Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

 

fala puno! :rockdevil:

 

šta se tiče tih spotova..Hollow years je takva pisma da bude onakav spot meni je to logično prilično..a inače najdraži mi je Lie spot..neke nisan niakd ni vidio doduše ali Lie od onoga šta imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje, kako ga podnosimo. Meni se lično ne dopada baš najviše (kao uostalom sve što su snimili posle "Scenes From A Memory"). Imam utisak da Dream Theater sve više i više postaje mašina a ne bend. U muzici koju sad rade po meni ima jako malo duše i još manje prave ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cinjenica je da posle Scenesa nisu snimili nista bolje od toga

Vidiš da se slažeš. :da:

 

Ne sporim ja da su novi albumi kvalitetni, ali meni lično su bledi. Tekstovi su im slabi i sve više pro-američki, balade su im očajne, neparni ritmovi/sinkope/modulacije suviše predvidljive, solaže larpurlartističke, a "epske" stvari sve na isti kalup. Po meni... :cool:

 

Još mi nisu dosadili, ali još par ovakvih albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno koga briga, spotovi su najmanje bitni kao i obicno useru coveku utisak koji stekne kada slusa pesmu.

 

 

Nego kako podnosite Systematic Chaos?

 

Ja ga osobno podnosim jako dobro. Vratio me u djetinjstvo. U tom albumu sam našao metallice, slayera, pantere i tako nekih još speed trash metal shema. Baš me razveselio. Ljudi moji. Pustimo ljude da rade što žele. Ja sam siguran da su oni osjetili potrebu da naprave takav album i napravili su ga jer im se digo kurac i baš tako su ga napravili. Isto tako sam siguran kad bi u nekom drugom slučaju pao dogovor da naprave album drugog safta, napravili bi ga bez problema kao što su napravili svaki do sada. Niti jedan nije isti. Ne bih se složio sa nekima od vas da poslije scenesa nisu napravili ništa bolje. Evo kako ja gledam Six Degrees: Po meni: ODLIČAN ALBUM. Samo sve ovisi kako ljudi gledaju na to. Po meni, produkcija je puno bolja nego na scenesu, (što ne znači da je scenes lošiji album), stvari su bolesno dobro ukomponirane, složene i aranžirane. ( govorim to sa muzičkog stajališta jer sam dugogodišnji basista i bubnjar i gledam to malo drugčije nego ostali svijet). Zaključak: Ako nisi pravi fan Dreama, six degrees ti se naravno neće svidjeti. Daj taj album nekome ko nije nikad čuo Dream, ako mu se album svidi, imamo novog fana u našemu društvu.Ostali bacaju CD i smeće. (dokaz: moj brata). Moram još nadodati za six degrees: Rudess je tamo odradio jako dobar posao. Drugi dio albuma je aranžirao za simfonijski orkestar i tako odsvirao klavijature. Ko je gledao SCORE uvjerio se ( nadam se). Ljudi moji, oni su mozgovi, poštujte to molim vas.

Dalje: Možda sam dosadan, ali evo, ovo je forum pa mislim da mogu napisati svoje mišljenje.

Train: MRAK-MRAK-MRAK Po mom guštu isto. Volom takvu vrstu muzike. Totalno mračne šeme, mastan sound i dovoljno progresivne stvari da možemo to pripisati Dreamu. Čak sam osjetio i melodike u tom mračnom albumu. Sviđa mi se pakleno. Moja ocjena 4/5.

Oktavarium: Evo. Meni osobno nije baš nešto po mom ukusu. Ali evo, ne mogu reći. Strašno veliki koncept. Album napravljen točno onako kako su zamislili. Nove melodije novi saft, novi soundovi (Rudess), ali u svakoj stvari ja osjetim Dream. Vrijeme se mijenja, tehnika isto, ali oni vječito daju taj neki svoj štih bez obzira što je stvar totalno neprimjenjena njihovom stilu.

Iako mi album nije nešto posebno, čak ga i najmanje slušam, grijeh bi bio kad bi rekao da je album loš. Njihova je želja bila napraviti točno to i napravili su.

Systematic: Napisao sam na početku.

Na kraju, siguran sam da će slijedeći album biti točno onakav kakvog budu zamislili. Nekome po ukusu-nekome loš, ali sam siguran da će bit kvalitetan i da će neke određene fanove oduševit kao što je mene oduševio Systematic Chaos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he ja boga mi nisam bas zadovoljan sa Systematicom ali moram da priznam da The Ministry of lost souls je bas dobra pesma i naravno In the presence of enemies pt.1.

a sto se tice Dark eternal night mislim da su se u toj pesmi definitvno PRODALI!!! jer odjedaput URLANJE!! u Dream Theatru kao nebo i zemlja potpuno van svake njihove koncepcije oni koji su

skolovani muzicari da to se bi dozvole stvarno se vidi da su im sada samo pare u glavi jer danas se ipak to najvise slusa. Moram da kazem potpuna KOMERCIJALA!!! Ali refren je definitivno jebacki!!!!!!

