Jump to content

Najboljih 5 bubnjara svih vremena


dark earendil

Recommended Posts

  • 1 month later...

diskutabilno utoliko sto su najbolji bubnjari definitivno iz jazz shkola, icon_da.gif ali ako ih povuce zelja za novcem...bace se u pop, i to je to!

 

Iskreno, ja obozavam taj rad (kad dobar bubnjar svira pop)...

Znam da je bedak slushati npr. Majkl Dzeksona, Madonu ili Kristinu Agileru, ali od tih likova (bubnjara) se moze najvise nauciti!! icon_da.gif Stoga, kad negde u prolazu cujem dobru pesmu, cesto je pazljivo ispratim...

...mada, vec sam i kod kuce presao na neke blaze varijante... metal slusam sve redje. icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskutabilno utoliko sto su najbolji bubnjari definitivno iz jazz shkola, icon_da.gif ali ako ih povuce zelja za novcem...bace se u pop, i to je to!

 

Iskreno, ja obozavam taj rad (kad dobar bubnjar svira pop)...

Znam da je bedak slushati npr. Majkl Dzeksona, Madonu ili Kristinu Agileru, ali od tih likova (bubnjara) se moze najvise nauciti!! icon_da.gif Stoga, kad negde u prolazu cujem dobru pesmu, cesto je pazljivo ispratim...

...mada, vec sam i kod kuce presao na neke blaze varijante... metal slusam sve redje. icon_mrtav.gif

Ovde vazi kao i u ostaloj muzici, jazz jednostavno ima toliko razlicite zahteve od, recimo, rock muzike, da to ne vredi porediti. Nema svaki jazz bubnjar osecaj za rock, kao i obrnuto. Najbolji su, naravno, oni koji se odlicno snalaze u svim vodama, ali je, naravno, i njihov broj minoran.

 

I stoji da je pop daleko zahtevniji za sviranje nego sto na prvi pogled izgleda, mada se pri samom sviranju ne pokazuje neka neverovatna brzina i koordinacija. Za taj nivo groova i sigurnosti i stabilnosti u drzanju tempa i osecaja za citav bend potrebno je imati mnogo vise znanja nego sto se iskazuje. Potrebno je mnogo vezbati i slozene stvari da bi bio tako dobar u prostim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gif sve sto si naveo + feeling za muziku (tj. biti muzicar icon_cool.gif ). To je, po meni, ono najbitnije... Neka pesma se moze ispratiti npr. samo na kontraku. Ako ta fora dobro zvuci i daje najbolji efekat pesmi - upotrebi je... pogotovo sto je u muzici sve dozvoljeno... musik19.gif

 

Stvarno nemam nista protiv coveka, ali kako mozete Dave Grohl-a da ubrajate u najbolje bubnjare?!  icon_confused.gif  wallbash.gif

Pa, kao sto verovatno kontas, svako ima svoj stil. Weckl, Chambers, Philips... jebu kevu, a svaki na drugi nacin(kakva konstatacija icon_smile.gif )E tu je stvar ukusa koji ce se svakom od nas vise svideti, a o ukusima ne vredi raspravljati icon_biggrin.gif .........ali Grohl ne moze da se poredi ni sa kim od ovih no.gif

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, samo sto je naziv teme "5 NAJBOLJIH bubnjara SVIH VREMENA".

Da je nekome Grohl omiljeni to razumem i prihvatam, ali da je najbolji...

A i Lars Ulrich takodje...

No, izgleda da ovde vecina navodi top 5 svojih omiljenih bubnjara.

Ja necu iz inata, he-he! icon_mrgreen.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo DAVE GROHL mi je na 6. mestu icon_smile.gif

a kao drugo lik mozda tehnicki nije bolji od mnogih drugih, ali meni ima ubedljivo najjacu energiju kad sedne za bubnjeve!!! a ja to vise gotivim nego kad mi neki lik poput steve smitha dodje i svira tri razlicita takta u isto vreme...

deve grohl te jednostavno (mene makar) pokrece!

 

to je isto kao kada bi rekao da CHAD SMITH nije dobar bubnjar zato sto svira proste stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, samo sto je naziv teme  "5 NAJBOLJIH bubnjara SVIH VREMENA".

Da je nekome Grohl omiljeni to razumem i prihvatam, ali da je najbolji...

A i Lars Ulrich takodje...

No, izgleda da ovde vecina navodi top 5 svojih omiljenih bubnjara.

Ja necu iz inata, he-he!  icon_mrgreen.gif

 

pivopije.gif

pa mislim da bi tema i trebala da se zove "5 OMILJENIH..." s obzirom da je gotovo nemoguće odrediti najbolje, a i zato što je to naš subjektivni izbor. Najbolji može biti Moris Grin na 100m...

A ako bismo baš hteli najboljeg, i za ovo bi trebalo napraviti neko takmičenje u nekoliko disciplina, pa bi se tako najlakše moglo odrediti ko je najbolji! icon_biggrin.gif ...ali to je jako glupava fora, tako da nećemo jesti govna icon_mrgreen.gif

 

A sa druge strane, dobro je što se zove "5 najb..." jer bi onda svi lupetali: moj bubnjar, moj komšija, ja... icon_smile.gificon_da.gif

 

SMORIO SAM... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

KVOUT

...mada, vec sam i kod kuce presao na neke blaze varijante... metal slusam sve redje. icon_mrtav.gif

 

Brate, nadji neki SUPPORT GROUP, ili trazi pomoc psihijatra laugh.gif

 

A sto se tice Larsa Ulricha, kad cujem kako je on dobar bubnjar, s*re mi se!!! Kada je osnovana Metallica, on nije znao NISTA!!! James ga je ucio da svira, uglavnom. JA sam bolji bubnjar od njega. (svirao sam bubnjeve 10 puta u zivotu, a inace sam gitarista). no.gif

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, nadji neki SUPPORT GROUP, ili trazi pomoc psihijatra  laugh.gif

e pa, ako je tako: SUCK OFF!! evotigana.gificon_razz.gif

 

Inače, nemam kome da se pravdam, ali bih ipak da objasnim zašto mislim da je to tako.

