Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

Pa ovako... Sloveni... Indoevropljani uopste, mnogo duze su bili pagani nego sto su hriscani. I uopste, postojala je ona proto-indoevropska religija, i maltene su bili isti bogovi kod Grka, Rimljana, Slovena, Indijaca, Egipcana, Germano-Skandinavaca itd. I u hriscanstvu postoje "bogovi" samo sto se ne zovu tako... A srpsko pravosljavlje sadrzi podosta paganizma... A i meni je hriscanstvo, uglavnom zapadno, (pravoslavlje je barem u Srbiji imalo neku pozitivnu ulogu ocuvanja jedinstva nacije), jednostavno... glupo i pokvareno do srzi. Religija u cije su ime klali milione ljudi, mucili, spaljivali, kocili kulturni i naucni razvoj stotinama godina... Hriscanstvo je u 3. veku jednostavno napravljeno tako da kontrolise mase i pojedince, plaseci ih pricom o Paklu... S druge strane, imam religiju koju su postovali moji daleki preci, koja se uglavnom zasniva na obozavanju prirode. I meni ima vise smisla da verujem u sumu, livadu, personifikacije razlicitih prirodnih pojava, osecanja i sl. Zasto je toliko neprihvatljivo ako kazem da postoji vise bogova ? Po meni, svet bi bio puno bolje mesto sada da nije doslo do hriscanstva. Barem ne bi bilo toliko verskih ratova, jer bi religije bile manje-vise slicne. Znam da ce sad neko da kaze pa i hriscanstvo i islam su slicni, pa su se opet klali, ali u paganizmu je bilo drigacije. Rimljanima je Zevs bilo samo drugo ime za Jupitera, bilo je sasvim normalno verovati u strane bogove(kult sunca, prirode, mitra i sl.). A ne sve ovo sranje sa papom i Isusom i slicno...

Au je al sam se raspiso. I najverovatnije i nisam dobro obavesten i nisam u pravu, ali nemojte mi molim vas reci da hriscansvo ne smrdi. Ljudi bi trebalo da budu pamentni i da se vrate staroj religiji. I tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U hrishcjanstvu ne postoje bogovi vecj samo ujedan bog, metafizika je chudo...

I ne nije bilo "sasvim noprmalno verovati u strane bogove... Shtavishe narodi su skrivali svoje obicjaje, verovanja, rituale jedni od drugih jer su smatrali da bi u suprotnom prso njihov panteon....

A Mitraizam npr. kao klult sunca nije uspeo tamo gde je hrishcjanstvo uspelo, a da jeste sumnjam da bi bilo drugchije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako... Sloveni... Indoevropljani uopste, mnogo duze su bili pagani nego sto su hriscani. I uopste, postojala je ona proto-indoevropska religija, i maltene su bili isti bogovi kod Grka, Rimljana, Slovena, Indijaca, Egipcana, Germano-Skandinavaca itd. I u hriscanstvu postoje "bogovi" samo sto se ne zovu tako... A srpsko pravosljavlje sadrzi podosta paganizma... A i meni je hriscanstvo, uglavnom zapadno, (pravoslavlje je barem u Srbiji imalo neku pozitivnu ulogu ocuvanja jedinstva nacije), jednostavno... glupo i pokvareno do srzi. Religija u cije su ime klali milione ljudi, mucili, spaljivali, kocili kulturni i naucni razvoj stotinama godina... Hriscanstvo je u 3. veku jednostavno napravljeno tako da kontrolise mase i pojedince, plaseci ih pricom o Paklu... S druge strane, imam religiju koju su postovali moji daleki preci, koja se uglavnom zasniva na obozavanju prirode. I meni ima vise smisla da verujem u sumu, livadu, personifikacije razlicitih prirodnih pojava, osecanja i sl. Zasto je toliko neprihvatljivo ako kazem da postoji vise bogova ? Po meni, svet bi bio puno bolje mesto sada da nije doslo do hriscanstva. Barem ne bi bilo toliko verskih ratova, jer bi religije bile manje-vise slicne. Znam da ce sad neko da kaze pa i hriscanstvo i islam su slicni, pa su se opet klali, ali u paganizmu je bilo drigacije. Rimljanima je Zevs bilo samo drugo ime za Jupitera, bilo je sasvim normalno verovati u strane bogove(kult sunca, prirode, mitra i sl.). A ne sve ovo sranje sa papom i Isusom i slicno...

Au je al sam se raspiso. I najverovatnije i nisam dobro obavesten i nisam u pravu, ali nemojte mi molim vas reci da hriscansvo ne smrdi. Ljudi bi trebalo da budu pamentni i da se vrate staroj religiji. I tacka.

 

Tell us something we don't know...