Onaj posle instrumetnal pokazuje potpuno odsustvo kreativnosti samo neparni ritmovi i potpuno

nebulozno nabacivanje rifofa bez svakog smisla ali ponavljam refren je STRAVA!!!!

O ostalim pesmama mislim da nema svrhe uopste pricati!!

 

Octavirium je po meni najgori album ikada!!!! mozda je to muzicki na visokom nivou ali jebes muziku bez muzike!!!!! Znaci nista ne melodicnije nisam nikada pre cuo!!! Ipak produkcija je po meni manje vazna od dobre muzike... he ja isto to gledam sa druge strane jer sviram bubanj pa malo drugacije gledam nego mozda drugi.

 

 

Scenes from a memory je VRH!!!

 

Images and Words VRH

 

A change of seasons VRH!!!

 

Train of thought je po meni dobar vrlo!!!!

 

SDOIT ima ipak ima dobre pesme mada ja ne volim takve aranzmane

 

 

 

Zakljucak je da su ipak nekada bili kreativniji!!!!! mada nisu imali produkciju koju sada imaju...

 

STo se tice Portnoy-a stari albumi su definitivno Udzbenik kako treba svirati bubanj.

Ideje su neverovatne nekada ne mnogo teske ali u tome je i fora razmisljati i biti sto je moguce kreativniji sto sada sa njim nije slucaj, mada je i dalje Kralj!!!! za progressive !!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

he ja boga mi nisam bas zadovoljan sa Systematicom ali moram da priznam da The Ministry of lost souls je bas dobra pesma i naravno In the presence of enemies pt.1.

a sto se tice Dark eternal night mislim da su se u toj pesmi definitvno PRODALI!!! jer odjedaput URLANJE!! u Dream Theatru kao nebo i zemlja potpuno van svake njihove koncepcije oni koji su

skolovani muzicari da to se bi dozvole stvarno se vidi da su im sada samo pare u glavi jer danas se ipak to najvise slusa. Moram da kazem potpuna KOMERCIJALA!!! Ali refren je definitivno jebacki!!!!!!

Onaj posle instrumetnal pokazuje potpuno odsustvo kreativnosti samo neparni ritmovi i potpuno

nebulozno nabacivanje rifofa bez svakog smisla ali ponavljam refren je STRAVA!!!!

O ostalim pesmama mislim da nema svrhe uopste pricati!!

 

Octavirium je po meni najgori album ikada!!!! mozda je to muzicki na visokom nivou ali jebes muziku bez muzike!!!!! Znaci nista ne melodicnije nisam nikada pre cuo!!! Ipak produkcija je po meni manje vazna od dobre muzike... he ja isto to gledam sa druge strane jer sviram bubanj pa malo drugacije gledam nego mozda drugi.

 

 

Scenes from a memory je VRH!!!

 

Images and Words VRH

 

A change of seasons VRH!!!

 

Train of thought je po meni dobar vrlo!!!!

 

SDOIT ima ipak ima dobre pesme mada ja ne volim takve aranzmane

 

 

 

Zakljucak je da su ipak nekada bili kreativniji!!!!! mada nisu imali produkciju koju sada imaju...

 

STo se tice Portnoy-a stari albumi su definitivno Udzbenik kako treba svirati bubanj.

Ideje su neverovatne nekada ne mnogo teske ali u tome je i fora razmisljati i biti sto je moguce kreativniji sto sada sa njim nije slucaj, mada je i dalje Kralj!!!! za progressive !!!!!!!!

 

Ah, da. Naravno svako ima svoje mišljenje. Bilo bi i grozno da svi imaju isto mišljenje i iste ukuse. S nekim stvarima se slažem s tobom, sa nekima ne. Isto kao i ti sa mnom. Mislim da se nebi trebali ni svađati oko nekih sitnica i detalja jer mislim da su nepotrebne. Bitno je da svi skupa ovdje čavrljamo o Dreamu i da podržavamo njihov rad. I bitno je da NE nastupamo na ovom forumu kao neki ljudi koji su na početku teme blatili ovaj bend i pljuvali po njemu. Da su tako grozni nebimo toliko ni raspravljali o njima. Nabacio bi svako komentar dva i to je to. Oni koji pretjeruju, ne vjerujem da su baš zanimljivi i od njih neću naučiti ama baš ništa osim blaćenja. A ja sam došao na ovaj forum da nešto naučim od ovih prekrasnih ljudi punih znanja jer ja nisam ovdje najpametniji. A pošto volim Dream, volio bi naučiti što više. Bitno je da se svi skupa ovdje družimo. Možda i sretnemo negdje na nekom njihovom GIG-u ubrzo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem sa tobom!! potpuno je normalno da ne mozemo svi da isto mislimo i da iste stvatri volimo ali to nije

poenta da se mi ovde svadjamo koji album, pesma, spot je najbolji jer to nicemu ne vodi niti cemo mi nesto utrvrditi time.

