Jump to content

Grave Digger


King Diamond

Recommended Posts

hvala Zmajche, za Excalibour , Tunes of war i Knights of the Cross sam znao da su konceptualni... i cine kao neku sagu...

 

Imam ja box set The Middle Ages Trilogy, koji sadrži ta tri albuma. Preporučujem ti da nabaviš to izdanje, ako planiraš neku kolekciju Diggerovih CD-ova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, jos dok sam bila u srednjoj negde sam citala, zaboravih gde, da je Chris zavrsio nesto vezano za istoriju (da li srednja, fax..bem li ga..), i da iz tog razloga on se najvise bavi pisanjem pesama za bend, i da i iz tog razloga se rade konceptualni albumi,...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O Grave Diggeru samo najbolje. Dosad mi se samo sa jednim bendom desilo da mi se svaka pjesma svidi (Slipknot), a sad ne mogu da se "skinem" sa "Last Supper" albuma, kao i ostalih stvari. Carevi su Sotone mi, svaka im cast na onakvom zvuku :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja box set The Middle Ages Trilogy, koji sadrži ta tri albuma. Preporučujem ti da nabaviš to izdanje, ako planiraš neku kolekciju Diggerovih CD-ova.

 

Hvala, ali jbga nema se para, realno ja nemam ni 1 originalni muzicki disk muzike koju slusam, sto je tuzno, ali sta ces takva su vremena , i jos su kod nas cene CD-ova nerealne...

 

Al ako bude bilo para 1. uzimam Bataljone Straha :):rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

да, с тим што са "половним" ЦДовима можеш жешће да се зајебеш! споља све изгледа до јаја, а кад отвориш изгребан до курца! али јебига, и то је ризик. а што се мене тиче, радије ћу више да платим и да знам шта сам добио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retkost je, zato što ima dosta ljudi koji inače slušaju heavy, a izbegavaju Grave Digger. Ne znam zašto je to tako, možda ih Chris-ov glas iritira, čuo sam i takva mišljenja, mada su ta mišljenja čudna... Ja sam Diggere u početku i zavoleo zahvaljujući Chrisovom glasu, pa su onda i svi ostali elementi "legli". Odatle kod mene i tolika pomama za njihovim originalima. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe glas mu je zanimljiv... odusevila me je emerald eyes pesma, bas zato sto je baladu otpevao svojim glasom! nalazi se u mom top 10 metal balada, na 5. je mestu... ako ocete da vidite ostale pogledajte:http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=28869&st=520&start=520 xD ma jedva skupljam pare i za gitaru, a sad cu da se prosipam na cd ove... neka hvala xD ali tako je...

radio sam nocnu smenu i jos uvek nemam dovoljno love :\ a nema vise posla... smor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искочила тема за бенд па прочитао пар страна у назад и морам да се сложим са неким колегом тамо, и мени се прво Крисов глас свидео па тек онда све остало, касно сам релативно почео да их слушам, већ је Греј Дигер албум био актуелан, први средње можда и пусти момак што је радио у Промигу у Новом Саду Сколанд Јунајтед песму, јеботе остао сам закопан, од тада ми је то омиљени бенд уз Кинг Дајмонда наравно, Крисов глас је ненадјебив, а маторац сада звучи као пре двадесет година, јеботе, како је отпевао концерт у БГу па онда одгледах и оне јутјуб клипове, тако се то ради, без старца нема ударца

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti reče da je album reciklaža (što je za heavy bendove sasvim normalna stvar). Ja lično mislim najbolja reciklaža koju sam čuo u poslednje vreme. Uz to, pomenuta balada i duet sa Freeman-ovom je definitivno nešto sasvim novo u opusu Diggera.

 

Album jeste reciklaza,ali je dobar.I to poprilicno dobar.Ali ne zasluzuje 10/10.To nije realno.

Kad vec pomenu pesme,meni su najbolje "Hell Of Disillusion","Sorrow Of The Dead" i "Pray".Opasno dobre stvari.Za njima "Grave Of The Addicted" i "Into The War".Dopada mi se album,cesto ga slusam...ali jeste reciklaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse predvidljiv ovaj zadnji Digger-ov album. Kada se posmatra kao cjelina, ima tu potrebnu cvrstinu i rifove, ali je previse stereotipan. Takav je moj utisak. Ona pjesma za V. Freeman je zanimljiva, plus jos 4-5 podjednako dobrih heavy rokacina. Ipak, nekako mi se mnogo vise svidio onaj prethodni, "Liberty or Death".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam baš oduševljen sa Liberty or Death, ima par zanimljivih pesama, ali nedovoljno da bi me album kao celina impresionirao. Last Supper je bio još slabiji. Zato Ballads of a Hangman posmatram kao veliki povratak kreativnosti, žestine i dobre melodije. Ponavljam da je velika šteta što su izbacili Thila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno imam prvi ever bootleg Grave Digger-a iz '84-e. Snimak je odličan, iz mixete. Veoma dobar kvalitet za tako star snimak.

 

evo set-lista za to vreme:

 

1) Headbangin’ Man

2) Tears of Blood

3) Heart Attack

4) Back From the War

5) Shoot Her Down

6) House of Horror

7) Love is a Game

8) Legion of the Lost

9) Friends of Mine

10) 2000 Light Years From Home

11) Competitive Struggle

12) Don’t Kill the Children

13) Witch Hunter

14) We Wanna Rock

15) Black Sabbath

16) Heavy Metal Breakdown

 

 

Veoma energičan nastup, kul svirka, Masson na gitari, publika peva, ludnica....

Snimano je u klubu LOGO u Hamburgu.

Mada, zvuči kao da je u nekoj pivnici, ali vredi za sve pare.

Vrtim ga u cd-playeru već par dana.

Omot je katastrofa, ali ne mari.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...