Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Jbt. Slusam DT kad su izdali EP Change Of Seasons.Znaci 95.Nekih godinu dana pre Syx-a.

Bio sam na 2 koncerta dosad(oba u Pesti)..

Ne svidja vam se Dark Eternal Night,moram da ponovim jedan svoj komentar od letos.Ta pesma je toliko jebeno dobro zvucala uzivo da smo se skoro ukenjali u gace :rockdevil:,a nismo od Systematic Chaos-a ocekivali bas toliko masti.DT uzivo ce jos jako dugo biti nedodirljiv i nedostizan ostalim bendovima u zanru.Pogotovo ako te ostale budemo slusali u SKC-u;Domu Omladine i sl.Srecom Threshold svira na otvorenom.Iskreno se nadam ne- zujanju :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez želje i volje da upadam u rasprave, samo ću reći nešto što je koleza Spastic Ink već rekao:

 

ni meni se novi album nije uopšte dopadao. Ali, onda sam otišao na cert DT i čuo te iste pesme koje su me smarale dok sam ih slušao i odjednom sam shvatio da su to opake stvari. Tako sam zavoleo i ovaj album. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo EROTOMANIAC I HUDINI

Oba dvojca ste super. Oprostite ako sam vas uvrijedio svojim mišljenjem. ( valjda imamo pravo na svoje mišljenje )

Kao što vi imate pravo da komentirate Dark et... i uzimate si to za pravo, valjda si mogu ja uzet za pravo da komentiram vaš komentar. Ali ako mislite da sam vas uvrijedio nekim riječima, oprostite mi molim vas. Vjerovatno ni ja nisam shvatio u potpunosti neke vaše crtice i značenja nekih riječi.

Nije mi ni na kraj pameti vrijeđat nekoga. Nije mi to stil. Radije bi nešto naučio od vas. Al evo, kako mogu naučiti da je Dark loša stvar kad sam već shvatio da je odlična? ( pogotovo live) svirali su je u Zagrebu. Bez obzira što je Portnoy pogriješio, stvar je bacila dvoranu na dupe. Ali nije bitno, još jednom se ispričavam ako sam nekoga povrijedio.

Up The Dream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo EROTOMANIAC I HUDINI

Oba dvojca ste super. Oprostite ako sam vas uvrijedio svojim mišljenjem. ( valjda imamo pravo na svoje mišljenje )

Kao što vi imate pravo da komentirate Dark et... i uzimate si to za pravo, valjda si mogu ja uzet za pravo da komentiram vaš komentar. Ali ako mislite da sam vas uvrijedio nekim riječima, oprostite mi molim vas. Vjerovatno ni ja nisam shvatio u potpunosti neke vaše crtice i značenja nekih riječi.

Nije mi ni na kraj pameti vrijeđat nekoga. Nije mi to stil. Radije bi nešto naučio od vas. Al evo, kako mogu naučiti da je Dark loša stvar kad sam već shvatio da je odlična? ( pogotovo live) svirali su je u Zagrebu. Bez obzira što je Portnoy pogriješio, stvar je bacila dvoranu na dupe. Ali nije bitno, još jednom se ispričavam ako sam nekoga povrijedio.

Up The Dream

 

 

E ma ja se ne ljutim nego mi je bilo glupo ono oko onog sa plitkim zato znam sta sam mislio, ali naravno da ti i svako ima pravo da kaze svoje misljenje! I aj opusteno niko se ne ljuti i idemo dalje!

 

Pazi ja sam slusao, gledao letos Dark eternal night cini mi se jedan dan pre tebe hehehe :) u Budimpesti, i naravno de je mene bacila na dupe Live, ali bacilo me je na dupe i svaka ostala pesma na koncertu jer je bilo nezaboravno u svakom pogledu tako da to nista ne govori, ali kada sam preslusao pesmu posle shvatio sam da to meni definitivno ne lezi, a pre svega na onu strofu, koju inace uzivo ne izvode i to se dobro secam sa onim urlanjem trecerazrednim, nego Portnoy samo daje pratece Labrie-u. Nego opet ponavljam da samo refren ima muda u pesmi sve ostalo mi nema veze!! ali stvarno nije ta jedna pesma toliko bitna. aj i ti si super nego samo mislim da smo malo predaleko otisli!!!! Ali nisam rekao da je ceo Systematic djubre ima i dobrih

