Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Pa valjda da bi se reklamirali majku mu, kako ce neko da chuje za bend ako ih ne vidi na tv-u...dodushe sad postoji internet, ali ranije je spot svakako trebao...

Najvažniji medij kod reklamiranja muzike je uvek bio i uvek će ostati živa svirka, pa onda radio. Ako ne sviraš uživo ili ti se stvar ne vrti na radiju, možeš i 15 spotova imati, niko neće ni obratiti pažnju.

 

Dream Theater je baš specifičan bend po tom pitanju. Do sada su snimili desetak spotova, a široke mase znaju za 3-4, toliko su ti spotovi beznačajni u njihovoj karijeri. Toliko o reklamiranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dream Theater je baš specifičan bend po tom pitanju. Do sada su snimili desetak spotova, a široke mase znaju za 3-4, toliko su ti spotovi beznačajni u njihovoj karijeri. Toliko o reklamiranju.

Slažem se. Apsolutno ne vidim poentu u spotovima Dream Theatera. Šta im to treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, trebalo im je kad su se probijali.

 

"Pull Me Under" je bio dobar izbor stvari za spot, ali očajan spot, "Another Day" je bio pokušaj (donekle uspeo) da se ispravi ta brljotina, ali od "Take The Time" pa nadalje ne vidim poentu. Ili su stvari brutalno iskasapljene ("Lie", obe sa "Systematic Chaos", ili je izbor stvari pogrešan spot (na primer "Disappear").

Share this post


Link to post
Share on other sites

DT je bend koji je imao jako težak put probitka. Koliko ja znam, spotove su morali raditi pod nekom vrstom prisile od strane izdavača i menagera (kojega su na kraju odjebali baš zbog takvih komercijalnih fora i zarade) Tako kaže Portnoy na dokumentarcu sa Score-a. Moje mišljenje je da svi oni njihovi spotovi nisu imali nekog utjecaja za njihov probitak koji je u zadnjih par godina drastično porastao, tako da ne vidim neki smisao u snimanju spotova pogotovo sada a i pogotovo za Forsaken jer po meni je ovo sada već šminkerski potez što me jako čudi kod Portnoya jer svi znamo kako je on jako tvdoglav za neke stvari i neće popustit. Zato me i to pomalo čudi. Nekako bih normalnije prihvatio da su napravili spot za neku bržu i žešću stvar tipa: Constant Motion ili bilo što jače jer si sada to mogu dozvolit, ali Forsaken...to nikako ne mogu prožvakat iako ih volim do zla boga to im ne mogu pripisati kao plus u mojim očima.

Na kraju, oni su popularni. Zašto kratiti spotove???? Onaj ko ih voli pogledat će spot cijeli ma koliko on trajao bez obzira. Onaj ko ih ne voli, prebacit će program na VIVU ili bilo koji drugi program već nakon 10-20 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...