Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

čemu sad ta kritika labrija, kad svi znamo već tolike godine kakav je???

 

očigledno da nešto nije u redu ako ga već toliko pljujemo, a slušamo ga 16 godina

 

 

Ja kazem, meni ne smeta njegov glas na albumima cak smatram da samo takav i lezi DT jer je ne sumnjivo taj vokal njihov pecat, ali uzivo nije stvar necijeg ukusa pa da se ne dopada njegov glas, vec on falsira i stalno je na granici za neki polu ton... prosto je uzasno i bode usi. Sto se tice Budokana, ok je, ali Scrore koji zvuci najbolje je u stvari peglan i presnimavan i ko zna sta sve, da bi on onako zvucao. Tako mislim da su sve rasprave i labriju zasnovane na njegovom live izvodjenju i stvarno taj covek koci jedan fantastican bend, mislim da je Chaos in Motion stanica na kojoj je Labrie trebao da izadje.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

John Ro Myung is a bassist and a founding member of the progressive metal group Dream Theater.

 

Myung has a reputation as the 'mysterious' member of Dream Theater, as he is very quiet (particularly in comparison to bandmate Mike Portnoy) and seldom draws attention to himself in videos or concerts. This has led some fans to jokingly wonder if anyone has ever seen him speak. (Of course, he does speak in DVD commentaries and, obviously, on his instructional video, as well as to fans he meets at live shows. If given the right topic, such as bass playing techniques, he will converse for long periods of time.) His mysterious persona was emphasized when, at a show in Germany, he tackled Dream Theater singer James LaBrie, much to the confusion and amazement of both the audience and the rest of the band; this move later became known as the "Myung Tackle." It would later be revealed in the band's biography Lifting Shadows that he was dared to do it with "a couple hundred dollars and nobody thought that he would do it."

 

Myung is also famous for his practicing principles. Both Kevin Shirley (on the Metropolis 2000: Scenes From New York DVD) as well as former keyboardist Derek Sherinian (on his website) have said that Myung is the only musician they know who warms down after a show. In a forum post, John Petrucci said that, when he and Myung were at Berklee, the two had an agreement to practice at least six hours every day.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myung je car. Sećam se kada su na ovoj temi pre godinu i nešto dana bile postavljene slike benda u studiju, kako snima novi album. Na svakoj slici Myung izgleda isto, pa je neko izvalio - ''Nije to Myung, to je kartonska lutka koju nose na slikanje''. :) :) :) :) :)

 

Inače, prostudirao sam DVD - svi članovi benda zaslužuju čistu peticu, Ruddess možda i više, osim Jamesa, koji ih stvarno koči, ne bih mu ni trojku dao. Da mi je znati u čemu je problem, na Score i Budokan je objasnio, zaista. Čovek je na studijskim albumima neverovatan, razvaljuje, ali uživo... Prosto ga je teško slušati na nekim pesmama. Šteta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myung Tackle

"The Myung Tackle refers to any onstage American-football style tackling of a band's front man or lead singer by a bass player who still has his instrument attached to his body. Made famous when John Myung tackled James LaBrie.

Perhaps the deadliest of John Myung's techniques is not the two-handed tap, but the Myung Tackle. "

 

Da mi je bilo ovo da vidim :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, taj Labrie je dobar samo u studiju, on je u sustini kurton, znaci ovaj Chaos in Motion je sve objasnio, kad sve uzmem u obzir ja sam da se Labrie izbaci iz DT a, ima li jos neko za?heheh

 

