Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Slušam Static impulse već nedelju dana, i suzdržavao sam se od komentara dok mi se nije slegao. Zovite me fanb0i-em, ali meni se dopada. :da: Nije ništa spektakularno, ali zaista može da se lagano sluša. Nisam nimalo upoznat sa savremenim tj. nekim novijim metal sastavima, tako da uopšte ne kapiram poređenja sa Soilworkom i sličnim bendovima. Meni album povremeno zvuči kao Evergrey, što svakako nije loša stvar. Muzika ima i energiju, i melodiju, catchy chorus s vremena na vreme, i poneki dobar solo tu i tamo - skoro sve što je potrebno jednom cool albumu.

 

Jedino mi se i dalje ne dopada onaj agresivni prateći vokal. Taman kada se upustim u tople upečatljive harmonije, lik počinje da urla i pokvari mi rad. :haha: Ali bez obzira na to, hats off to James, odradio je sjajan posao, čovek zvuči stvarno dobro. :rockdevil: Sve više volim njegov vokal sa vremenom, a sećam se da sam ga pljuvao pre možda samo godinu i nešto dana, usled gomile lošijih klipova rasutih po youtube. Onda sam gledao DT live i sve sumnje u njegove sposobnosti su bile otklonjene, boja njegovog glasa je skroz počela da mi leži. Ali nemam više živce da ga branim od pojedinaca, tako da sve što na kraju mogu da kažem je: jebite se, meni se sviđa.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Totamealand' date='30 septembar 2010 - 08:30 ' timestamp='1285871440' post='2246173']Nisam nimalo upoznat sa savremenim tj. [u]nekim novijim[/u] metal sastavima, tako da uopšte ne kapiram poređenja sa [u]Soilworkom[/u] i sličnim bendovima.[/quote]
:no: Svežiji si četiri godine od njih. :razz:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, ne verujem koji je on napaljeni debil

 

po meni je ok, zasto bi sad onu tu kukali, "jojj ode portnoy, sta sada?", ocigledno je da se nisu bas lepo rastali ali ne zele da to iznose u javnost, takodje kapiram da se portnoy i labrie i nisu bas podnosili inace. svako gleda svoja posla sada, Labrie prica sve ovo vreme u fazonu kao "ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine" i svom losem albumu naravno, Petrucci kao tuzan malo pa onda sledeci neki post jedva cekam u studio, novi album gonna kick ass i ti fazoni.

 

Ja podrzavam obe strane i oni su u neku ruku upravu i portnoj, neka radi ko sta zeli jer je i cinjenica da je MP najgore rezultate davao bas u DT-u poslednjih godina. Bas mi je zanimljivo da vidim ko ce iz ovoga izaci kao "pobednik", velika sansa za DT da konacno urade nesto "pozitivno", nadajmo se...

 

jbg "pukla tikva" sto bi nas narod rekao :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mislite da će neko da ozbiljno shvati buduće albume Dream Theatera bez Portnoy-ja ako svi članovi budu pričali kako su tužni i kako im nedostaje Mike? Normalno da moraju da stisnu zube i pokažu ljudima da je sve u redu i da sa radošću i uzbuđenjem nastavljaju sa radom. Promena nekada može da bude dobra stvar.

 

Svi članovi benda se maksimalno trude da smire fanove, zato što je priča realno bomba. Svi živi su počeli da šize, jurcaju kao muve bez glava, i onda se Petrucci ladno učlanio na sopstveni forum i bio u fazonu ''Smirite se, ljudi, ja sam ovde. Evo kako stoje stvari''. Svima je odgovorio na pitanja. Čak je i Myung dao intervju da objasni kakva je situacija.

 

Još jednom, podrška četvorici, ali i Portnoy-ju, gde god otišao. Keep on rockin'.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mislite da će neko da ozbiljno shvati buduće albume Dream Theatera bez Portnoy-ja ako svi članovi budu pričali kako su tužni i kako im nedostaje Mike? Normalno da moraju da stisnu zube i pokažu ljudima da je sve u redu i da sa radošću i uzbuđenjem nastavljaju sa radom. Promena nekada može da bude dobra stvar.

 

Svi članovi benda se maksimalno trude da smire fanove, zato što je priča realno bomba. Svi živi su počeli da šize, jurcaju kao muve bez glava, i onda se Petrucci ladno učlanio na sopstveni forum i bio u fazonu ''Smirite se, ljudi, ja sam ovde. Evo kako stoje stvari''. Svima je odgovorio na pitanja. Čak je i Myung dao intervju da objasni kakva je situacija.

 

Još jednom, podrška četvorici, ali i Portnoy-ju, gde god otišao. Keep on rockin'.

 

 

upravo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...