '09u godinu! Kreator je izbacio album vredan visegodisnjeg cekanja i koji ce biti tesko prejebati, jedino mozda Paradox izda nesto jache. A ako je '08u perfektnim heavy metal izdanjem zapocheo Rage, '09u otvara U.B.I.C.O.M. nas voljeni Kopach Grobova. Ljudi jednostavno nisu mogli na bolji nachin da zapochnu novu stranicu u istoriji ovog benda. Dodavanje druge gitare u vidu jos jednog "veterana" Thilo Hermann-a se pokazalo kao pun prokleti pogodak, ex-rage + ex-running wild, pa to ne moze da omane pa da im pustas samo nwoahm mesec dana pre komponovanja pesama. Vec na uvodnoj, naslovnici se moze cuti kako lepo rade lead-ovi, a sama pesma ce sigurno postati live hit, zarazna do bola and beyond! Album ima dosta ovakvih "prostih" refrena, ali uprkos tome, do sada mi nijedan jos nije dosadio. Kako se samo slatko chuje bas ovdi, hihi..

Za sledece tri, bilo kakve reci ne mogu opisati taj ljuti rifferski onslaught koji se deshava. Ja ne znam da li UN dozvoljava da se sa ovako 4 jebitacne pesme otvori album. Sama "Sorrow Of The Dead" mi je bolja od cela oba prokleta albuma koji su definitivni low-point diskografije od "Reaper"a pa na ovamo. "Grave Of The Addicted" mi je definitivni vrh albuma, ubica nemacki heavy riff je otvara, a jos kad krene onaj melos u sredini, nakozenje dobijem svaki put. Viva la Thilo! "Lonely" donosi ((bes(?))potreban) odmor, kao i meni omrazen duet sa female vokalom, ali recimo da mi ovo ich ne smeta, pre svega sto ova riba nema klasican njanjavi vokal, lici mi kao kad bi Sabina iz Mosesa actually probala da peva :] A i sama pesma je bas, bas dobra, daleko je ovo ili od primal fear ili megadeth fail-a. Vracanje u ljute heavy vode album vrshi sa "Into The War". Brza, efikasna, k'o na banguje na ovaj Arnoldov rad nek si puca u nogu. Pesma vristi "GRAVE DIGGER", excaliburistic.

"Shadow Of Your Soul" - refrenchich je vrlo catchy, ali onaj uvodni riff mi je malo postao nyah vec na par slusanja. No, povratak u "shock and awe" vode album vrsi sa "Funeral For A Fallen Angel. Najbolja pesma drugog dela albuma. "Stormrider" mi je bez razmisljanja najslabija pesma albuma, ali ni u kakvom smislu losa, a i u ovako zajebanoj konkurenciji to nije sramota. Najrokerskija na albumu :] "Pray", pesma kojom je GD odlucio da nam natera metal zlezde na lucenjem izbacivanjem prvo nje preko neta, je super zatvaraljka, nemam sta dodati, a sto vec pre nije receno... Epic to the bone.

 

Mozda najbolji GD album, videce se vec posle duzeg slusanja, ako nista drugo i najkonzistentniji u smislu kvaliteta pesama.. Da bude bolji od "Tunes Of War" npr. mu fali neka himchina tipa "Rebellion". Though i "Pray" i "Ballads" imaju svoje kvalitete koje cenim da ce extra raditi u live varijanti.

 

Ovaj album predstavlja sve ono sto volim u metalu.

 

10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...