A kada bi smo svi isto mislili odna ne bi bilo potrebe da se ovde uopste i bilo sta pise...

 

Zato nastavimo mi ovde da pisemo svoja misljenja, jer ni jedan pravi fan ne moze sve da voli od nekog benda potpuno je normalno

da mu se nesto i ne dopada, a i ne moramo mi svi ovde da budemo fanovi Dreama da bi smo se dopisivali...bitno je da imamo svoja misljenja i da ih uporedjujemo.... u tome je fora....

 

 

Zato Dream Theater keep on rockin'!!!!!

 

Erotomania Forever!!!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ova tema ima 106 strana zahvaljujući cikličnoj raspravi oko toga kad su DT prestali da rade dobar album ... svake dve-tri stranice izbije ovakva raspravka, koja traje po jednu stranicu, onda se strasti stišaju, prođe neko vreme, priča se o nekom njihoovm novom projektu, pa onda opet iznova ...

 

Nema poente raspravljati!

 

btw, jutros sam slušao OCTAVARIUM i shvatio sam da mi se taj album ustvari sviša mnogo više nego što sam mislio. Posebno mi se sviđa kako je LaBrie otpevao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucak je da su ipak nekada bili kreativniji!!!!! mada nisu imali produkciju koju sada imaju...

Bravo.

 

Ja ni u jednom trenutku nisam rekao da su sada loši, samo tvrdim da su nekad bili mnogo bolji.

 

Ne znam za tebe, ali ja bih na vrh liste stavio "Awake". To što su na tom albumu uradili neće više nikad moći da ponove. Na tom albumu nema ni jedne jedine note viška, a ni manjka.

 

btw, jutros sam slušao OCTAVARIUM i shvatio sam da mi se taj album ustvari sviša mnogo više nego što sam mislio. Posebno mi se sviđa kako je LaBrie otpevao

Lično, "Octavarium" mi uopšte nije loš. Jedino što mi se stvarno ne dopada na tom albumu su ona njakava balada i ona U2 stvar (eto koliko mi se ne sviđaju kad ni imena ne mogu da se setim), i LaBrievo pevanje... Ali, ukusi se razlikuju. Respect.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam rekao, da su svi ostali osim starih albima losi, ali meni se oni vise svidjaju, i to niko nikome ne moze ovde da zabrani.

 

Ali kao primer, sto ce se mnogi zgranuti, meni je od starijih Awake potpuni promasaj ja ne volim te pesme, jednostavno mi se ni jedna melodija

ne dopada niti pesma, OSIM NARAVNO EROTOMANIE za koju tvrdim da je nesto najbolje sto su uradili!!!! NEPONOVLJIVO!!!

 

A Octavirium, meni nije problem sto su to vecinom balade ala U2 ili tako nesto upopste, jer ne moze sve da bude Rokanje neprekidno ,ali

jednostavno te pesme su potpuno bezlicne, nemelodicne, jedno veliko GOVNO po meni, ponavljam!!!! I mislim da je potpuno da

besmisleno da se mi sada ovde svadjamo ko sta vise voli jer necemo nikada jedni druge ubediti ali treba reci sta mislis.

 

 

Nisam slusao ceo Suspandeded Animation, ali sam gledao G3 gde Petrucci svira Glasgow Kiss, Dojajajajajaja, u valjda Damage control (ispravite me ako nisam u pravu) I sve u svemu bas strava!!!!!!!!!Volim takvu muziku!!!!!! :rockdevil:

 

 

Uzgred, samo da dodam nevezano Test that stumped them all je nevidjena pesma!!!!!!

 

 

 

Koji vam se Live DT najvise svidja? Meni Budokan!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je svaki njihov live drag. Kada je izašao Live at NY, oduševio sam se. U ono vrijeme mi je to bio (meni, ponavljam) jedan od najbolje produciranih live albuma. Izašao je Budokan: STRAVA. Još bolje. Sve pohvale svima koji su doprinesli tom videu. Na kraju, evo SCORE: Mislim da je Score dokazao da svaki noviji njihov video ispada sve bolji i bolji. Što nije ni čudno jer tehnika ide dalje. Ne govorim sada o odabiru stvari nego o produkciji i sliki. Po meni, definitivno najbolji njihov live.

 

Usput da poručim Erotomanu: Nađi i poslušaj Suspended Animation. Album je odličan.

Petrucci, Portnoy i Dave La Rue blistaju. Prava svirka. Obrati pažnju, JP je dao svima prostora. Nije bio škrt ( za svoj solo album)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...