Jump to content

Grave Digger


King Diamond

Recommended Posts

Meni je ovaj album baš pržački, zato ga i volim. Tu već zalazimo u pitanje ukusa - ja mislim da je Painkiller najbolji heavy metal album svih vremena, i onda je prirodno da volim i ovaj album. Tj. svakome ko voli pravi pržački heavy/speed ovaj album ne može da bude promašaj.

 

potpisujem. album je ekstra, imam osecaj da je ucesce thilo hermann-a (ex-RW) doprinelo mnogo tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ballad Of A Hangman

Valhalla

Hell Of Disillusion

Wedding Day

Witch Hunter

Lionheart

Silent Revolution

Stormrider

The Last Supper

Headbanging Man

The House

Knights Of The Cross

My Blood Will Live Forever

The Dark Of The Sun

Excalibur

Rebellion (The Clans Are Marching)

--- --- --- --- --- ---

The Reaper

Pray

Heavy Metal Breakdown

 

 

Don't mind me, samo kukam nad odlicnim nemachkim setlistama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je blasfemija kad neko kaže za novi Grave Digger da je reciklaža, i tačka. Meni je Grave Digger neuporedivo bolji heavy metal bend od Motorhead-a. Imam pravo da tako mislim. Imam pravo da kažem i da Motorhead nije pravi heavy metal, već mešavina metala, rocka i punka. Grave Digger je tr00 nemački žestoki heavy/speed bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti pravo da mislis sta hoces,ali kakve sve to veze ima sa ovom diskusijom?Ponasas se ko nezreli balavac,al' onaj najgori...neko kaze za tvoj bend nesto sto se tebi ne svidja,i onda ti revoltiran time pocnes pljuvati po bendu koji se njemu svidja.Kakve je sad veze imao Motorhead sa celom ovom pricom?Ti si pacenik.

 

A novi album Grave Digger-a jeste reciklaza.On uopste nije los,naprotiv,dobar je album,ali je cista reciklaza.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti pravo da mislis sta hoces,ali kakve sve to veze ima sa ovom diskusijom?Ponasas se ko nezreli balavac,al' onaj najgori...neko kaze za tvoj bend nesto sto se tebi ne svidja,i onda ti revoltiran time pocnes pljuvati po bendu koji se njemu svidja.Kakve je sad veze imao Motorhead sa celom ovom pricom?Ti si pacenik.

 

A novi album Grave Digger-a jeste reciklaza.On uopste nije los,naprotiv,dobar je album,ali je cista reciklaza.

 

Pa šta ako sam paćenik? Jesi li ti srećniji u životu zbog toga? I ne prozivam Motorhead, nego tebe koji si u nebesa uzdizao Motorhead-ov novi album, a za novi Digger kažeš da je reciklaža. Kad se uporede ta dva albuma - mislim da je dalji komentar izlišan.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si zaista prvoklasni pacenik.Pre nego sto komentarises nesto,uputi se u to.Pogledaj moje komentare vezane za "Motorizer".Ako je to po tebi uzdizanje u nebesa,onda zaista trebas ici kod doktora da ti pogleda glavu.

Kada se ta dva albuma uporede (jebem ti lebac,sta ja zbog nekih budaletina poredim :no: ) dobije se sledece:dva benda koja su napravila dva dobra albuma u svom stilu bez trunke odstupanja.Oba albuma su dobra,ali daleko od ocene 10/10.I oba albuma su reciklaza,tj.nista novo i originalno,vec nastavak u svom prepoznatljivom stilu koji nije doneo nikakve novitete,samo dobre pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja više volim dobru reciklažu od loše originalnosti. A i ne vidim šta je to Grave Digger reciklirao ovim albumom. Rekoh da se možda može sa albumom The Grave Digger porediti, po žestini i atmosferi, ali je i od njega bolji. Jednostavno, na ovom albumu Diggeri zvuče bolje nego ikad, možda ne i raznovrsnije, ali ne mora uvek u raznovrsnosti da bude poenta. Važno je da rifovi u pesmi Hell of Disillusion prosto režu, Grave of the Addicted ima retko catchy refren, duet Lonely the Innocence Dies zastrašujuće dobru atmosferu, Funeral for the Fallen Angel opet ima svoj šmek... Bilo bi lepo kad bi se češće pojavljivali albumi sa ovako savršenom kombinacijom pesama, ali se ne pojavljuju. U 2006, 2007. i 2008. nije bilo boljeg heavy/power albuma. U 2005. je možda bilo par koji bi mogli da stanu rame uz rame s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copy/paste s teme o zagrebačkom koncertu, pošto ima ljudi koji slabo prate teme o inostranim koncertima:

