Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

WTF? Ti baš ne voliš ozbiljne albume ili šta?

 

Nisam razumeo u kom smislu ozbiljne?

 

Ali jednostavno mi se ne dopadaju te pesme, a prvenstveno melodije mi se ne dopadaju, uz svo postavanje tehnicki kako je izveden

ceo album, sto se tice Portnoya jedan od njegovih naj osmisljenijih albuma, ali pesme mi se ne dopadaju bez mnogo objasnjenja, isti

slucaj kao sa Octaviriumom,koji je ubedljivo po meni njihov najlosiji...

 

od tih starijih I&W, i a Change of seasons su mi omiljeni, a i Metropolis pt.2 je do jaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bukvalnom smislu ozbiljne.

 

Uz svo poštovanje njihovog muziciranja na "Images And Words", taj album mi je uvek zvučao nekako dečiji u poređenju sa "Awake". U suštini, ni ja nisam voleo "Awake" u početku, jeste malo van njihovog šablona, ali definitivno je najozbiljniji u smislu tematike tekstova, razrađenosti pesama (taj nivo aranžmana su kasnije imali samo na "A Change Of Seasons", a noviji aranžmani su po meni smešni), konceptualnosti (muzički konceptualniji čak i od "Metropolis II"), pa i tehničke izvedbe.

 

Što se konceptualnosti i aranžmana tiče, preslušaj svoju omiljenu stvar još jednom. Verovatno ćeš ukapirati da se kroz nju provlače teme iz bar još 4 stvari na albumu, a to što se ovo ne primeti iz prve (kodd nekog ni iz desete) samo je dokaz rafinisanosti aranžmana koji na kasnijim albumima jednostavno ne postoji.

 

Doduše, ako ti se baš baš ne sviđa, poštujem i to. Za mene je "Six Degrees" njihovo dno. Dosadan, razvučen, suviše jednostavan, neosmišljen... Dovoljno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ja kažem... Nebitno je skroz. :da:

 

Da, nije bitno. Za mene je six degrees jedan od fantastičnih albuma. Mislim da je jako težak za shvatiti i za progutati ali kad ga jednom shvatiš tek onda vidiš šta je u tom albumu. Ja sam se probao ufurat u njega kad sam skidao baseve sa tog albuma i tek onda shvatio bit cijelog koncepta. Jebi ga, nekome legne- nekome ne legne. U svakom slučaju, moje mišljenje: fantastičan album 5/5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DT-ovci su pravi muzičari, iako se ne slažem sa činjenicom da oni likovi iz Korna sviraju bolje od Petruccia, ima i takvih, al eto...

Slažem se... Baš je užitak gledati i slušati ih Live. SCORE sam valjda pregledao 50-tak puta... :opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio u Budimpesti pa sam mislio da je neko bio letos da cujem sta misli.

 

A ono za La Brija je verovatno tacno pa on je po meni imao uzasnih faza kada su live nastupi u pitanju, ali mislim da je to bilo 2006 ili 2005, jer sada ne mogu da se setim iz koje su godine oni nastupi sa Portnoy-evih DVD eva Constant Motion, ali tu ako je neko gledao La brie peva ODVRATNO!!!!!!! tako da me nista ne cudi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimpesta letos i 2005 !

Oba puta su razvalili ! :rockdevil: Zvuk fenomenalan !

U Beogradu ih jos nisam gledao :rolleyes:

Bice me strah kad dodju kod nas - SKC Rulezzzz !

Samo da sviraju negde na otvorenom i bilo bi sve OK ! :muzicar:

........jednog dana naravno!!!

 

Ne znam za tebe ali letos kad sam sa drugom bio u Budimpesti i bili smo odma' ispred Petruccija i bilo je do jaja zvuk je u pocetku

bio savrsen ali kako se priblizavao sve je bilo jace i jace da sam na kraju molio boga de se koncert zavrsi koliko je bilo glasno.

 

ALI RAZVALILI SU!!!!!!!!! Portnoy je jebao sve sto postoji a i ovi drugi nisu bas mnogo zaostajali hehe

 

2005 nisam bio jer ih nisam ni slusao tada :)

 

Ne bih voleo da dodju SKC to bi bilo strasno jebi ga stvarno u tom prcvarniku, srusila bi se zgrada :twisted: ali na primer ARENA bi bila do jaja!!!!!!

 

Ne znam ima li sanse da dodju 2008? :confused: kolko vidim zaobilaze nas

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Budimpesti poslednja tri koncerta i jako se lepo proveo...Zagreb sam promasio ovaj put ali ako opet budu dolazili potrudicu se da odem.

Ove godine u Srbiji jako tesko,...

Tasmajdan takodje nije los za koncert, letnja varijanta, uglavnom u to vreme uvek posecuju i Budimpestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Budimpesti poslednja tri koncerta i jako se lepo proveo...Zagreb sam promasio ovaj put ali ako opet budu dolazili potrudicu se da odem.

Ove godine u Srbiji jako tesko,...

Tasmajdan takodje nije los za koncert, letnja varijanta, uglavnom u to vreme uvek posecuju i Budimpestu.

U Zagrebu je isto bilo super samo što je set lista bila malo kratka. A zvuk je bio totalno u kurcu (valjda zbog dvorane ili tehničke ekipe koja nije bila njihova).

U Budimpešti nisam bio, žao mi je zbog toga.

 

 

DT-ovci su pravi muzičari, iako se ne slažem sa činjenicom da oni likovi iz Korna sviraju bolje od Petruccia, ima i takvih, al eto...

Kako se zove ona škola ili šta već koju ima Portnoy?

LIQUID DRUM EXPERIMENT Dupli DVD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je taj DVD, ali ti ja mogu preporuciti da nema sta mnogo da se nauci, bolje ti je da nabavis Song book tog DVD ea sa notama.

 

Generalno nije neka skola! Ali je savim ok da se gleda ako hoces da skidas te pesme.

 

 

A i u Budimpesti je bila kraca lista pesama!! ali je za razliku od Zagreba Portnoy svirao onaj novi set, a u Zagrebu je imao neku smanjenu varijantu Albino monstera.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je "Six Degrees" njihovo dno. Dosadan, razvučen, suviše jednostavan, neosmišljen...

AU JEBOTE KOJI SAM JA DEBIL! :redface::udri:

 

Kako sam se samo ogrešio ovde, i to pre samo dve nedelje.

 

Elem, pre par dana mi se smučila sva muzika koju sam imao na mp3 plejeru i odlučim da stavim baš "Six Degrees", čisto da proverim zašto nikad nisam voleo taj album i zašto ga nisam preslušao bar 4 godine, i skontam... DA JE TO JEBENO REMEK DELO! Ne znam da li sam ja bio lud ili gluv kad sam prvih par puta slušao taj album i zašto mi je ostao u tako lošem sećanju, ali iz ove perspektive, to je ubedljivo najjači album sa Rudessom u postavi (uključujući i "Scenes").

 

Totalno neshvaćeno jebeno remek delo! :bend::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...