Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

But in the wrong direction icon_smile.gif

 

Nemoj mi reci da ti se dopadaju zadnja dva albuma?

Donekle mi se i dopadaju poslednja dva albuma. Ne toliko koliko neki raniji. To ne znaci da su oni otisli u pogresnom pravcu. Mozda to znaci da ja ne mogu vise da ih pratim icon_cry.gif . 'Every man needs to know his limitations.'

 

Isto pitanje bih mogao da postavim sebi (i tebi) u vezi MartyF-a. Pa covece 'slusam ga otkako se rodio' (i ove gorepomenute). I super je lik (i ovi gorepomenuti). I smrdi mu sva rabota od Scenes naovamo, ukljucujuci solo albume, side projekte, MDeth i sl (i ovim gorepomenutim ???). Sta da se radi, zivot ide dalje.

 

Kad bolje razmislim sve je to melanholija, t'ga za jug, zal za mlados' i slicno.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

I smrdi mu sva rabota od Scenes naovamo, ukljucujuci solo albume,

meni je "true obsessions" za secu vena. tu je negde blizu scenes (koji je najbolji gitarski album svih vremena, po meni). ona njegova rana faza kad je shredovao sa beckerom mi je uglavnom smor tako da volim samo 3-4 pesme iz celog tog perioda...

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle mi se i dopadaju poslednja dva albuma. Ne toliko koliko neki raniji. To ne znaci da su oni otisli u pogresnom pravcu. Mozda to znaci da ja ne mogu vise da ih pratim  icon_cry.gif . 'Every man needs to know his limitations.'

 

Isto pitanje bih mogao da postavim sebi (i tebi) u vezi MartyF-a. Pa covece  'slusam ga otkako se rodio' (i ove gorepomenute). I super je lik (i ovi gorepomenuti). I smrdi mu sva rabota od Scenes naovamo, ukljucujuci solo albume, side projekte, MDeth i sl (i ovim gorepomenutim ???). Sta da se radi, zivot ide dalje.

 

Kad bolje razmislim sve je to melanholija, t'ga za jug, zal za mlados' i slicno.

Pa dobro svako ima pravo na svoje misljenje...kao sto sam rekao nisam neki fan benda ali ih dosta gotivim icon_da.gif ...ToT i nije toliko strasan, na momente je cak i ok ali ovaj novi kome necu ni ime da izgovorim me tera na povracanje...pesma Octavarium je takav sramotni rip-off Pink Floyd-a da prosto nisam mogao da verujem da je bend takvog kalibra sebi dozvolio ovako nesto...a ni ostatak nije mnogo bolji...meni se sve cini da im je negde na pola snimanja Six Degrees-a ponestalo ideja...kazem pola posto ima par ultra jebitacnih pesama icon_rockdevil.gif ...ali zato ima dosta Konami-manga-RPG momenata koji su mi malo smesni icon_smile.gif ...no to sam samo ja...

 

A apropo Petruccija...i njegovo sviranje nije vise tako fenomenalno kao pre...cini mi se da od kako je presao u Music Man da se malo opustio sto se tice svirke...bas sam gledao pre jedno nedelju dve neki stari cert na kome je JP imao jos uvek dugu kosu...bas je bio baja...a sada mi deluje kao neki bivsi metrosexualni progresivac icon_smile.gif

 

A sto se tice mog imenjaka...ne bih se slozio nikako...True Obsessions je meni vise nego fenomenalan...Espionage je bruka stvar icon_rockdevil.gif ...cak stavise ti si prvi cova koga sam cuo da je rekao nesto slicno...

A tek Introduction, to mu je mozda i najbolji album uz Scenes...najslabiji po meni je prvi album...iako ga volim suvise mi zvuci isiljeno i pomalo nezrelo...

 

EDIT

 

Jebote zaboravih poslednji album no.gif ...Music For Speeding...na tom albumu je toliko evidentno da je puko' s'mozdom da mi se na momente place dok ga slusam icon_smile.gif ...album je stvarno totalna katastrofa pukeface.gif...dobro ne bas totalna ali ipak...