I opet to cuveno: vera je upropastila drustvo. Bice da je drustvo upropastilo veru, zar ne? Vodeci iskoristavaju Timur Dei za kontrolisanje mase i postizanje mnogih ciljeva i to je vec puno puta prezvakana prica. Dokazi da tako ne bi bilo i da smo se zadrzali na paganizmu. Da u tom slucaju ne bi bilo ratova i progona ovih ili onih. Naravno, ti ciljevi nisu samo negativni ciljevi, vera je iskoristavana za mnoge stvari. Ljudi su zrtvovani bogovima ne bi li se podigao moral vojske... A istovetnost u paganskim religijama je rezultat poistovecenja sa ljudima i neobjasnjivosti prirodnih pojava, koje su iste na svim prostorima. Tu nema niceg misticnog.

 

 

e... možda neko zna za grupu Pagan Reign...pagan folk metal..tak nesht...uglavnom možda znate di mogu čuti neku drugu pjesmu osim prolitaja krov ilitiga spillt blood???

 

A probas da pogledas muzicke forume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest nienna113
Tell us something we don't know...

I opet to cuveno: vera je upropastila drustvo. Bice da je drustvo upropastilo veru, zar ne? Vodeci iskoristavaju Timur Dei za kontrolisanje mase i postizanje mnogih ciljeva i to je vec puno puta prezvakana prica. Dokazi da tako ne bi bilo i da smo se zadrzali na paganizmu. Da u tom slucaju ne bi bilo ratova i progona ovih ili onih. Naravno, ti ciljevi nisu samo negativni ciljevi, vera je iskoristavana za mnoge stvari. Ljudi su zrtvovani bogovima ne bi li se podigao moral vojske... A istovetnost u paganskim religijama je rezultat poistovecenja sa ljudima i neobjasnjivosti prirodnih pojava, koje su iste na svim prostorima. Tu nema niceg misticnog.

A probas da pogledas muzicke forume?

 

 

probala..nitko ne zna za njih...a pošto pjevaju o slavenskoj mitologiji(paganizmu) :cool: probala sam tu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
I opet to cuveno: vera je upropastila drustvo. Bice da je drustvo upropastilo veru, zar ne? Vodeci iskoristavaju Timur Dei za kontrolisanje mase i postizanje mnogih ciljeva i to je vec puno puta prezvakana prica.

ma to je saradnja na opstu korist :)

 

S druge strane, imam religiju koju su postovali moji daleki preci, koja se uglavnom zasniva na obozavanju prirode
:) obozavanje prirode je osobina primitivca

hriscanin prirodu koristi :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ne razumem hriscane i muslimane...

---------------------------------------

 

Ја не разумем људе којима мора да се понавља хиљаду пута да се држе назива тема.

Edited by Нежни Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sve religije (osim Budizma) tvrde kako su one jedine prave religije...

 

Satanizam jedino otvoreno govori da je biznis, dok sve ostale religije "rade za dobrobit ljudi" (btw, satanizam nije religija, vec filozofija nadogradjena na mislim Fridrih Nichea, kao i Alister Krovlija)

 

razlika izmedju katolicke i pravoslavne hriscankse crkve:

 

u katolickoj platis pa ti oproste greh, a u pravoslavnoj su svi gresnici ... :lol:

 

sto se mene tice, verujem u nauku, kao i neke sile koje nas vode kroz zivot (ne govorim o bogu, hesusu, alahu i ostalim fegetima) ...

 

sorry, ali stvarno me je mrzelo da citam 35 strana, tako da sam samo dao neko svoje trivijalno misljenje...

 

dakle, na prvim stranicama mod ovog podforuma je rekao kako treba... vecina tih religija (Islam, Hriscanstvo, Jevrejizam) su stvoreni po osnovi na neke paganske religije... da ne kazem da je pokradeno i prepisano datom bogu neke religije... hmm, kako li je samo Islam stvoren? isao Muhamed po svetu i zapisivao sta mu se svidjalo od ostalih religija, malo ih prepravio i sad bi to trebalo da bude jedina prava religija!?

 

Mrzim religije jer se zbog njih vode ratovi, desavaju se mrznje prema pripadnicima drugih verovanja i td...

 

po meni sve proroke, prepisivace i ucitelje tih religija treba spaliti i nabiti kolcom na nezgodni polozaj dela tela, mada crkve bih ostavio, ipak se tu radi o kulturno-umetnickom delu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka..to što govoriš može da zahvata samo novije vreme, da tako kažem. Nekada je religija podrazumevala lični odnos između čoveka i božanstva, tj. svako je doživljavao posebno. Zbog toga nije bilo ni potrebe za nekim dogmatskim spisima koji bi utvrđivali raznorazna pravila- kako ovo, kako ono i slično.

 

"Mrzim religije jer se zbog njih vode ratovi, desavaju se mrznje prema pripadnicima drugih verovanja i td..."

 

Sam princip univerzalne religije za sve ljude sveta je pogrešan..a religijski ratovi su i počeli upravo sa stvaranjem te neprirodne ideje.

 

I da, ovo za Ničea i satanizam nije tačno.

Edited by Erulian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satanism is a religion and philosophy founded in 1966 by Anton LaVey. Its teachings are based on individualism, self-indulgence, and "eye for an eye" morality, with influence from Friedrich Nietzsche and Ayn Rand, while its rituals and magic draw heavily from occultists such as Aleister Crowley.

