Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

Ајде нека неко постави ту рецензију... Али те реценције рогошића су доста дискутабилне... Ретко ко је ту добио добру оцену... Ево нпр пада ми на памет Грива, као не ваља кад обраде ону ствар од брене ваљда, али кад алогиа обради оног ди џеја онда је то добро. Или оно неки реп и поп албуми су добијали веће оцене од рок и метал бендова.

 

Шта никоме се не свиђа ''југословенка'', ''нисам више добар мама'' :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде нека неко постави ту рецензију... Али те реценције рогошића су доста дискутабилне... Ретко ко је ту добио добру оцену... Ево нпр пада ми на памет Грива, као не ваља кад обраде ону ствар од брене ваљда, али кад алогиа обради оног ди џеја онда је то добро. Или оно неки реп и поп албуми су добијали веће оцене од рок и метал бендова.

 

Шта никоме се не свиђа ''југословенка'', ''нисам више добар мама'' :mrgreen:

 

 

:da:

 

I uspeli smo da demistifikujemo pojam recenzenta...

....i sta sad/su slusali dok su iznosili svoja cenjena misljenja......i sta slusaju dok opisuju tuђ rad...a da pri tom sami ne stvaraju... ;)

 

 

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Или оно неки реп и поп албуми су добијали веће оцене од рок и метал бендова.

То је зато што су неки поп и реп албуми бивали бољи од рок и метал албума, врло једноставно. Не ваља баш све што је метал.

 

Гриву нећу да коментаришем... превише. Обрада је испала солидна, али је бенд више него смешан.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj stav:

 

ukoliko je i sam predmet kritike, bio, merodavan je da pise o drugima... :da:

 

I ....suceljavanja_misljenja postoje, postojace...svaka strana ima svoj/e hard_argumente, ono sto je bitno jeste

misljenje koje korespondira sa stvarnoscu....

 

znaci ukoliko je, мишљење poteklo iz cudenja, postovanja/strahopostovanja, onda je u mojoj malenoj stvarnosti...recenzija читљива...

 

 

 

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде нека неко постави ту рецензију... Али те реценције рогошића су доста дискутабилне... Ретко ко је ту добио добру оцену... Ево нпр пада ми на памет Грива, као не ваља кад обраде ону ствар од брене ваљда, али кад алогиа обради оног ди џеја онда је то добро.

Nisam našao na netu, morao bih da skeniram, ili fotkam, ali mislim da nije vredno toga.

 

Rock Express je u jednom periodu bio baš jako dobar i jak. To je ona faza kad su albume još ocenjivali od 1 do 5, kao u školi, kad se nisu bavili izdavaštvom, i kad nisu još počeli da pišu čitaoci. U to vreme su i recenzije bile jako realne i dobre. Sećam se da je jedva iko dobijao dobre ocene i smatram da je to i bilo realno, jer je retko ko i izdavao dobre albume.

Posle je došao onaj period kad su ocenjivali od 1 do 10, i gde je svako izdanje imalo ocenu preko 6, osim nekih specifičnih izdanja koja su bila u startu preko 7, bez da se i posluša album.

 

Taj ranij, zlatni period REXa je bio neprejebiv. Šteta što je REX posle izgubio puno na kvalitetu, samim tim i na kredibilitetu...

Elem, pri kraju tog ranijeg perioda je negde i ta recenzija izašla, i po meni važi i za nju kao i pretežno sve iz tog vremena da je nepristrasna, direktna i na mestu.

Sad će me neki napasti zbog ovog, ali ne menjam stav. Kao čovek koji ima subjektivnih razloga da ima pozitivne predrasude u vezi ovog benda, ipak neću žmuriti na jedno ili oba oka (uha u ovom slučaju), i biću radije iskren prema sebi i svom kriterijumu, jer mislim da je iskrenost bitnija od zamazivanja očiju i davanje podrške pogrešnoj odluci, UPRAVO ZBOG TOGA što se radi o meni dragim ljudima. Realno i objektivno: recenzija je na mestu, album je loš.

Tvrdeći suprotno bih samo pokopavao svoju moć objektivne procene, i ispadao dvoličan prema svojim prijateljima. Mislim da kada želiš da skineš nekog s grbače da ćeš mu reći ono što želi da čuje. Ono kao "Jeste u pravu si, tako je" i dokurca. Šta me bole ćošak za njega, neću da se prepirem... Ako mi je pak stalo do tog nekog reći ću "Matori, mislim da nisi u pravu", u njegovom interesu. Iskreno drugarski.

E iskreno i drugarski mislim da je recenzija na žalost na mestu.

