Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Pravo da ti kazem i jesu, pre par godina u Novom Sadu, i bas sam posle toga imao takve paranoicne tripove i nisam se osecao bezbedno tamo, mada mi je sad ok, tako da ga potpuno razumem, samo mi bilo malo smesno ono kad je rekao da tripuje kako bi covek koji sedne pored njegove zene mogao biti serijski ubica... :smile:

Simpatično, imao si paranoine tripove, a smešno ti je kada se neko drugi tripuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ceka nas dzeziran damnation..hmm, to mozda nije lose uopste :)

jao, šta bi dao da im se za snimanje Heritage-a na neki volšeban način vratio stari basista maestro Johan De Farfalla, to bi stvarno bilo ubistveno. ali koliko sam čuo on se sada bavi politikom (wtf?).

 

ali ok, čućemo uskoro kako se Mendez snašao u ulozi džez basiste.

 

Jbg, ružan čovek

ko bre ružan čovek? :confused:

 

Ahahahah! Sad na rts-u ide emisija "Srbija na Vezi" i podloga Ending Credits... Wtf? :bigblue:EDIT: Ne znam sta se to desava, al' postaju sve popularniji...

još samo da vidimo Opeth u emisiji Mire Adanje Polak i to bi bilo to. apokalipsa je stigla.

 

Mikael Adanja Polakerfeldt :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ok, čućemo uskoro kako se Mendez snašao u ulozi džez basiste.

Nema razloga da se ne snađe, ima prilično eklektičan stil. Bolje je pitanje kako su se snašli Aksenrot i Fredrik.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mira Mikaelu: 'A da li bi voleo da mi tebi poklonimo jednu gitaru

... i besplatne časove pevanja jer sam primetila da ti u određenim delovima pesama glas pomalo krči, kao da ti je nešto uginulo u grlu. ali nemaš brige, sve ćemo mi to da sredimo.

 

Nema razloga da se ne snađe, ima prilično eklektičan stil. Bolje je pitanje kako su se snašli Aksenrot i Fredrik.

kapiram ja to ali ipak... De Farfalla je 10 svetlosnih godina ispred Mendeza po tehnici sviranja i kompleksnosti (barem je bio, ne znam kakva je sad situacija, da li još uvek svira i sl.), samom zvuku basa koji je totalno "jazzy", sposobnosti popunjavanja rupa u mjuzi i samoj improvizaciji (što je u džezu ipak najvažnije). super primer je pesma "advent" a posebno deo od 09:32 \m/. dok je Mendez mnogo "jednodimenzionalniji" i svira prilično jednostavne deonice (čak i ja koji sam početnik na basu mogu da odsviram skoro sve što on svira), samo prati ostale muzičare u bendu što je po meni malo bzvz.

 

ali ok, ne brinem ja puno jer znam da će sve to na kraju sigurno zvučati kul ali ipak... nije valjda zabranjeno maštati? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, sad, ne bih se bas slozio za mendeza, jel si pokusao da nadjes ortaka da svirate rif iz deliverance-a npr.? :)) Uostalom, ne bi Mika uz sebe drzao ljude koji pored tehnike nemaju i kreativnosti.. u svakom slucaju, da sacekamo novi album pa da cujemo na sta lici.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok je Mendez mnogo "jednodimenzionalniji" i svira prilično jednostavne deonice (čak i ja koji sam početnik na basu mogu da odsviram skoro sve što on svira), samo prati ostale muzičare u bendu što je po meni malo bzvz.

 

 

ako si ti kao pocetnik na basu odsvirao The Drapery Falls ili Bleak npr,onda si wunderkind..skidam kapu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si ti kao pocetnik na basu odsvirao The Drapery Falls ili Bleak npr,onda si wunderkind..skidam kapu..

pa, ne mislim baš da bih sad odmah mogao to da odsviram (nešto sam pokušavao ali ne previše) ali evo, baš sam pažljivije preslušao te dve pesme i stvarno ne kapiram šta je tu sad toliko komplikovano :confused: mislim da bi sa samo malo vežbe i sa boljom opremom (trenutno imam nekog raspalog Ibaneza i neko još raspalije pojačalo) mogao opušteno ono da odsviram. što se pak ne može reći i za neke Johanove deonice ("in the mist she was standing" od 06:40 je još jedan lep primer toga). mislim, mogao bi i to al' za jedno 10 godina :haha:

 

a što se tiče kreativnosti, pa, da dok je Peter Lindgren bio u bendu moglo se govoriti o kreativnom doprinosu svakog člana (posebno njih dvojice) ali otkad je otišao čini mi se da Mikael sam stvara 100% svih pesama dok su ostali članovi tu da a) kažu "sviđa nam se" ili "ne sviđa nam se" to što je on smislio, b ) da odsviraju to što je on smislio što bolje mogu i c) da zajedno aranžiraju pesme. dakle, što se tiče kreativnosti ostalih članova u bendu mrka kapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, slazem se da su lopez i lindgren vise bili ukljuceni nego ovi sadasnji, mada realno opeth je uvek, kao i u slucaju porcupine-a i wilsona vrteo veoma oko ideja jednog coveka. Ali opet(h), kreativnost i tehnika se isticu u tome sto dobar bubnjar/basista, ako vec ne drugi gitarista, mogu za svoje instrumente (koje ipak bolje poznaju) da osmisle gotivniju deonicu, baziranu na pocetnoj ideji koju je imao kompozitor. Mika koliko god da je talentovan i mozda razume i bas i sta god ipak nije bubnjar tako da ako ubuduce budemo slusali neinventivne bubnjarske delove koji "rade posao" znacu da si upravu Bitl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu za svoje instrumente (koje ipak bolje poznaju) da osmisle gotivniju deonicu, baziranu na pocetnoj ideji koju je imao kompozitor. Mika koliko god da je talentovan i mozda razume i bas i sta god ipak nije bubnjar tako da ako ubuduce budemo slusali neinventivne bubnjarske delove koji "rade posao" znacu da si upravu Bitl :)

