Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Budimo realni ljudi ni neznaju vecinom sta DT predstavlja u svetu muzike!Npr.Jordan Rudess je promoter najbolje klavijature na svetu cuveni Korg OASYS,Petrucci ima svoje linije gitara po meni najace gitare na svetu tj Musicman.....bla,bla....ono sto zelim da kazem moramo poceti nekako makar i 2000 ljudi da bi u buduce bilo duplo vise ,i mislim da bi ih marketinski treba dobro odraditi da se vrte reklame da dolazi Dream kao za Stonse da se privuce paznja jer u nasoj drzavi ko neslusa metal i nemuva sa na ovom forumu tesko moze da zna da se bilo kakvo metal odrzavanje desava!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa realno mala smo mi zemlja, ali ako su dosli u Hrvatsku sto ne bi i kod nas, pa mora jednom da bude prvi put, jbg nece oni nikada imati koncert mega razmera a kod nas sumnjam kako stoje stvari na zalost da bi i Dangubu napunili, "masu" rade samo pesme u 4/4 :P i to je prob. veliki. Ali nadam se da ce jednog dana doci i rasturiti!!!!!!!!!!!

 

nego sta vi mislite kakav ce biti novi album? sta ocekujete? imam utisak da oni poslednje albume u sustini rade na misice malo i malo u kratkom vremenskom razmaku da bi tu bilo vise kreativnosti i da bi uradili kopletan album do jaja, ja se nadam da nece biti Metropolisa pt. 3, posto vidim sad je to u fazonu, ono i Unforgiven III :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosli bi oni bez greske (kad su u prolazu inace) u Dom Sindikata (jel se ovo jos tako zove?) ili jos bolje Sava Centar. Nikakav Pionir i slicne gluposti, hale, stadioni. Sava Centar bi bio mrakcina. Tu stane jedno 4000 dusa, sad da li bi se napunilo ne znam, nemam uvid. Ali u Amerigi, sviraju oni vrlo cesto pred mnogo manje ljudi. Oni bre u L.A.-ju sviraju pred 3-4 hiljade ljudi posle svih ovih godina, ali kad odu u Laredo, Texas tamo im dodje 1200 recimo. Negde i manje. No nije to za baciti 40,000-50,000 somica talira za vece. To bi samo nasi ljudi odbili, 'malo im je'. Tipa Lepa Brena i to. U Amerigi ima da se crnci za milione.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko bi organizator uradio(po prvi put :rolleyes: ) pravu reklamu za jedan takav bend na par komercijalnih televizija da se zavrti ,nema sumnje da bi bilo 3,4 hiljade..(moguce je da bi doslo i obicnog sveta)

Medjutim ovakve bendove u praksi "dovode" likovi u ("niko mi nije ziv na duksu") true fazonu i unapred smo osudjeni na propast !

Toto je imao solidnu reklamu i napunio je TAS iako je bilo sumnji da nece biti ni ni 4,5 hiljada dusa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slazem, da je DT za Sava centar, taman sa dobro odradjenom reklamnom kampanjam, mogli bi da napune, treba racunati da bi doslii i sigurno neki iz okolnih zemalja i kod nas da ih vide... A i kao sto je neko vec ovde reakao ne bi dosli samo ljudi koji ih slusaju, bilo bi tu i ljubitelja virtuoznosti, kvalitetne i dobre muzike, jer se ima sta i videti!

ali to su sve realno nagadjanja, prvo i najvaznije je da oni DODJU! ali ocigledno, treba vec racunati da se opet putuje do Madjarske ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam još pre 20 strana rekao da je DT za Sava Centar idealan. Milina bi bila.

 

A što se tiče toga šta mislim kakav će biti novi album... Stvar je u tome što je svaki njihov album potpuno drugačiji od prethodnog. A budući da me je Systematic chaos oduševio (a i Octavarium je stvarno dobar), očekujem da i sledeći bude odličan. Mada mi se čini da neće biti toliko žestok, možda malo blaži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i sam Portnoy na "Systematic Chaos" DVD-ju, kaže da su sa tim albumom hteli da malo "pojednostave", da naprave tvrđi album, iako je "Train of Thought" bio upravo takav, samo što je on imao taj neki "dark feeling". Sledeći album, hmm... Ja bih recimo voleo da tu bude prisutnosti "Scenes From A Memory", "Octavarium", "Six Degrees of Inner Turbulence" i "Train of Thought" elemenata. Šta god da urade, mislim da će biti još jedan pakleno dobar album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice DT koncerta i Sava Centra, mislim da bi to mozda i moglo da prodje. Secam se kad je bio Satriani napunio SC (sto ja zaista nisam verovao da e da se desi), od reklama sam samo jedanput video kratak klip na B92, i bio je bilbord ispred SCa. Doduse i tekst na dve strane u Blicu :) Ruku na srce, nema svrhe govoriti, gde je Satriani a gde DT na lestvici popularnosti medju obicnim zivljem. Ipak, cinjenica je da bilo ciji koncert u SC uvek privuce dosta ljudi, i da dodje pun pimpek ljudi koji nikad nisu ni culi za taj bend/izvodjaca, zbog nekog pomodarstva/elitizma (jer ako je u SC mora da je extra), tako da tu moze da lezi kljuc za isplativost. Ali opet, to su samo nagadjanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta ideja za SC je idealna. Ne znam gde bi se drugde i mogla njihova svirka organizovati. Što se tiče albuma, više sam za varijantu da ga rade duže. Ono što su radili u hodu, nek batale :). Znam ja da su oni jako kreativni i sve to. Ali mislim da ako bi ga radili malo duže, da bi dobili bolji krajnji rezultat. Mada, Train of Thought je kompletno uradjen za mesec dana ili tako nešto. A opet album kicks ass :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...