Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

  • 1 month later...

Treba mi svet

Otvoren za poglede

Otvoren za trcanje

I treba mi soba

Da primi pet hiljada ljudi

Sa dignutim casama

Sa dignutim casama

 

I lomi se kristal

Svetlucaju staklene iskre

Pod nasim nogama

Kao potpuni stranci

Sa staklom u ocima

Sa staklom u grudima

Na licima

 

Budi sam, na ulici

Budi sam

Budi sam, na ulici

Budi sam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato Milan nije bio narkoman, a preminuo je od tumora na pankreasu :|

U bendu je dugi niz godina držao čovjeka (Pečar) koji nije mogao zadržati svoj instrument kad bi mu zatrebale pare za drogu, Magi je otišla ovako kako jeste, i... Ne znam, mislim da je ipak bila i droga tu.

 

To naravno nema veze sa kvalitetom njihove muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a spotovi kao i svaki drugi..jedino je oci boje meda uradjen spot onako ljudski,a par godina za nas i nije nesto...

 

snimali ljude na ulici...

 

stvarno su bili zakon,na pocetku karijere..

 

ali ne zaboravimo angels breath iz 1994..e to je bilo fantazija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nazalost nisam imala priliku da pogledam ni jedan njihov spot. Nadam se da cu to jednom ipak moci uraditi. EKV mi je uvjek bio jedan od najdrazih bendova ex-yugoslavije i to ce uvjek i ostati. Njihove pjesme su mi usle u mozak, srce, krv, tijelo...Vise ne mogu bez njih! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif jel' gledao neko film tajvanska kanasta>? icon_mrgreen.gif ekv se pojavljuje.milan je nasminkan. icon_biggrin.gif i mnogo je lep.

 

 

 

pitanje za sve:

NAJLEPSI CLAN EKV-A?

 

icon_mrgreen.gif

da,naravno...pojavljuje se i magi...svirali su tatu...

a zna li neko za crnu mariju?

i nemojte molim vas pricati vise o konzumiranju droga u bendu..................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom je jedan jaran rekao: Dzoni jes da nema glasa, i da ne zna da svira, ali je stvaralac za 10. Sto je i istina. Inace, svako muziku dozivljava na svoj nacin, a sto se tice EKVa , njih smatram necim najboljim sto se pojavilo ikada ovde, jer su imali to nesto, svi su bili ludaci, u smislu otkaceni umetnici, i svi su zaista stvarali (Mislim na Milana i Magi, ponekad i Bojan). Svako ih dozivi na neki svoj trip, i mislim da onda kad su oni delovali , onih 80tih, ovde je bilo do jaja, nije bilo seljaka i nekulture, BG je bio metropola, a danas je veliko selo, tad su ljudi gledali jedni na druge kao ljude, mladi su bili obrazovani, nacitani, slusali su ovakvu muziku, koja ogleda urbanost, i sam Milan u skoro svakoj pesmi spominje Grad, urbanost... Dok danas skupljaju se seljaci u suskavim trenerkama, mladi vise u kladionicama, i fora je ne procitati ni jednu knjigu i biti najjaci baja... Sponzorusice cekaju neke matorce sa keshom, i sve je poremeceno, svi smo kao na Pinku, u nekom nerealnom svetu , gde je sve ruzicasto, a ustvari svi propadamo... Sva ta muzika novog talasa je isla sa kulturom uporedo, mladi se jesu otkidali, ali su bili i uceni i nacitani...

Danas je isto tako, samo se ne znaju granice, samo sto seljaci preovladjuju, i citavo drustvo je poremeceno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Black Raven

Ma nisu oni toliko loši, imaju dobre pesme.Nekolicina od njih ulaze u pamćenje kao što su Krug, Oči boje meda, Ti si sav moj bol,Par godina za nas ... musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...