 

Bio sam mnogo napet pred polazak u Zagreb. Prvi put mi je bilo da putujem u inostranstvo potpuno sam i da pritom ne znam šta me tamo čeka. No, napetost je opadala kako su se bližili ti sjajni trenuci u Boogaloo-u. Možda će nekom zvučati pompezno, ali - ovo je najbolji koncert koji sam ikada gledao! Nije najveći - to su bili Maideni. Nije me posebno emotivno pogodio - kao Blind Guardian ili Tarja Turunen. Niti sam bio impresioniran , kao na Therion-u. Ništa od toga - ali je ovaj koncert bio najbolji! Pravi bend, na pravom mestu u pravo vreme, razvaljivanje od svirke, odličan provod - i ja sam učestvovao u svemu tome. Kontam da mnogi ljudi više vole da slušaju Samael i slične bendove - ali ja volim Grave Digger, za mene su oni najveći nemački heavy bend, oni su legende i sviraju kao legende - nije šteta što su sinoć imali posetu od svega 300-tinak ljudi, jer je često logično da upravo manjina uspe da spozna prave vrednosti. Od ljudi iz Srbije prepoznao sam Marka Miranovića, koji je nešto kao snimao kamerom - neka me dotični demantuje ako sam ga pomešao s nekim.

 

Valjalo bi, pre nego nešto kažem o samom koncertu, da ispravim par Gojkovih nepreciznosti iz teksta o putovanjima na koncerte u Zagreb. Boogaloo jeste oblika betonske kocke, ali ta kocka uopšte nije tako upadljiva, kao što sam ja iz Gojkovog pripovedanja imao utisak. Niti je izolovana zgrada - u pitanju je deo čitavog kompleksa zgrada, nije na samoj Aveniji grada Vukovara, već malo uvučena i nije pored hotela International - u istom bloku jeste, ali na drugom kraju tog bloka. Uz to, tim krajem dominiraju banke i druge poslovne zgrade, tako da sam ja morao čitav krug oko bloka da napravim, dok nisam provalio šta je u stvari Boogaloo. Što se tiče voza za Zagreb, bilo mi je malo čudno da relaciju Beograd - Vinkovci pređe za 4 sata, a Vinkovci - Zagreb za svega 3 i po; u povratku je doduše i kod nas išao brže. Inače, tržni centar ispred kolodvora ipak ne radi non-stop - možda rade neke radnje, ali ja ih nisam pronašao. U četvoročasovnom blejanju na kolodvoru pred povratak za BG, morao sam da se oslonim na kiosk u okviru samog kolodvora. Još jedna stvar - ona priča, kupite kartu na blagajni ispred kluba, pa uđite u kafić i čekajte - baš i ne pije vodu, barem u slučaju ovog koncerta. Kad sam ja stigao, blagajna uopšte nije radila i ko zna koliko bih čekao da me jedan lik što je izašao sa tonske probe nije poveo u sam kafić, gde sam kupio kartu za šankom, i to po pretprodajnoj ceni. A i to čekanje u kafiću pred koncert ne znam kako se moglo izvesti, jer su karte cepane ispred čitavog Boogaloo-a, dakle i kafića i kluba, a u klub smo ušli kroz kafić.