naravno, ideja (tj. glavni motiv pesme) je u centru a oko nje se gradi sve ostalo (uključujući ritam deonice). ne verujem da će to ikada zvučati "neinventivno" (bar do sada nije) jer uvek tu ima nekih zanimljivih varijacija i egzibicija tako da ne treba da brineš oko toga.

 

a taman htedoh da napišem kako mlađani Axenrot ima izraženu tu kreativnu crtu i muda da to pokaže a onda se setim kako sam gledao neki dokumentarac o snimanju Watershed-a i baš ima deo gde Mikael daje precizna uputstva o tome kako ovaj da odsvira svoju deonicu na bubnjevima, onako, sve do najsitnijih detalja (mislim da je baš za pesmu Hex omega).

 

haha, toliko o kreativnosti ostalih članova benda

 

a znam da sam još davno čitao neki vju u kome Mikael kaže da su De Farfallu izbacili iz benda upravo zbog toga što se zalagao da bas treba da ima još izraženiju ulogu u mjuzi a Mikeal je bio u fazonu "ma jok, ne želim da sviramo prokleti džez već samo death metal".

 

e šta ti je život... :haha:

 

a u krajnjoj liniji, potpuno je nebitno ko smišlja šta i ko kome "naređuje", bitno je da na kraju to zvuči :rockdevil:

 

 

@captain: već bilo na prethodnoj strani :pivopije:

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Play.com has listed a pre-order deal for "Heritage" that is not to be missed! The special edition includes a 5.1 mix of the album and making-of documentary, including a download card with two bonus tracks: "Pyre" and "Face In the Snow". The package also includes an OPETH coin, which can be seen in the picture below.

 

heritagecoin.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth koncert festivala Kavarna 2011!

Ne znam šta reći i tri dana posle... sat i po čiste magije.

Svirka i zvuk kao sa DVDa, termin sjajan: 22:30-00:00, publika isto perfektna, šta da kažem kad je na klavijaturnim delovima Hex omege bukvalno ceo stadion ćutao, svi očarani. Evo setliste:

http://www.setlist.fm/setlist/opeth/2011/kavarna-rock-fest-kavarna-bulgaria-43d347f7.html

Highlight mi bila In my time of need na kojoj su mi se muda bukvalno naježila i Lotus.

I naravno - Mikael spika između pesama! Mrki metalci bi se smorili tamo ali čovek je bio genijalan, najbolji momenat kad je tražio od publike da headbanguje na suvo 30 sekundi, bez muzike, moram to na tjubu naći, vrhunski je izgledalo :D

Sve u svemu, Opeth te večeri kao što im je i sama muzika bio bukvalno savršen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Classic Rock Presents Prog:

 

I don't feel like scanning so I'm going to paraphrase the quotes and important things. All from Mike.

 

- "This is much more of a watershed album than Watershed! I don't what Heritage is to be honest. It's all over the place, which I love! You might think you understand the direction and then the next song comes on and you're like "What the fuck just happened?" That's the kind of record I want to make and to listen to. It's all over the place. People call us Prog Rock, but it's not a retro thing. We're trying to do something new. I think if you listen to it. I don't think it's a retro-sounding record at all. It's fresh and new to me."

 

- "I normally hate it when people try and interfere but our manager Andy had said "I see a tree!" and subconsciously I had that tree idea in my head. I saw the roots going down and the Devil fooling around with the roots and there's a burning city and a crowd of people trying to pluck our fuckin' heads from the tree! I wrote that all in an email to Travis (Smith) and I'm biting my fist, thinking: "He's going to think I've finally lost it! But he said: "That's the coolest idea I've ever heard!" I wanted it to be a bit edgy, with the pile of skulls underneath the tree, which is all the old members, and all that kind of stuff. You look at it and you can laugh. But it's not a joke. I think it's probably the best album cover I've ever seen!"

 

- " Per was miserable and it was only a matter of time before he left anyway. We'd done everything we could to make him happy about being part of Opeth. I don't really know what happened, but suddenly the best, most joyous recording that we ever had turned into something that was very uncomfortable for all of us and we were wondering what the fuck was up. We felt that he'd crossed a line, so we discussed it and as soon as the album was done, I fired him. He was okay with it."

 

About Joakim - "The guy is crazy. He's one of these session musicians who prepares for every gig he gets like it has to be perfect! We've played one show with him and it went great. Also, he has a really good voice. Fredrik has got a good voice too. Between the three of us it's like the fuckin' Eagles now!"

 

- "The new album will be the focal point when we tour, but we've been through the discography because I want to play songs that work with the new album when we tour. There could be songs that we've never played before, even going back to the first album. It's a somewhat different approach to the live thing, it's gonna be fun!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...