Naime, otkad sam počeo da sviram moj muzički ukus se dosta promenio. Sveo se na bendove koji kao "jako dobro sviraju" ph34r.gif a jedini koje sam tada znao u metalu su Death i, nešto kasnije, Atheist... ubrzo sam otkrio još gomilu bendova koji imaju tehnički napržene bubnjare (Cryptopsy, Nile, Aborted, Hate Eternal...) i to je bilo sve što je moglo da mi se sviđa... Nakon toga sam uvideo manjkavosti svih njih (tada sam već probao jazz) i polako sam prelazio na komercijalnije oblike metala (Slipknot, Mudvayne, Lamb of God, Dream Theater, Symphony X...) Ipak, posle nekog vremena sam donekle prevazišao sve te bendove (mentalno, ne tehnički icon_biggrin.gif ) i prosto prešao na nešto što više liči na umetnost (bez uvrede za metal). Svakako ja još uvek redovno idem na svirke slušam mnogo toga što sam i pre slušao, ali jedna deonica u menjanju mog muzičkog ukusa je definitivno završena. Pre metala sam npr. slušao The Prodigy (koji i danas obožavam icon_mrgreen.gif ) i raznorazne tehno varijante (bio sam 4. razred osnovne mhihi.gif )

 

A sto se tice Larsa Ulricha, kad cujem kako je on dobar bubnjar, s*re mi se!!! Kada je osnovana Metallica, on nije znao NISTA!!! James ga je ucio da svira, uglavnom. JA sam bolji bubnjar od njega. (svirao sam bubnjeve 10 puta u zivotu, a inace sam gitarista).  no.gif

 

Ja nisam nešto posebno za Larsa, ali je upravo on na mene izvršio ogroman uticaj (s obzirom da sam, do pre 5 godina, metallicu aktivno slušao više od 4 godine...). Upravo zato znam, da je Lars svoj prvi komplet dobio kada je imao 13 godina (još dok je živeo u Danskoj) koji je, dok je u poznao Hetfielda, postao pravi raspad... icon_smile.gif Uzimajući u obzir da svira preko 30. godina, nijie baš mnogo tehnike stekao... ali je i pored toga Lars odličan bubnjar. Ima onaj "feeling" koji je potreban za muzku, što je mnogo bitnije od tehnike... po meni.

 

uzdravlje!! pivopije.gif

let the metal flow!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mislim da bi tema i trebala da se zove "5 OMILJENIH..." s obzirom da je gotovo nemoguće odrediti najbolje, a i zato što je to naš subjektivni izbor. Najbolji može biti Moris Grin na 100m...

A ako bismo baš hteli najboljeg, i za ovo bi trebalo napraviti neko takmičenje u nekoliko disciplina, pa bi se tako najlakše moglo odrediti ko je najbolji! icon_biggrin.gif ...ali to je jako glupava fora, tako da nećemo jesti govna icon_mrgreen.gif

 

A sa druge strane, dobro je što se zove "5 najb..." jer bi onda svi lupetali: moj bubnjar, moj komšija, ja... icon_smile.gificon_da.gif

 

SMORIO SAM... icon_mrtav.gif

A i koji bi bio kriterijum? Cak i u okviru iste discipline, ajko je tesko odrediti kriterijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina smislena disciplina bi mogla biti brzina (tu nema kompromisa)...

a za ostalo? pa nemam pojma... dao bih im po jedanu temu iz svakog muzickog stila npr. rock, (death icon_da.gif ) metal, jazz, reagge, latino i nemam pojma ... pa nek smisljaju... icon_biggrin.gif

 

inace, uredio bih to tako da se takmicari medjusobno ocenjuju (posto su oni ustvari najkompetentniji za taj posao).

 

Mada, mislim da nema smisla diskutovati o ovome. Muzika (pa sa njom ni sviranje bubnjeva) nije takmicenje. To je umetnost, za uho i oko! icon_da.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

verovatno ce ti biti smesno ako kazem da je on samo bubnjar... ili ajde: dobar metal bubnjar. icon_da.gif

Meni je, od metalaca, mnogo bolji Richard Cristy (ex-Death, ex-Control Denied) ili npr. Nick Barker (Dimmu Borgir, Old Man's Child)....i da ne serem vise... icon_razz.gif

 

EDIT:

Derek je (valda) svirao samo na prvom Nileu... Sada je u Hate Eternal.

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo liste

 

1.Steve Flynn (Atheist) VRH!!!

2.Tomas Haake (Meshuggah)

3.Bobby Jarzombek (Spastic Ink) ludi matematicar

4.bubnjar Spiral Architect-a cije ime ne mogu ni da izgovorim a kamoli da napishem icon_mrgreen.gif ludi matematicar no.2

 

 

niko vishe mi ne pada na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...