 

Satanic maxim: "I am my own god."

 

znam ljude koji su clanovi ove crkve. Tu se ne prima svaka budala, vec samo visoko obrazovani ljudi, najcesce muzicari i umetnici.

 

hmm, sudeci koliko ova osoba ima znanja, poseduje kultizam i razume se u njega, jadni Aleister Crowley bi se prevrnuo u grobu da ga vidi. :lol:

 

ps. Djavolov najveci trik je taj sto je ubedio coveka da ne postoji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj satanizam je jedno opšte s#$%e, mogu oni da napišu šta hoće. Zna se na koga je Niče pre svega uticao i tu mislim na naciste..mada svako može bilo šta da napiše.

 

U principu, sve sve svodi na jačanje sopstvene volje do nivoa potpune emancipacije i poništavanja onog što nazivamo ego..kako da ne :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve religije (osim Budizma) tvrde kako su one jedine prave religije...

 

Satanizam jedino otvoreno govori da je biznis, dok sve ostale religije "rade za dobrobit ljudi" (btw, satanizam nije religija, vec filozofija nadogradjena na mislim Fridrih Nichea, kao i Alister Krovlija)

 

razlika izmedju katolicke i pravoslavne hriscankse crkve:

 

u katolickoj platis pa ti oproste greh, a u pravoslavnoj su svi gresnici ... :lol:

 

sto se mene tice, verujem u nauku, kao i neke sile koje nas vode kroz zivot (ne govorim o bogu, hesusu, alahu i ostalim fegetima) ...

 

sorry, ali stvarno me je mrzelo da citam 35 strana, tako da sam samo dao neko svoje trivijalno misljenje...

 

dakle, na prvim stranicama mod ovog podforuma je rekao kako treba... vecina tih religija (Islam, Hriscanstvo, Jevrejizam) su stvoreni po osnovi na neke paganske religije... da ne kazem da je pokradeno i prepisano datom bogu neke religije... hmm, kako li je samo Islam stvoren? isao Muhamed po svetu i zapisivao sta mu se svidjalo od ostalih religija, malo ih prepravio i sad bi to trebalo da bude jedina prava religija!?

 

Mrzim religije jer se zbog njih vode ratovi, desavaju se mrznje prema pripadnicima drugih verovanja i td...

 

po meni sve proroke, prepisivace i ucitelje tih religija treba spaliti i nabiti kolcom na nezgodni polozaj dela tela, mada crkve bih ostavio, ipak se tu radi o kulturno-umetnickom delu...

Budizam je anti-religiozna religija zato ima i drugachiji stav od ostalih...

Ko je Alister Krovli (?) ... Ako si mislio na Alistera Kroulija satanizam, bar ogromna vecjina varijacija istog sa sve "oficijelnim Lavejovim, nema nikakve veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anti religiozna religija?

 

Svaka ti chast, Stefane... :lol:

 

A inache, i Hinduizam kazhe da nije jedina istinita, i Sikizam, i Shinto (malo paradoksalno poshto shinto znachi put istine), posle drugog vatikanskog koncila, i papisti kazhu da nisu jedini koji cje se spasiti, to kazhu i vecjina liberalnih protestantskih sekti, kao i dosta novonastalih religija iz indije, japana, ili gde vecj.....

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mene zivo interesuje praktikovanje paganisticke magije, praktikovao sam neko vreme ceremonijalnu magiju prizivanja mrtih, tj. 'ozivljavanje mrtvih', kako tamo pise i prestao.. sta koriste u tu svrhu itd.? ako neko ima link nebi bilo zgoreg da okaci ovde.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

DODUSE ne poznajem satanizm,

 

al siguran sam da i u toj "RELIGIJI" ima dosta istine.

 

Ako je Bog Satan, I ako je Satan Bog- svejedno je ime. Vazno je da saradjuju (I pruzaju coveku to

TOLIKO POTREBNO OSLOBODJENJE)

 

Procitaj knjige, IZVADI ono sto je POZITIVNO, a ono sto nerazumes ostavi za kasnije.

 

KO misli da OSLOBODJENJE nije krajnji cilj citave EXIZTENCIJE???

 

Religije su razliciti putevi, Proroci su razliciti poslanici od Boga,

Avatari su manifestacije BOGA(ABSOLUNOG),

 

A mi smo ovde da sledimo razlicete puteve,(Koji nam se najvise svidja)

Da bi postigli oslobodjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Bog Satan, I ako je Satan Bog- svejedno je ime. Vazno je da saradjuju (I pruzaju coveku to

TOLIKO POTREBNO OSLOBODJENJE)

 

KO misli da OSLOBODJENJE nije krajnji cilj citave EXIZTENCIJE???

 

Religije su razliciti putevi, Proroci su razliciti poslanici od Boga,

Avatari su manifestacije BOGA(ABSOLUNOG),

 

A mi smo ovde da sledimo razlicete puteve,(Koji nam se najvise svidja)

Da bi postigli oslobodjenje.

Oslobodjenje od chega (?) ...

Egzistencije, mozhda (?) ...

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...