Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Kad sam čekao Neal Morse - Sola Scriptura and Beyond, čekaću i ovaj, ma koliko bilo potrebno. :pivopije:

 

Mmm..slatko cekanje. Meni stize Sola za dan, dva ili tri..

A vec sam odgledao neke delove kod druga...moj komentar je bio: da sam bio na koncertu, sto posto bih poludeo, sav sam bio uzbudjen dok sam gledao samo na kompu. Uzivo bi me strefila srcka. nije to za zezanje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, Neal je apsolutni freaky genius. Samo onaj intro za The Door, pa Testimony medley, veoma energično. Muzičari su sam vrh vrhova. U odnosu na Transatlantic DVD, ovde ima mnoooogo više "zabave". :D

 

Opet cu ispasti blesav ali moram da kazem da je Transatlantic za mene nesto posebno.

Nemam od njih nikakav video zapis, ranije sam gledao nesto na youtube-u. Atmosfera jeste drugacija, na Sola Sriptura certu je sve veselo a ovde je, za mene, dosta melanholicno, depresivno..nemam pojma. Dok slusam Transatlantic pesme, posebno live verzije, cesto me hvata nekakva depresija. Bas me rade, sto se kaze... same pesme a i cinjenica da su se potom razisli i da se verovatno nikada nece vise okupiti.

Transatlantic cu slusati dok sam ziv, to me ne moze smoriti, kao i Neal morse i ostali majstori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet cu ispasti blesav ali moram da kazem da je Transatlantic za mene nesto posebno.

Nemam od njih nikakav video zapis, ranije sam gledao nesto na youtube-u. Atmosfera jeste drugacija, na Sola Sriptura certu je sve veselo a ovde je, za mene, dosta melanholicno, depresivno..nemam pojma. Dok slusam Transatlantic pesme, posebno live verzije, cesto me hvata nekakva depresija. Bas me rade, sto se kaze... same pesme a i cinjenica da su se potom razisli i da se verovatno nikada nece vise okupiti.

Transatlantic cu slusati dok sam ziv, to me ne moze smoriti, kao i Neal morse i ostali majstori.

 

Ne osporavam ja kvalitet Transatlantica i družine, ima mesta i za njih u svemu ovome. Samo sam generalizovao, poredeći dva koncerta. Na kraju krajeva, na Sola Scripturi, Neal izvodi Transatlantic stvari (kako samo zvuči "We All Need Some Ligh", prosto da se naježiš). Mišljenja sam da su Transatlantic pesme mnogo kompleksnije u odnosu na Nealov solo rad, iako je na zadnja dva albuma "pokazao" da i on ume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disc Two

 

- Behind the Scenes Footage of the Sola Scriptura tour

- Bridge Across Forever [Acoustic Version]

- Bonus Footage from Question Mark Live

 

1. Sweet Elation

2. In the Fire

3. Solid As the Sun

4. The Glory of the Lord

5. Outside Looking In

6. Help Me

7. King Jesus

8. Reunion

9. Encore Medley

- We All Need Some Light

- Open Wide the Flood Gates

- Open the Gates [Part 2]

- Solitary Soul

- Wind at My Back

 

:D Ladno možeš da se ucrvljaš dok pogledaš sve ovo, haha. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi ne znam sta vi mislite, ali razocarao sam se na osnovu ovog snimka Forsaken u ovaj novi DVD! Ako nisu imali da stave bolje izvedenu verziju a snimili su vise koncerata jel tako?! Znaci Labrie je ipak mnogo los, mislio sam da se on ipak vratio malo i kao poboljsao ali ovo je stvarno strasno, a sigurno to nije jedino lose odpevano na celom dvd u!

jer realno on cak ni Score nije odradio bas maksimalno!! covek je samo za studio, live bolje da se ne pojavljuje... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi ne znam sta vi mislite, ali razocarao sam se na osnovu ovog snimka Forsaken u ovaj novi DVD! Ako nisu imali da stave bolje izvedenu verziju a snimili su vise koncerata jel tako?! Znaci Labrie je ipak mnogo los, mislio sam da se on ipak vratio malo i kao poboljsao ali ovo je stvarno strasno, a sigurno to nije jedino lose odpevano na celom dvd u!

jer realno on cak ni Score nije odradio bas maksimalno!! covek je samo za studio, live bolje da se ne pojavljuje... :confused:

 

pevaj ti toliko koncerata godišnje pa ćeš videti kako ćeš zvučati

Share this post


Link to post
Share on other sites

pevaj ti toliko koncerata godišnje pa ćeš videti kako ćeš zvučati

 

TO NIJE OPRAVDANJE!!!!!! jednostavno je covek kurtnon! ON FALSIRA!!!! A sto se tice Scora?!, pa i tu je cak na granici u momentima, tacno se vidi da on inace peva na granici svojih mogucnosti i zato cesto zvuci jako slabo, njegovo pevanje nema "muda" drugim recima, ali opet kazem sve se to odnosi na live izvodjenja, u studiju je vec neka druga prica...

 

Od onog "trovanja" njegov glas se drasticno promenio, boja je postala cudna jako, mene cesto podseca na babu neku.

 

Ali zao mi je ali ne vredi raspravljati ovde sa nekim ljudima, jer ocigledno covek da bi bio "fan" dream theatera mora slepo da gleda u njih i da ne vidi ni jednu njegovu manu!!!! a njihova najveca mana je James Labrie!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

James LaBrie jeste njihova mana, ali, brate, neko mora da peva. Greota je da nemaju pevača i rade kao instrumental bend kada su sposobni da urade stvarno fenomenalne tekstove.

 

Slažem se da mu se boja promenila od trovanja, ali mislim da bi fanovi trebalo da imaju razumevanja prema činjenici da on u suštini ne bi ni smeo da peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni realno njegov glas jedino i pristaje uz njihovu muziku ali kada bi on mogao da ponovi kvalitetom pevanja iz sudija!

A sad oni donekle u bezizlaznoj situaciji jer kako izbaciti coveka iz benda posle toliko godina, zato sto nije otporan na vreme, doci ce dan kada portnoy nece imati snage za duplu pedalu, i kada ce se petruciji prsti od reume ukociti hehehe tako da....

 

ali opet mozda im je jedino resenje da malo stanu na loptu oko vokalnih deonica na sledecem albumu kako bi labriu omogucili da nastavi sa pevanjem, zalosno je sto vise nikada ocigledno nece moci sviraju Awake uzivo.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremenom će se njihove setliste "smanjivati" i smanjivati... Što je posledica normalnog spleta okolnosti, fiziologije, jel'te... Nesumnjivo je da će ostati upamćeni kao bend koji je ušao u istoriju svojim radom i kvalitetom, a ne na mišiće.

 

U svakom slučaju, malo je rano govoriti o ovome, imaju oni još dosta toga da pokaži, "sa" ili "bez" LaBrija.

 

Let's do some rock! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...