Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

ok, ne pratim toliko stvari s aspekta organizatora pa ne znam tačno na kom certu je organizator pukao a na kom nije ali znam na šta misliš i čini mi se da su ljudi ovde UOPŠTENO GOVOREĆI skloni odlasku na metal svirke (za razliku od razmažene međarske publike npr.) i da vlada taj neki entuzijazam kad su te svirke u pitanju (posebno kad su u pitanju veći bendovi). ovaj whitesnake/judas priest spektakl je dobar primer takve jedne win-win situacije. nisam čuo da se iko (publika, bend, organizator žalio posle) ili npr. kad su po treći put doveli Therion (tad sam i išao jer sam propustio prva dva puta) pomislio sam "sine, ljudi su se sigurno već zasitili, biće super ako bude 100-ak ljudi" kad ono puna velika sala SKC-a! kapiraš na šta mislim?

 

+ što ima sve više ljudi koji nisu u metal vodama (ako su ikada i bili) a idu na takve svirke, iz radoznalosti valjda. e sad, zašto i pored svega toga nismo na nivou Zagreba nemam pojma, uvek možemo da se vadimo na nizak nivo životnog standarda i guess

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ne pratim toliko stvari s aspekta organizatora pa ne znam tačno na kom certu je organizator pukao a na kom nije ali znam na šta misliš i čini mi se da su ljudi ovde UOPŠTENO GOVOREĆI skloni odlasku na metal svirke (za razliku od razmažene međarske publike npr.) i da vlada taj neki entuzijazam kad su te svirke u pitanju (posebno kad su u pitanju veći bendovi). ovaj whitesnake/judas priest spektakl je dobar primer takve jedne win-win situacije. nisam čuo da se iko (publika, bend, organizator žalio posle) ili npr. kad su po treći put doveli Therion (tad sam i išao jer sam propustio prva dva puta) pomislio sam "sine, ljudi su se sigurno već zasitili, biće super ako bude 100-ak ljudi" kad ono puna velika sala SKC-a! kapiraš na šta mislim?

 

Mi onda živimo u različitim svetovima, ja vidim ogroman nedostatak entuzijazma kod nas. Na tom Therionu baš i nije bila puna sala, ako se dobro sećam prodato oko 500 karata...

 

Baš htedoh ovo pomenuti, na istom smo koncertu bili:

Ne znam koliko je razmažena publika u Mađarskoj. Onaj Amorphis, eeeej, 1000 ljudi i apsolutno svi znaju tekstove svih pesama, a to nema veze sa životnim standardom.

 

Kod nas bi bilo 200 ljudi, svi bi bili u fazonu "sranje su posle Elegy" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

još bolje "sranje su posle Tales" za one koji su više true :mhihi:

 

mada znam kad sam još 2005. ili 2006. bio na Pain of salvation-u na onom brodu, čoveče, skoro svako s kim sam pričao je ili iz Srbije, Hrvatske, Bugarske, Rumunije, čak je bilo i nekoliko japanaca koji su došli iz predalekog Japana u Mađarsku samo zbog PoS-a! najmanje je bilo mađara tamo! ali ok, vremena se izgleda menjaju...

 

nego, ja samo prenosim neki svoj subjektivni osećaj jer stalno slušam te priče kako "svi jedva čekaju taj neki koncert" ili "štede mesecima samo da bi otišli na taj neki koncert" itd. pa sam zbog toga to rekao ali dobro, mislim da ovde kod nas takvi koncerti nikada neće biti posećeni koliko bi trebalo da budu i koliko bi se očekivalo iz nekih meni nepoznatih razloga. evo recimo, zašto ne dovedu Symphnony x? barem jednom? šta ih sprečava u tome? biće mala posećenost? ma da

 

ali ok, ovo je ipak malo heavy tema, da ne smaram više o tome ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncerti kod nas su propast, zato ih i nema. Ovde mogu da prodju samo bas oni najveci bendovi i to je to.

Sad, pare jesu problem, to je potpuno razmuljivo, ali veci je problem ta nekultura odlazenja i lenjost. Ljude jednostavno boli kurac da idu na koncerte i jbg.

