Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

uopste nije, ovi su svi bili rivali i trudili se da ne lice koliko god su mogli u svakom delu karijere. u ovoj kombinaciji toliko ima medjusobnih handjobova i sisanja kurca da je postalo apsurdno. kao onaj video gde kao ismejavaju metal omote. circle jerk koji je doveo da tri jako originalna benda krenu na skoro identicna putanja u neku romanticni prog metal zonu gde se svaki trudi da pomalo lici na drugi.

 

naravno da ne lice kao sto dream theater klonovi lice na dream theater, ali od pop/prog rock benda, gothic doom benda i progressive death metal benda dobijas na kraju tri prog metal benda i ljudi koji konstanto kupe fore jednog od drugog i pustaju te uticaje prijateljstva da im vode zvuk benda.

Potpis, tačno no što mislim.

 

Šta znam, ja na poslednjoj Katatoniju čujem da su to oni, kao i na PT i Opethu. Katatonija je došla tu gde jeste još sa Vivom, Opeth i PT jesu uticali jedni na druge ali opet su mi zadržali svoj identitet.

Jonas kupi fore od Mikaela i sve više vuče bojom glasa na ono što Mikael na trenutke radi. To su primetili ne samo oni koji ne prate aktivno bendove, nego i oni koji znaju svaku sitnicu u zvuku oba benda. Bilo bi mi čudno da to nisi primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto je grace under pressure, rushov deseti album, prodao preko milion i svirali arene u sred eksperimentisanja sa sintisajzerima sto su stari faoni mrzeli, dok opeth idalje svira za 600 ljudi. ali dobro, ne mogu svi biti legende i idoli. valjda ce i opeth imati 3ili 4 uspesnih perioda kao rush kad krenu da sviraju hippie rock 60ih i boogie woogie 40ih u nastavci karijere

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i dalje nije dovoljno da kažem da su isti bendovi, a stoji: kad je izašla poslednja Katatonia mislio sam da je na Idle blood gostovao Mikael.

Mikael se u skoro svakom bukletu Opetha na prvom mestu zahvaljuje Jonasu i obrnuto, očigledno da su super ortaci, zašto onda ne bi uticali jedan na drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto je grace under pressure, rushov deseti album, prodao preko milion i svirali arene u sred eksperimentisanja sa sintisajzerima sto su stari faoni mrzeli, dok opeth idalje svira za 600 ljudi. ali dobro, ne mogu svi biti legende i idoli. valjda ce i opeth imati 3ili 4 uspesnih perioda kao rush kad krenu da sviraju hippie rock 60ih i boogie woogie 40ih u nastavci karijere

 

Malo nipodaštavaš Opeth ali dobro ;)

Nisam se još iznervirao.

 

kako mrzim kad krene prepucavanje pa ne stignem nista od posla da uradim :haha:

 

Ja sam završio šta imam pa mogu da flejmujem ko čovek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prodaju je, nema frke. Pusti mi SMS na 065/255-2540 pa se vidimo u gradu kada ti bude zgodno.

e čovek, hvala još jednom, disk je (kao i sam album naravno) ko bombonica. nikad ranije nisam nabavio cd toliko brzo pošto je izdat :haha:

 

e da, i omot izgleda duplo lepše uživo negoli na monitoru hehe

 

poz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estetski lepo, ali nema poente. Valjda su mislili da će postići duh sedamdesetih ako stave golu devojku i oboje to u psihodelično.

 

Sa druge strane, gomila ovakvog materijala bi bila idealna za neku projekciju za vreme svirke.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...