Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Ja cu jos jednom reci da je "Ekatarina Velika" retki domaci rock bend koji je znao da napravi zaista impresivnu atmosferu.

 

Mozda su im tekstovi konfuzni (blazi izraz), ali su zato aranzmani vrh vrhova.

 

Ovaj bend je preteca grunge-a, najjaca pesma im je "7 dana".

 

 

Urotsukidoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jednom je jedan jaran rekao: Dzoni jes da nema glasa, i da ne zna da svira, ali je stvaralac za 10. Sto je i istina. Inace, svako muziku dozivljava na svoj nacin, a sto se tice EKVa , njih smatram necim najboljim sto se pojavilo ikada ovde, jer su imali to nesto, svi su bili ludaci, u smislu otkaceni umetnici, i svi su zaista stvarali (Mislim na Milana i Magi, ponekad i Bojan). Svako ih dozivi na neki svoj trip, i mislim da onda kad su oni delovali , onih 80tih, ovde je bilo do jaja, nije bilo seljaka i nekulture, BG je bio metropola, a danas je veliko selo, tad su ljudi gledali jedni na druge kao ljude, mladi su bili obrazovani, nacitani, slusali su ovakvu muziku, koja ogleda urbanost, i sam Milan u skoro svakoj pesmi spominje Grad, urbanost... Dok danas skupljaju se seljaci u suskavim trenerkama, mladi vise u kladionicama, i fora je ne procitati ni jednu knjigu i biti najjaci baja... Sponzorusice cekaju neke matorce sa keshom, i sve je poremeceno, svi smo kao na Pinku, u nekom nerealnom svetu , gde je sve ruzicasto, a ustvari svi propadamo... Sva ta muzika novog talasa je isla sa kulturom uporedo, mladi se jesu otkidali, ali su bili i uceni i nacitani...

Danas je isto tako, samo se ne znaju granice, samo sto seljaci preovladjuju, i citavo drustvo je poremeceno...

ovo je otprilike ono sto je citava poenta...pricala sam bas juce sa drugaricom koliko je bg izgubio urbani duh koji je imao...no sta se moze-moramo ziveti sa tim dok ne dodje nesto9 ako dodje) icon_mrtav.gificon_frown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekv je jedinstven i oni se ne mogu kopirati,van gogh je pokusao ali je postao bleda verzija ekv-a,a to je lose

ekv me vodi kroz zivot i pesme shvatam kao vodic koji mi govori kako postupati i kako reagovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iskoristio bih priliku, cisto da i ja nesto kazem, da ovim putem porucim da cvrsto stojim iza osecaja koji mi govori da je EKV (barem u mom poimanju stvarnog sveta oko mene) najbolji bend na ovoj kugli; ma to nije bend, to su bogovi sa instrumentima, cije reci i tonovi zrace toplinom i blizinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

za nekoga ko ih je slušao iole s razumijevanjem, ne postoje pjesme koje spadaju u vrh. Te što ti navodiš su najpopularnije

Uglavnom one sto su najvise forsirane,najmanje i vrede...

 

potpuno se slazem sa tobom!

 

ps firci nije mrtav,a clan je originalne postave...

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi se dele na one koji ili vole EKV ili na one koji ga ne podnose jer ih ne razumeju...

 

Ja spadam u onu prvu grupu...

 

icon_biggrin.gif

Da to sam bas primetila ili vole ili mrze do bola.Zanimljivo ali i to treba samo da ide u prilog EKVu,gore bi bilo da su svima "pa onako..........ok".

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protiv njih ali mi nije jasno zasto ih mediji

toliko forsiraju kao da su jedini bend iz vremena sfrj.

Mozda jesu iz vremena sfrj ...ali tim pre ..oni su u relativno muzichki ogranicheno drushtvo uplovili sa novim zvukom koji se brzo prepoznao i ostao kao vecna baklja danasnjim generacijama metalaca i rokera kod nas...

svako ko slusa bilo koju vrstu domaceg ili stranog metala ili rocka ...a ne postuje njihovo delo se proserava po sebi.

 

Koliki su oni trud ulozili u borbi da promovisu svoju vrstu muzike, koliko su samo bili odbacivani od strane mnogih ljudi koji nisu razumeli njihov zvuk ..

takvi ljudi ni tada a ni sada ne bi mogli ni do malog prsta da im pridju...

 

sramota je sta se sve sada o njima pricha.....lako je udarati one koji ne mogu da se brane...

 

a pogotovu o megi....bog da joj dusu prosti..

 

:::::::::LONG LIVE EKATARINA VELIKA::::::::

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj... da vam priznam... malo sam kurvanjski postavio pitanje, posto znam da niste mogli da cujete za to. icon_smile.gif

Naime, u saradnji sa jos par ljudi planiram da pokrenem akciju za promenu ulice "3. bulevar" (u kojoj je Milan ziveo) u ulicu Milana Mladenovica. Imali smo par razgovora u skupstini i rekli su nam da pocnemo da skupljamo potpise. Tako da smo sad u pripremi za to. Treba obaviti jos par razgovora (sa Milanovom majkom, npr.) da vidimo da li nekome to smeta i onda krecemo u akciju (ako nikome ne smeta).

 

Da li svi ovde misle da je to dobra ideja?

Edited by DusMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Scordisk

Ovaj... da vam priznam... malo sam kurvanjski postavio pitanje, posto znam da niste mogli da cujete za to.

Naime, u saradnji sa jos par ljudi planiram da pokrenem akciju za promenu ulice "3. bulevar" (u kojoj je Milan ziveo) u ulicu Milana Mladenovica. Imali smo par razgovora u skupstini i rekli su nam da pocnemo da skupljamo potpise. Tako da smo sad u pripremi za to. Treba obaviti jos par razgovora (sa Milanovom majkom, npr.) da vidimo da li nekome to smeta i onda krecemo u akciju (ako nikome ne smeta).

 

Da li svi ovde misle da je to dobra ideja?

 

This post has been edited by DusMan on 1. 9. 2004, 19:03

 

 

--------------------

 

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja.

Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam.

Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke.

Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.

 

 

 

evo, ja cu da potpisem odmah!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno postujem EKV i Milana...Ali,da li zaista mislite da ce se CEO grad sloziti da ulica nosi ime jednog ....pa....narkomana....Stvarno mi je tesko ovo da kazem (ja bih potpisala,naravno),ali,jebiga,ipak je ovo Srbija, svi znamo kako Srbi samo znaju da budu ograniceni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno postujem EKV i Milana...Ali,da li zaista mislite da ce se CEO grad sloziti da ulica nosi ime jednog ....pa....narkomana....

da li je on narkoman bio ili ne to je njegova privatna stvar(bila)\

 

covek je pravio sjajnu muziku,i to je jedino sto je vazno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...