 

Boogaloo je sjajan prostor, to sam skapirao tek kad sam ušao. Nije "dugačak" kao SKC, već "širok", tako da se koncert može sa male udaljenosti fino pratiti sa strane, bez gužvanja, ili čak sa "terase" iza miksete. Tamo se i diskovi prodaju i ja sam, naravno, kupio Ballads of a Hangman digipack za 110 kuna, što je dobrih 15-tak evra. Prodala mi ga je jedna zgodna Nemica plavuša, sa tetovažom na ruci, a ja nespretan prosuo pivo preko njega. Srećom, pa je bio u celofanu. Prvi su nastupili taletellers, fin nemački haevy/thrash, prave dobru atmosferu, vredi ih slušati, mada zbog njih nisam došao. Zatim - Alestorm, vesele pivopije iz Škotske, sa luckastim frontmenom. Fina muzikica za dobro raspoloženje. A onda, kada sam, i pored toga što sam bio u jakni, ne želeći da koristim garderobu, zauzeo najbolju poziciju, u drugom redu, na binu izlaze - oni, kraljevi nemačkog i svetskog heavy metala. Kidanje i prženje iz pesme u pesmu, nijednog dosadnog trenutka. Kontakt sa publikom kakav se samo poželeti može, a i publika fenomenalna (ja sam uspeo da se fino uklopim, kao da sam u Beogradu). Chris nam je probijao uši najavama pesama, Jens je bio veseo kao i uvek, tu je bio i Hans pod kapuljačom, Stefan je razbijao bubnjeve... Kažu da je Thilo odličan gitarista, to je tačno, videlo se i sinoć, ali je ipak Manni najveći car, što je publika lako zaključila. Ja sam zapisivao pesme, sa dobrim razlogom, jer je sada postalo očigledno da menjaju set listu u toku turneje, neke pesme izbacuju, a neke dodaju. Ovako je izgledala lista u Zagrebu, po meni prejebena:

 

The Gallows Pole (Intro)

Ballad of a Hangman

Valhalla

Hell of Disillusion (kako jebe keve ta pesma, još više uživo, nego na studijskom snimku!)

Wedding Day

Lionheart

Silent Revolution

Stormrider

The Last Supper

Headbanging Man

The House

Knights of the Cross

Dark of the Sun

Rebellion

---

The Round Table

Pray

Heavy Metal Breakdown

 

Svakako, nije tu bilo mesta za Rheingold, The Grave Digger, Morgana La Fey, The Battle of Banockburn, Circle of Witches, Legion of the Lost, Paradise, Yesterday... Ali to samo pokazuje koliko jakih pesama ima ovaj bend i koliko bi koncert morao da im traje da ispucaju sve što vredi.

 

Na kraju, šta da kažem, oni koji su ih videli kod nas pre 2 godine teško da su doživeli ono što sam ja sinoć doživeo. Jednostavno - ovo je bio pravi trenutak da se vide Diggeri, nakon objavljivanja fenomenalnog albuma i ovoga puta bez da padnu u senku totalno žanrovski različitog benda, kao što je Therion. Onima koji u subotu idu u Sofiju, želim da se provedu još bolje od mene. Pamtite pesme, baš me zanima kako će se set lista razvijati nadalje. A ja ću u Zagreb ponovo uskoro, na Saxon i Iced Earth. Sve za metal! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je sa proslog koncerta sa therionom set:

 

 

1. Liberty or Death

2. Scotland United

3. Excalibur

4. Circle Of Witches

5. Valhalla

6. Lionheart

7. Highland Tears

8. Raven

9. Morgane Le Fay

10. Silent Revolution

11. Knights Of The Cross

12. Rebellion

13. Last Supper

14. Heavy Metal Breakdown

 

 

meni se ovaj vise svidja, zato sam copy pasteovo, inace lep je bio i taj iz zagreba.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...