Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Daleko od toga da je bila gotova za I&A. Stavise nije bila ustolicena ni za Awake iako sam je cuo 'negde izmedju', live. Stavise to im je bilo drugo uzivo izvodjenje (prvo, naravno, u Njuci).

 

Nego, bio u prosli Petak na certu, dosadjivao se brate, namrtvo.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A Change Of Seasons" je prvobitno trebala da se pojavi na albumu "Images & Words".

 

Bila je planirana za taj album, ali izgleda nije dala izdavacka kuca. Inace, svirali su je jos dok je Charlie Dominici bio u bendu, samo onda je to jos bila "radna" verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da napuštanje benda nema veze sa tim šalama od strane kolega.

 

Takođe, verujem da je 80% tih šala totalno smišljeno i fabrikovano da bude "ludi smo" ... kao kad Portnoy na početku snimka "Chaos In Progress" kaže "Okey, it is January ... no, September ..." ... čisto foliranje, osim ako se ne radi o dijaboli ili o drogošu, a nijedno ni drugo nije neko ko je mastermind DT.

 

Sve te priče i pričice služe da naprave od benda kult i da se ljudi primaju na to, pa da posle raspravljaju ...

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to na pocetku jeste smisljeno, cak i ako nije, onda je dobra spontana zajebancija. Ne verujem da bi bilo ko poverovao da je Mike Portnoy drogos ili debil.

 

Ali ipak zna se koga najvise napusavaju na tim snimcima. LaBrie se genijalno uklapa u sve to, jer on jedini gradi imidz nekog nadrkanog lika, i onda vidis njega tako svog smrknutog kako sa svi tovare ko majmuna. Cak i da je smisljeno, genijalno je.

 

Ne bi bilo ni trunku smesno da zajebavaju Myunga, na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folira se ....

 

Teško da će neko iz Srbije da ode u Italiju na cert ... prvo, da bi dobili vizu treba da rodite mečku, a drugo ... to je veoma skupa expedicija. Nažalost, ne verujem da će neko odavde moći to sebi da priušti.

 

Realno, pre neki mesec su bili u bliskom komšiluku (Hrvatska i Mađarska) i to je bila prilika da se vidi DT. Ko je želeo iskoristio je tu priliku.

 

Italija je daleko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sa danasnje tacke gledista slaba produkcija, 1992. je bila vrhunska.

 

Secam se mog prvog utiska kad sam cuo "Train Of Thought". Bio sam odusevljen produkcijom, sve na mestu, sve se cuje, apsolutno savrseno. Onda je izasao "Octavarium" i ja jednom pustim ta dva albuma jedan za drugim i pomislim: "Jebote, kakav je ovaj 'Train Of Thought' krs u odnosu na 'Octavarium' (prodkcijski gledano), sve nesto suplje i prazno i plitko."

 

Verovatno ce tako neko za 15 godina reci za 'Systematic Chaos' da je produkcija uzasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...