Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ispada da je trebao Portnoj da leti da bi opet snimili nesto sto iole valja.

 

A ovo valja. Bolje nego ista u zadnjih ihaj albuma. Koncentracija je na melodiji i strukturi, umesto da se bude toliko metal da rdjaju na kisi. Bubnjevi zvuce daleko ukusnije i ne vuku celu stvar u besciljne promene ritmova. Tekst nije blamaza slusati. I jebote, najzad cujemo i bas.

 

Obecava. Videcemo za dalje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa LaBrie je oduvek je bio najslabija dt karika ;)

 

Ja ne bih slusao DT bez Labrija kakav god da je sada, ali mi je vokalna melodija onako neupecatljiva, ali videcemo ovo je bas dobro imajuci u vidu da je prosli singl bio A Rite of Passage :haha:

sada su mi ocekivanja mnogo veca za ovaj album :da:

Edited by Erotomaniac
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa home je tool - 46 and 2 i sve balade su pink floyd ripoffovi :D

e sad ga pretera... :))))

 

meni je poslednji album gde su pesme bile na visem nivou, ali je prvi album koji je krenuo kad modernijoh publici, publika koja je manje polarizovana kao "prog nerdovi."

 

mogu to i da potvrdim licno jer sam na toj turneji prvi put vidjao klince mljade od mene na dream theater koncertu dok na falling into infinity turneji nisam mogao da udjem u klub jer je bio 18+ klub i sve sam matorci u redu. Tu je isto pocela ona solo varijanta "malo ti u A, malo ja u E" dok su ranije mnogo vise komponovali solaze, umesto da sviraju u tom trade-off malmsteen maniru.

FII i jeste za starije ljude, to je metal-pink-flojd album. ;-) :))))

 

svejedno, ja ne mogu da povezem SFOAM sa novim periodom DT-a, i novim drke-dajke fazonom u fazonu "przimo rifove kao mladi". ;) a trade-off solaza je bilo od prvog do poslednjeg DT albuma, zar ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sam ja jedini kojemu nova stvar nije nesto?

 

Pa nije sama pesma nevidjena, ali promena zvuka, mix-a i svega ostalog je pozitivna stvar koja ostavlja prostora nadi da ce album biti ipak dobar, ponavljam prosli singl je bio A rite of Passage sto je kao nebo i zemlja u predjenju sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sam ja jedini kojemu nova stvar nije nesto?

 

Meni je dobra ali klasična DT stvar.Ima tu možda neki rif koji mijenja atmosferu na trenutak ali u svakom slučaju kao što svaki DT album do poslednjeg ima nešto svoje tako će i ovaj ići u tom pravcu.

 

Meni su samo malo krajnosti kada ljudi krenu da pričaju da nisu snimili ništa dobro u poslendnjih 10 godina...meni je njihov zadnji album razvalio ali u punom smislu ,zatim Systematic Chaos koji ima pjesmu poput The Ministry of Lost Souls a da ne pominjem i prethodnika Octavarium od 25 minuta,uh...jednotavno DT je bend koji do sada nije razočarao i nadam se da neće :mrgreen:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Otprilike.

Preslušah je 3 puta. Teško da sam i očekivao da će novi album da me oduševi,ali ovo je sasvim fina pjesma. La Brie zvuči sasvim solidno. Jednostavno, vokalni aranžmani u visokim registrima su prošlost odavno i to je dobra stvar,jer čovjek više ne može to da izvodi. Strofa super,pre-chorus malo isforsiran,refren je dovoljno pamtljiv i pjevljiv

 

Zadnji riff je ubitačan. U stvari,to je modifikovani glavni rif,sa drugim akcentima. Da nema ovih klavijatura,mogao bi slobodno da se nađe na nekom sljedećem Gojira albumu. :) U principu je paran,kolko mogu da skontam,ali prvi krug ide krace za jednu osminu,a drugi ima produzetak za istu.

Solaže bez previše izdrkavanja,i moguće i najbolji dio pjesme je prelaz sa jedne na drugu. Samo bih volio da dočekam da Myung slapne jednom onaj bas.

 

Kolika su mi bila očekivanja,i više sam nego zadovoljan.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene nije uradila ni priblizno da je pustim ponovo... na to prvo slushanje mi deluje bezivotno shto reche vec par ljudi... sad ko zna... mada verujem da ce mi uci u glavu i to uskoro... svejedno se i dalje nadam dobrom albumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste mnogo bolje u odnosu na sve sa prosleg albuma svakako ali opet.

 

ja kad slusam novi dream theater imam osecaj kao da slusam neki vanden plas, dreamscape, sta god, neki bendovi koji se lozili da zvuce kao dream. Nisu to losi bendovi nikako, ali opet, ovo su ljudi koji su snimili images i awake ipak, ocekujem malo vise valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...