Više mi je dosta da gledam kako stalno priseravaš za Labrie-a. Mislio sam da ponovo ništa ne kažem, al ne mogu. Za razliku od ostalih članova benda, nije tako sjajan, ali opet i dalje izvlači koliko-toliko. Ja kad sam čitao vaše postove za novi dvd kako je Labrie užasan, kako nije to više to, kako koči bend. Ja uopšte nemam taj utisak. Jeste lošiji nego u studiju, mada ni muzičari nisu potpuno isti kao u studiju ako ćemo već biti picajzle jebiga. Uvatili ste se tu neke bespotrebne priče ispričane 100 puta. I ja sad napamet mogu da kažem 5 pevača koji bi bili potpuno ok za DT. Ali opet Labrie jeste prepoznatljiv vokal DT-a, ima svoj stil i dobro peva. Kad je pevao na Awake-u ili I&W niko ništa nije rekao. ''Wow kako je otpevo pevač!!!'' Sad svi kenjaju kad ne peva kao iz studija... Ja lično ne preferiram takav ''mejdenski'' stil pevanja, ali veliki respect za čoveka.

 

Naravno, nisam ništa loše mislio, protiv ikog. Samo, mislim da je malo preterano reći da je Labrie kurton.

Meni je novi dvd ok. Skinuo sam dvdrip a dvd čim, nađem kupiću original.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

You all make LaBrie cry... :(

 

Well, kakav god on bio vokalista Dream Theater je josh uvek medju najuspeshnijim prog bendovima...... tak oda nemozemo da ocekujemo da se on popravi pevanje u novijim albumima , jer kako god on otpeva muzichari ce uvek izvlachiti Dream Theater. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više mi je dosta da gledam kako stalno priseravaš za Labrie-a. Mislio sam da ponovo ništa ne kažem, al ne mogu. Za razliku od ostalih članova benda, nije tako sjajan, ali opet i dalje izvlači koliko-toliko. Ja kad sam čitao vaše postove za novi dvd kako je Labrie užasan, kako nije to više to, kako koči bend. Ja uopšte nemam taj utisak. Jeste lošiji nego u studiju, mada ni muzičari nisu potpuno isti kao u studiju ako ćemo već biti picajzle jebiga. Uvatili ste se tu neke bespotrebne priče ispričane 100 puta. I ja sad napamet mogu da kažem 5 pevača koji bi bili potpuno ok za DT. Ali opet Labrie jeste prepoznatljiv vokal DT-a, ima svoj stil i dobro peva. Kad je pevao na Awake-u ili I&W niko ništa nije rekao. ''Wow kako je otpevo pevač!!!'' Sad svi kenjaju kad ne peva kao iz studija... Ja lično ne preferiram takav ''mejdenski'' stil pevanja, ali veliki respect za čoveka.

 

Naravno, nisam ništa loše mislio, protiv ikog. Samo, mislim da je malo preterano reći da je Labrie kurton.

Meni je novi dvd ok. Skinuo sam dvdrip a dvd čim, nađem kupiću original.

 

:pivopije:

 

 

Ok, ako je za tebe proseravanje za njega, onda jos bolje, vazno da si ti srecan i zadovoljan sa novim DVD om i u zdravlje ga slusaj!!! :pivopije:

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A žao mi je, jebiga, nije da se LaBrie ne trudi , vidi se da daje 100% od sebe, ali jebiga, svakom pevaču glas ume da pukne na turneji kad tad, nekom manje, nekom više. Tako da danas zaključih nakon još gledanja i slušanja - čovek je OBJASNIO na Ministry of the lost souls i In presence of enemies. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaaaaj....nadam se da niko nije ovo postovao..mislim da je ovdje la Brie pokazao ko je i sto je.

 

 

 

Obratite paznju na Mustainov solo...blasfemija

 

 

Da dobar je Labrie sasvim ok, ali mislim da je tu vise Russell Allen objasnio ko je!

 

 

 

nego Portnoy je stvarno Kralj, Budokan je sve rekao.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ćemo pravo - niko nije zadovoljio

 

ali to i nije bila poenta, ni anselmo to nije radio ni blizu studijske verzije, nego tad je ubijen dime, pa su ljudi odlučili da mu odaju počast na ovaj način, that's what matters

Edited by Guzzilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...