Mislim poslusaj samo Cheer Girl Rampage icon_smile.gifno.gifno.gif ...WTF is that supposed to be, a song???

Vreme je da se vrati u Ameriku, poceo je Japan da mu utice psihu vise nego sto treba icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad, istini za volju, Octavarium i ne slusam ph34r.gif . Kupio ga i slusao mozda jednom. Nekako mi ne ide icon_mrgreen.gif . ToT djene djene, ja ga u stvari slusam smiksanog sa jednim drugim albumom i sjajno zvuci (ide malo jedan malo drugi i ne mos' da verujes, uklapa se ko jedan album...to su neki Nemci i zovu se Superior).

 

Marty je OK naravno, moj stari ljubimac, ne volim da kenjam protivu njega. Rekoh negde, mozda samo ja nisam vise u istom fazonu ko pre. Svi mi nesto idu na jetru, nikako da me ponovo neko 'obori sa nogu' (u stvari jedino su me ovi Superior oborili protekle godine).

 

Moracu da sednem, da vidim, ime, kume, mora da sednemo, vidi, da vidimo.

Mora da ima tu nesto novo. Neki progressive etno fusion rock sa Cejlona recimo laugh.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je krivo sto nisu usavrsili taj 'speed metal symphony' muzicki pravac icon_rockdevil.gif . Onda opet, pustim si Great Kat - Beethoven On Speed pa me prodje i ta ideja wallbash.gif .

 

@Gargamel

Najbolji gitarski album svih vremena...drum roll...ta-da...:

 

Perpetual Burn

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro svako ima svoje favorite...meni je Surfing tek treci omiljeni Satch-ov album ali cinjenica je da je napravio ogroman pomak u instrumentalnoj gitarskoj muzici i otvorio je "vrata" mnogim drugim gitaristima...a i jedan je od najprodavanijih i najcenjenijih u gitarskom svetu...

 

A inace ja secem vene na Crystal Planet icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro,naravno da mi svi imamo nase favorite icon_wink.gif ...

Koliko je ono satch primeraka prodao?!0-11 miliona?,islim da je tako nest..

mada opet mislim da je Yngwie oko 27 miliona odyssey albuma samo u rusiji prodao...

ja u zadnje vreme nisam bas nesto u shred-fazonu,vise u nekom gary moore ili s.r.v. fazonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

In the summer of 1988 he released his fourth album, Odyssey. Odyssey would be his biggest hit album, mainly because of its first single "Heaven Tonight". Shows in Russia during the Odyssey tour were recorded, and released in 1989 as his fifth album Trial By Fire: Live in Leningrad. The concert in Leningrad was the largest ever by a western artist in the Soviet Union, and Malmsteen's record sales in Russia totalled 27 million.

 

 

valjda originala

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem da trazio taj superior. kako se zove taj album koji valja?

Vlajaju sva 3 rekao bih; uzmi recimo 'Ultima Ratio' prvo (snimljen 2002). Taj me se nekako najvise doima obzirom da je, sto bi MartyF rekao, temaCki album (vrlo slici poput 'Operation Mindcrime'). Malo zesce odsvirano nego Queensryche ali i dalje bez velikih instrumentalnih pasaza, za razliku od D.T.

 

Meni je bilo otkrovenje da neki Svabe mogu tako sveCki da komponuju i aranziraju progresivni rok ovih dana (nekada davno Svabe su bili avangarda progresivnog ili, kako ga onda zvase, tehno roka). I momci znaju da stanu na loptu kad zatreba icon_da.gif .

