Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Možda planira da pređe u Manowar pa mora da poradi na imidžu.

 

 

Pozdrav svim fanovima Dream Theatra.

Ja sam danas ušao na forum i volio bi razmijeniti sa vama mišljenja o bendu koji je napravio jako puno za progress svijet.

Veliki sam fan dreama i nadam se da ću na ovoj temi još više naučiti skupa sa svima vama, a i nadam se vi sa mnom.

Inače, sviram bas gitaru i bubanj, Myunga i portnoja posebno pratim u stopu. Njihovo stvaralaštvo me nadahnjuje i daje mi volju za daljnje vježbanje i rad.

Nadam se da ću se uklopiti pozitivno u vašu spiku.

Veliki pozdrav, Ronnie iz okolice Pazina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petrucci bi mogo da batali teretanu. Izgleda kao instuktor bodibildinga :)

LaBrie-u uopšte ne stoji ta idiotska brada.

 

Slažem se s tobom za tu bradu.

Uz to da nadodam, Mislim da je na Systematic Chaosu odpjevao najbolje što je mogao. Mislim da mu je to album života.

Jako dobro odrađeno, ali ako si gledao dvd Systematic chaos special edition, možeš tamo vidit koliko Portnoy ima utjecaja na njegove vokale. Portnoy jako puno zna o pjevanju i mislim da je on taj koji je Jamesa uputio na pravi put.

Vidi se to na zadnjem albumu jer James tamo po meni tek sad pjeva i priliči cjelokupniom albumu te se uklapa u sve to skupa.

Jedino brada...hahaha. :rolleyes: možda nema love za žilete :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je na Systematic Chaosu odpjevao najbolje što je mogao.

Ja se ne bih složio. Po meni, LaBrie je svoje vrhunce doživeo na 'Awake' i 'A Change Of Seasons'. Kasnije je došla serija vokalno manje zahtevnih albuma, a onda kad je ponovo počeo da izvlači neke stvari (otprilike na 'Train Of Thought), krenuo je u neko eksperimentisanje sa vokalima koje se meni apsolutno ne sviđa. 'Systematic Chaos' nije otpevan baš najbolje, ali svakako je daleko bolje otpevan nego 'Octavarium'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih složio. Po meni, LaBrie je svoje vrhunce doživeo na 'Awake' i 'A Change Of Seasons'. Kasnije je došla serija vokalno manje zahtevnih albuma, a onda kad je ponovo počeo da izvlači neke stvari (otprilike na 'Train Of Thought), krenuo je u neko eksperimentisanje sa vokalima koje se meni apsolutno ne sviđa. 'Systematic Chaos' nije otpevan baš najbolje, ali svakako je daleko bolje otpevan nego 'Octavarium'.

 

Slažem se i ja da oktavarium nije bio odpjevan kako treba i kako on zna. Ali (naravno)svako ima svije mišljenja pa ga imamo i ti i ja. A o ukusima da ne govorimo.

Na awake i change of a season je James bio puno mlađi i nabrijaniji pa mi se čini da da su i stvari i bile takve da se i očekivalo to od njega da odradi. Ali mislim da je sad puno zreliji i da je pametniji i čak ne znam kako bi Systematic Chaos zvučao da ga ne pjeva tako kako ga pjeva. Po meni traljavo (sory). Ali znam jednu stvar sigurno: I ja i ti ćemo se složiti da je James jedan od pjevača koji je u vrhu današnje progresive i mnogi bi dali svašta da mogu pjevati kao on.

 

 

Jel slusao neko kako su uradili Made In Japan od Purpla? Evo ja nabavih pre neki dan i sasvim dobro odsviran koncert.

 

Jel može netko da pošalje link od ovoga ako postoji pa da skinemo i to (vjerovatno remek djelo)?

 

LJUDI!!!!!

Jesteli poslušali solo projekte i albume Jordana Rudessa i Roda Morgensteina?

Ako ko je, ajmo da vidimo šta mislite o tome. Javite se s kritikama ili pohvalama, baš me interesira šta svijet misli o ovoj dvojci manijaka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja i ti ćemo se složiti da je James jedan od pjevača koji je u vrhu današnje progresive

I ne samo progresive, apsolutno se slažem.

 

Najbolje upotrebljen LaBrie koji sam čuo je u bendu FRAMESHIFHT i na AYREON-ovom albumu "Human Equation"

Nisam čuo Frameshift, ali za 'Human Equation' se slažem apsolutno. To je po meni najemotivnije što je mogao da izvuče. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg posle toga je imao ono sranje s glasom

 

Kakvog sranja sa glasom? nisam upoznat sa time. Možeš pojasnit?

I ja se slažem sa svima da je James najslabija karika Dreama ali nije mi jasno zašto ga onda drže.

Ko da u americi ne postoji nitko ko pjeva bolje od njega.

Možda piše dobre tekstove, čovjek svira i perkusije.

Možda je full dobra osoba. Mislim da je i to veliki faktor u bendu. ako ste gledali dokumentarac sa Score, tamo svi ponavljaju kako se moraju držat skupa i da su se talo cijelu karijeru i ponašali. Zato su i došli tamo gdje jesu. I to Trnovitim putem naravno.

A što se mene tiče, njima bi više odgovarao pjevač Pagan s Minda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...