 

Или оно неки реп и поп албуми су добијали веће оцене од рок и метал бендова.

Ispada da čim je nešto metal i rok da mora da bude bolje od repa? Ja se ne slažem.

Pa dao bih celu diskografiju pojedinih metal i rok ŽANROVA, ne samo bendova za pola takta od Public Enemy. Kažem to kao metalac.

Ne sećam se tačno koje repere su hvalili (u ono relevantno vreme nisu nikoga hvalili, pa možda misliš na nešto kasnije, što pak nije vredno ikakve rasprave), no apsolutno mi je logična varijanta da kvalitetan Hip-Hop ili još bolje Pop dobije veću ocenu od (npr.) još jednog katastrofalnog napaćenog blekmetal albuma iz neke domaće garaže.

 

just an opinion...

 

moj stav:

 

ukoliko je i sam predmet kritike, bio, merodavan je da pise o drugima... :da:

Okej, tvoj stav, neću da se mešam, samo mi je malko nelogično.

Ja ne znam da napravim cipele. Ama baš ništa nikad na tom polju nisam uspeo da uradim. Niti sam ikada imao takvih ambicija. Nikada nisam moga da budem predmet takve kritike, ali sam nebrojeno puta rekao za neke cipele da su male/velike/tesne/ružne/loše/lepe/sviđaju mi se/ne bi ih nosio ni za koje pare/... itd...

 

Kontaš?

znaci ukoliko je, мишљење poteklo iz cudenja, postovanja/strahopostovanja, onda je u mojoj malenoj stvarnosti...recenzija читљива...

Opet samo moje mišljenje, ali mislim da je opisan rezon pogrešan. Zašto ja moram da se divim nečemu, poštujem to, ili se plašim toga da bih rekao da je sranje?

Niti se divim narkomanima, niti ih poštujem, niti ih se plašim, i mislim da je drogiranje sranje, i da su narkosi jadnici. Imam puno pravo da to kažem, i ne moram da se puknem u venu da bih znao zašto to govorim.

Mogao bih ovakve primere da ređam do sutra.

Ispada da samo pozitivna predrasuda daje za pravo da se kaže mišljenje, koje još pride onda može biti stečeno jedino empirijski.

 

Ne slažem se.

 

U stvari, glupavo je što se prepirem.

Eto neka ostane na tome da je taj (za mene neslavni) album Rozenkrojca (i) MENI LIČNO loš.

 

Takođe mislim da je nepotrebno skretati na stranputicu Rosenkreutz sa teme Pergament.

 

 

Uzdravlje! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја се сад извињавам што мало скрећем са теме, али...

 

Изглада да баш нисам добро написао оно око реп и поп албума, шта ћете, видите у колико сати сам писао то :mrgreen: . Нормално да постоје добри и квалитетни и поп и реп албуми, и могу свакако да буду бољи од наког рок/метал албума. И ја слушам поједине реп групе... Не могу ја сад конкретно да тврдим јер сам све бројеве што сам имао продао :mrgreen: , али погледајте мало те рецензије у бројевима где има и реп и метал рецензија... Знам да су нпр давали високе оцене бед копију (текст једне песме им је ''соло прдим по ибици'', ја стварно ту не видим основ за високу оцену, али добро...), па било је ту још наких реп рецензија од издања оне са високом оценама... Нпр Киза Робин Худ је онако добар реп албум и добио је да кажем одговарајућу оцену. Али чини ми се да су Апокалипса, Абонос и још наки солидни метал албуми добијали ниске оцене (добро ту су и друге околности утицале на у оцену...), али има ту још примера не могу више ни ја да сетим...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ona faza kad su albume još ocenjivali od 1 do 5, kao u školi, kad se nisu bavili izdavaštvom, i kad nisu još počeli da pišu čitaoci.

И ја сам један од тих читалаца који је после писао за њих и немо' да ме критикујеш. ;)

 

Шалим се и апсолутно слажем са констатацијом, мада не мислим да то има везе са чињеницом да су читаоци почели да пишу, већ што су неки други људи престали да пишу. У то време, оцене су давали колегијално, скупе се сви и рпеслушају издање, дају оцену и онда се извуче просек. И тада је стварно ретко ко добијао стварно добре рецензије, али апсолутно заслужено.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да није Пергамент у питању. О том бенду на овој теми нико није оставио ниједан лош пост. Кад се истрезниш ишчитај претходне две стране, не мора пет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да није Пергамент у питању. О том бенду на овој теми нико није оставио ниједан лош пост. Кад се истрезниш ишчитај претходне две стране, не мора пет.

 

ma necu.... sad sam jos pijaniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...