 

Tesko se nalazi materijal, ako imas problema cimni me da okacim negde (i reci gde) pivopije.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace najbolji gitarski album je svakako Surfing With The Alien, da se ne lazemo  icon_wink.gif  pivopije.gif

Sjajan je i taj, jasta. Meni je opet drazi 'Not Of This Earth' (N.O.T.E). Sentimentalni favorit a i prvi je izasao. U sustini N.O.T.E. i pogotovu 'Perpetual Burn' me ne zanimaju toliko kao 'shred' albumi koliko kao demonstracija sirokog spektra stvari koje mogu da se odsviraju i kreiraju za gitaru kao instrument. Cak i Ingveta je to demonstrirao na prvih par albuma. O starcu Ian Ackerman-u da i ne pricam. Taj tip je jos u Hendrix-ovo vreme demonstrirao (sjajnim kompozicijama i svirkom) da gitara moze da zvuci nestereotipno.

 

Slazemo se, mislim, da 'Perpetual Burn' zvuci vise kao skup etida za djitru, 'mali' je to snimio iz zezanja u periodu kad je imao nekih 17 godina. Niko ne dovodi u pitanje Jason-ovu virtuozonost ali cesto ljudi gledaju snishodljivo na tu plocu sa aranzerske ili kompozitorske strane, gde ta ploca, po meni, sija. Ponavljam, u nekom demonstrativnom smislu tipa 'ej bre, vidi sta sve moze da se komponuje za gitaru'. Kad bi recimo Vlatko (ili ja, a? ph34r.gif ) seo i odsvirao sve to na akustarama sa Miroslavom vecina ljubitelja muzike bi, rekao bih, popadala na dupe. Vise nikom ne bi zasmetao 'shrederski' aspekt albuma. Ne znam da li me kapiras, mnogi ljudi, kad transkriptujes i/ili prearanziras neku muziku sa heavy distorzirane gitare na violinu ili klavir, pocnu da se kunu kako je to lepo i sjajno icon_cool.gif .

 

Citav ovaj esej se odnosi na modernu 'rokenrol' elektricnu svirku. Ljudi su od davnina kapirali izrazajnu moc gitare u klasicnoj, flamenco ili arapskoj muzici. Ponajmanje u stvari u Evropi dok Spanci negde u 19 veku i narocito u 20-om nisu demonstrirali kako se to radi 'in the first place'. Setimo se da gitara upravo zbog nerazumevanja pojedinaca nikad nije ni nasla mesto u klasicnom simfonijskom orkestru wallbash.gif .

 

Peace out pivopije.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lazemo, najbolji gitarski album svih vremena je Passion&Warfare icon_biggrin.gif

 

Gargamele, imam ja negde 2 Superiora, cak i par spotova i jedan bootleg zajednickog certa sa Angrom icon_smile.gif probacu da nadjem pa da ti narezem icon_da.gif

 

I da, Marty-jevi albumi od najboljeg ka najlosijem:

 

Introduction

Scenes

Music For Speeding

Dragon's Kiss

True Obsession

 

Kako sam se profi ukljucio u temu, a icon_smile.gif ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan je i taj, jasta. Meni je opet drazi 'Not Of This Earth' (N.O.T.E). Sentimentalni favorit a i prvi je izasao. U sustini N.O.T.E. i pogotovu 'Perpetual Burn' me ne zanimaju toliko kao 'shred' albumi koliko kao demonstracija sirokog spektra stvari koje mogu da se odsviraju i kreiraju za gitaru kao instrument. Cak i Ingveta je to demonstrirao na prvih par albuma. O starcu Ian Ackerman-u da i ne pricam. Taj tip je jos u Hendrix-ovo vreme demonstrirao (sjajnim kompozicijama i svirkom) da gitara moze da zvuci nestereotipno.