 

 

Meni ipak vise leze njihove klasicne stvari poput Dance of eternity, metroplis, Change of S. i sve te sa starijeg repertoara, a sa novog mi najvise lezi Train of Thought i naravno Steam of Consciousness!!!! :rockdevil: :rockdevil: mada evo kada bih morao da izdvojim neku noviju njihovu pesmu bila bi mi to These Walls ali normalno ima jos kvalitetnih stvari!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kao što vi imate pravo da komentirate Dark et... i uzimate si to za pravo, valjda si mogu ja uzet za pravo da komentiram vaš komentar.

 

2. kako mogu naučiti da je Dark loša stvar kad sam već shvatio da je odlična? ( pogotovo live) svirali su je u Zagrebu. Bez obzira što je Portnoy pogriješio, stvar je bacila dvoranu na dupe.

1. Vidiš, u tome je razlika. Ja sam komentarisao pesmu, a ti si komentarisao moj komentar. Komentarisanje pesme je u redu, valjda, nismo valjda dotle došli, ali komentari tipa "ti nemaš pojma, ja znam" nisu uvek dobrodošli. Meni se sviđa mnogo stvari za koje bi ti možda rekao da su sranje, pa ti ih ja neću nabijati na nos, niti reći "ti nisi muzičar, pa ne možeš to da shvatiš", a da pritom ne znam da li si muzičar ili nisi.

 

2. Razumem da si ti to shvatio, ali to ne znači da si ti sad na svetoj misiji da svima dokažeš da je odlična. Mnogo stvari je mene bacilo na dupe, pa ja ne podmećem to svoje dupe drugima pod nos. :)

 

Keep on rockin'!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mi apsolutno nije jasno kako neki ljudi iz Beograda tvrde kako se za Dream Theater kod nas nije čulo do 1998, kad su išli na Hard Metalu maltene svake druge nedelje. Posle ispada kako mi Rumljani lažemo da smo slušali Dream još 1996.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Another Man

Ne volim da kenjam previse ali sami ste iskali:

 

1. O ukusima se ne raspravlja

 

2. O ukusima se ne raspravlja

 

3. Mislim da vas niko ne tera da slusate nesti sto vam se ne svidja....

 

Prisutno je generalno nezadovoljstvo u narodu i svi imaju potrebu da ocrne nekoga umesto da to sto ne vole ostave po strani. Ako ne volis - OK. Cenim misljenje, al' da se toliko se.e po tome nema potrebe.

 

4. Ako vam se vec ne svidja idite na drugi topic u nadjite nesto sto vam se svidja

 

5. Od kako sam prvi put cuo DT trebalo mi je dosta da mi se svidi ili da budem siguran da mi se ne svidja, pogotovo sa SC.

 

Imam jos puno toga da kazem al' me mrzi. Nego, gde da nabavim (skinem) SC Special Edition i Constant Motion video.

 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene. Ja se tek od skoro upoznajem sa Dream Theaterom. Evo, od subote se zaluđujem albumom Systematic chaos. Mnogo dobar album, posebno mi se sviđaju The Ministry of the lost souls i Repentance. Imaju fantastičnu atmosferu, dramatika je na mestu, vrlo melanholične stvari. I Constant motion rastura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posebno mi se sviđaju The Ministry of the lost souls i Repentance

Što se tiče "Repentance", trebalo bi da čuješ još i "This Dying Soul" sa albuma "Train Of Thought" i "Root Of All Evil" sa albuma "Octavarium", jer te tri stvari čine celinu. "Repentance" je (za sada) poslednji deo priče.

 

Što se starta tiče, preporučujem za obaveznu lektiru "Images And Words", mada ne moraš obavezno nekim redom da ih slušaš. Ja sam počeo sa "A Change Of Seasons", jer je to bio aktuelni album u to vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam ja pre Systematic Chaos i Octavarium i Images and words. I, Hudini, hvala što si spomenuo TDS i TROAL, jer je Portnoy na DVD-u sa Systematic chaosa spominjao neku seriju pesama i to kako je Repentance za sada poslednji deo serije. Sada mi je jasno.

 

Mislim da ću sledeći poslušati Scenes from a memory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...