 

Realno je da mi nemamo publiku za Opeth...i niko nije lud da to organizuje.

 

Voleo bih da nisam upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikael ostavlja totalno time utisak običnog čove koji je prizeman, nekad su mu fore lame a nekad dobre, kao svakom od nas... samo eto, on je muzički genije usput. Totalno je opušten na bini jer mu se jednostavno može, dostigao je taj status da može šta hoće a on se ponaša totalno obično i zato ogroman respect za brku.

Takođe ima tu zanimljivu potrebu da se digne na prste kada se slika sa bendom da bi izgledao najviši. Toliko o prizemnosti i opuštenosti.

 

sviraju u suštini melanholične pesme pune mračnih misli i osećanja i onda odjednom u pauzi između pesama krene da se zajebava kao u fazonu "ma opustite se, TO JE IPAK SAMO PESMA, šta se ložite, 'ajde da se zezamo". nešto mi tu ne štima...

Slažem se. Nekada mi deluje kao da njegova ličnost nema dodirnih tačaka ni sa muzikom, ni sa rečima pesme.

 

Što se tiče organizacije njihovog koncerta kod nas, čini mi se da je Frubi svojevremeno rekao da imaju menadžera koji ne dopušta da sviraju u prostoru koji prima ispod 2000-3000 hiljade ljudi. Ne znam da li je to istina ili je Frubi, po običaju, kenjao, niti da li su još sa tim menadžerom, ali jeste činjenica da mi nemamo takav prostor za koncert. Opeth bi kod nas prošao dobro samo ako bi to bio jedini koncert na Balkanu, pa bi pohrlili sa strane. Van toga, propast. Takva je publika.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Što se tiče organizacije njihovog koncerta kod nas, čini mi se da je Frubi svojevremeno rekao da imaju menadžera koji ne dopušta da sviraju u prostoru koji prima ispod 2000-3000 hiljade ljudi.

 

Menadžer im isti, onaj Andy Farrow iz Northern Music Co., koji mi već dvaput odbijao zahteve za intervju sa bendom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

veci je problem ta nekultura odlazenja i lenjost. Ljude jednostavno boli kurac da idu na koncerte i jbg.

dakle, pare nisu problem (ipak, živimo u Srbiji zašto bi pare zaboga bile problem) već nešto drugo. možda je fora u tome što ljudi imaju različite prioritete. nisu svima metal koncerti najvažnija (sporedna?) stvar na svetu. jednostavno svako troši pare na ono što najviše voli i ja ne vidim ništa loše u tome. ali me nervira kad neko ko u godinu dana jednom ili nijednom ode na metal koncert ili bi otišao samo ako dođe njegov OMILjENI bend ili se mesecima loži na neku svirku i na kraju ne ode iz nekih "objektivnih" razloga posle krene da drvi o tome kako nema koncerata, kako su slabo posećeni, kako bi trebalo dovesti ovog ili onog, kako organizatori ne valjaju itd. neka malo smanje doživljaj i neka razmisle pre nego što krenu s takvim pričama

 

a možda je ipak u pitanju lenjost? :spava:

 

Treba ministar kulture da ih zove i smesti u narodno pozorište. ;)

haha, ili još bolje na Kolarac. "Opeth na Kolarcu". e to bi već bila prava kulturna manifestacija :bigblue:

Edited by Bitlđus
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, pare nisu problem (ipak, živimo u Srbiji zašto bi pare zaboga bile problem) već nešto drugo. možda je fora u tome što ljudi imaju različite prioritete. nisu svima metal koncerti najvažnija (sporedna?) stvar na svetu. jednostavno svako troši pare na ono što najviše voli i ja ne vidim ništa loše u tome. ali me nervira kad neko ko u godinu dana jednom ili nijednom ode na metal koncert ili bi otišao samo ako dođe njegov OMILjENI bend ili se mesecima loži na neku svirku i na kraju ne ode iz nekih "objektivnih" razloga posle krene da drvi o tome kako nema koncerata, kako su slabo posećeni, kako bi trebalo dovesti ovog ili onog, kako organizatori ne valjaju itd. neka malo smanje doživljaj i neka razmisle pre nego što krenu s takvim pričama

 

a možda je ipak u pitanju lenjost? :spava:

 

 

Pa jbt napisao sam da su i pare problem. :)

Ali gore je to sto su ljudi takvi kakvi jesu i kenjaju. Na koncerte u SKC-u uvek dolazi ta sigurna saka jada od 200-300 dusa koje su uvek tu. Ja se pitam sta je sa ostatkom naroda?