 

Slazemo se, mislim,  da 'Perpetual Burn' zvuci vise kao skup etida za djitru, 'mali' je to snimio iz zezanja u periodu kad je imao nekih 17 godina. Niko ne dovodi u pitanje Jason-ovu virtuozonost ali cesto ljudi gledaju snishodljivo na tu plocu sa aranzerske ili kompozitorske strane, gde ta ploca, po meni, sija. Ponavljam, u nekom demonstrativnom smislu tipa 'ej bre, vidi sta sve moze da se komponuje za gitaru'. Kad bi recimo Vlatko (ili ja, a?  ph34r.gif ) seo i odsvirao sve to na akustarama sa Miroslavom vecina ljubitelja muzike bi, rekao bih,  popadala na dupe. Vise nikom ne bi zasmetao 'shrederski' aspekt albuma. Ne znam da li me kapiras, mnogi ljudi, kad transkriptujes i/ili prearanziras neku muziku sa heavy distorzirane gitare na violinu ili klavir, pocnu da se kunu kako je to lepo i sjajno  icon_cool.gif .

 

Citav ovaj esej se odnosi na modernu 'rokenrol' elektricnu svirku. Ljudi su od davnina kapirali izrazajnu moc gitare u klasicnoj, flamenco ili arapskoj muzici. Ponajmanje u stvari u Evropi dok Spanci negde u 19 veku i narocito u 20-om nisu demonstrirali kako se to radi 'in the first place'. Setimo se da gitara upravo zbog nerazumevanja pojedinaca nikad nije ni nasla mesto u klasicnom simfonijskom orkestru  wallbash.gif .

 

Peace out  pivopije.gif .

Ma i meni je to super ali su mi opet mnogo drazi albumi u kojima se prezentuju pesme a ne surova tehnika...zato bas i ne volim N.O.T.E...ima par pesama na koje secem vene kao sto je Hordes of Locusts npr. (to mi je inace jedna od najomiljenijih pesama) ali ceo album mi ostavlja nekako "nedovrsen" utisak...ne toliko u smislu samih pesama vec u smislu Satch-ovog sviranja...tada jos uvek nije bio "kompletan" kao sto je to slucaj sada...zato ga i toliko volim jer je napredovao kao muzicar neverovatnom brzinom iz albuma u album...sto se isto moze reci i za Vai-ja koji je i dan danas iz godine u godinu sve bolji...e to je upravo i razlog zbog cega ne podnosim Malmsteen-a i njemu slicne...proslo je koliko, 20-30 godina od kako svira a jos uvek je onaj isti nezreli i neizivljeni nadrkani Svedjanin icon_smile.gif ...mislim, ok respect i za to, ali dalje od mene! icon_smile.gif ...jebiga znam da ova sledeca recenica zvuci maximalno isklisheizirano ali svaka druga budala moze da se zatvori u ormar i da vezba 10 sati dnevno icon_smile.gif ...ali posle kada treba da se napravi nesto kvalitetno i lupi neki svoj licni pecat, sta onda?...bas su zato i veoma retki gitarosi kojima je prvi album najkvalitetniji, ako tako mogu da se izrazim...obicno tek posle drugog, treceg albuma usledi taj kreativni "boom" ...a nekima se to jednostavno nikada i ne desi, tj. nemaju tu neku svoju licnu sviracku prekretnicu...sto je svojevremeno rekao jedan moj profesor "Ne postoje precice do sticanja muzicke zrelosti" ...ali opet ovo je samo moje vidjenje stvari...da ne pomislis slucajno da ti solim pamet ili sta vec icon_wink.gifpivopije.gif

 

A kada pomenu Vlatka...taj covek je neverovatan...definitivno jedan od mojih najomiljenijih gitarista pivopije.gif ...on je ujedno i muzicar koga sam najvise puta video uzivo...u zadnjih 6 godina sam ga gledao svaki put kada je nastupao bilo gde u Srbiji...pa sad ti vidi koliko je to koncerata icon_smile.gif

 

Nego...donekle si i u pravu u vezi tih shred "predrasuda" ...i ja takodje mislim da bi nekolicina tih "anti-shredera" potpuno odlepila kada bi cula neke shred-style pesme u drugom aranzmanu, samo to onda ne bi vise bio shred jelte icon_smile.gif ...jer bi u ovo izvodjenje bio ukljucen i ceo orkestar...a svi znamo da sa orkestrom maltene niko ne moze da zvuci lose...pa cak ni Metallica icon_smile.gifmhihi.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...