Nemoguce da In Flames slusa 500 ljudi u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je to onda. trenutno stanje sa metal svirkama kod nas je takvo kakvo jeste zbog zajedničkog delovanja više faktora (pare, lenjost, neobaveštenost, pasivnost, mentalitet itd.) a ne samo jednog. a i ono što je Grobodan čini mi se pomenuo "sranje im je zadnji album" isto utiče na nečiju želju da ode i sluša neki bend pogotovo ako sam bend krene da forsira pesme sa tog zadnjeg albuma koji je veoma često po nekom nepisanom pravilu najlošiji od svih. e sad, kada će se i da li će se to stanje ikad promeniti nemam pojma.

 

a to za In flames, pa sasvim je realno da ih u Srbiji sluša oko 500 ljudi

 

 

 

 

500 hiljada ljudi! :rockdevil:;)

 

Ma Opeth na danima piva u Zrenjaninu, da ne moram da se vucaram do Beograda, em da bude dzabe ;)

kulturno umetničko društvo Opeth na danima piva?

 

hm...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ta prica da neko ne ide na koncert zato sto mu se ne svidja aktuelni album benda je totalni debilizam.

slažem se ali definitivno ima i toga. evo npr. već sam čuo priče nekih likova kako namerno neće ići na predstojeći Hammerfall cert jer im je ovaj novi album nekako previše lame i detinjast, pa ti sad vidi.

 

Dani piva su kulturna manifestacija

e ako je tako onda može. još ako je Žika Šarenica domaćin festivala, kulturo - here i come! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello guys.

 

I have bought the french edition of "Rockhard" magazine, with an Opeth studio report of Heritage

 

Here is some informations that I have translated (sorry for my pretty bad english...)

 

 

 

- "Heritage" is an instumental song, played by Joachim. It's a solo piano (like silhouette)

- "The Devil's Orchard" is the single of the album but, according to RockHard, it is not really formated for the radios...On the chorus, there is a very impressive passage where mike repeats "God is dead, God is dead, God is dead..."

- When mike starts to write the album, he composed 2 songs whith the "watershed style", but he deleted them and tried another direction with "The lines in my hand", wich is one of the most experimental track of the album.

- "Famine" featured Alex Acuna and Björn J:son Lindh with a very intense passage with flute + double bass

- "Marrow of the earth" is an instrumental song

- According to RockHard, the album is very complex, it's very difficult to know what is the song that you are listenning in the tracklist

- According to Mike, the guitars used for the album are mostly fender Start and telecaster (but you can see Lespaul and PRS 245 on photos)

- According to RockHard Heritage sounds very psychedelic and experimental, each song is different, but the whole album is still very dark.

- According to Mike, heritage is not "vintage", it is just not a "clinic and cold" metal album. Opeth didn't want to use digital effects, the want natural sound of each instrument.

- Per have left the band because he is a frontman, and he didn't wants to play Mike's music...

 

 

 

Sa unofficial Opeth foruma.

 

 

Edit: a i ovde ima nekih zanimljivih izvoda: http://www.opethforum.com/showthread.php?t=11335

Edited by Et in Arcadia Ego
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"We recorded 12 songs, where ten are on the album," says the frontman. "Two songs are being saved for the special edition. So there's ten songs and Per (Wiberg; former keyboardist) is still on the album even though he isn't in the band anymore. He's playing keyboards on the entire album. I'm plating keyboards too. We also have new keyboardist Joakim Svalberg (YNGWIE MALMSTEEN, GLENN HUGHES) who is going to tour with us. He's not a member yet. We just did the first show with him (at the Bonnaroo Music And Arts Festival in Manchester, Tennessee) a few days ago. He's also on the album playing the opening number ('Heritage').

 

Ipak je svirao na toj jednoj...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...