Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

da nije FoM bila bi poprilično meh lista.

slažem se, bilo bi kul kad bi ubacili i neke malo manje forsirane (ali podjednako dobre) pesme kao npr. the amen corner, credence, nectar, twilight is my robe itd. ali ok, ipak je ovo festival sa veoma ograničenim vremenom koje im je dato pa moraju da prave takve kompromise. ništa bez Opeth-ovog SOLISTIČKOG koncerta ;)

 

ali je zato zvuk bio odličan + Mikaelove upadice između pesama kao kad je tražio od publike da 10 sekundi slemuju na suvo (bez muzike) i onda rekao nešto u fazonu "well, that looks pretty much retarded from up here........................................ and that's what we like" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se vise svidjalo kad je bio cutljiviji, kao na Lamentations-u, nekako mi se to vise uklapalo u moju predstavu o Opeth-u... Na ovim novijim live izdanjima mu je dosta fora bas lame i previse stavlja sebe u prvi plan, sto zna da smori, a pored toga mislim da bi bio vise kul kad ne bi psovao onoliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam na šta misliš, i u pravu si, i meni se tako više sviđa. uz ovako veličanstvenu, grandioznu i elegantnu muziku ide taj neki kodeks ponašanja i "pristojan imidž" a ćutanje samo još dodaje na mističnosti celoj stvari ali kapiram da se i on pomalo smorio i opustio pa više nije toliko rigidan što se tiče samog ponašanja na sceni. a možda je i tim doskočicama hteo malo da animira publiku koja je delovala manje-više smoreno (osim fanova u prva dva reda naravno). ko će ga znati...

 

a to što sebe stavlja u prvi plan, to ne treba ni pominjati. na ovom zadnjem certu je čak i rekao: "what can i say, i'm a fucking genious". mislim, nije da nije ali opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam na šta misliš, i u pravu si, i meni se tako više sviđa. uz ovako veličanstvenu, grandioznu i elegantnu muziku ide taj neki kodeks ponašanja i "pristojan imidž" a ćutanje samo još dodaje na mističnosti celoj stvari ali kapiram da se i on pomalo smorio i opustio pa više nije toliko rigidan što se tiče samog ponašanja na sceni. a možda je i tim doskočicama hteo malo da animira publiku koja je delovala manje-više smoreno (osim fanova u prva dva reda naravno). ko će ga znati...

 

a to što sebe stavlja u prvi plan, to ne treba ni pominjati. na ovom zadnjem certu je čak i rekao: "what can i say, i'm a fucking genious". mislim, nije da nije ali opet...

 

 

Stvarno mislis da ta izjava nije kipela od ironije?

 

Jebes pretencioznu misticnost. Njegovo ponasanje i ironican smisao za humor je ogromno osvezenje u moru mrstavim pozerima prezasicenog metala koji foliraju auru dragon slayera. Atipicno je i po mom je ukusu.

 

Edit: Evropska turneja najavljena. Srbistana, logicno, nema na spisku. http://www.facebook.com/Opeth?sk=app_123966167614127

Edited by Et in Arcadia Ego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da se previše uživeo u nekakav rockstar fazon, ipak su postali veliki bend, ali ne leži mu brate...

 

Ni slučajno! Mikael ostavlja totalno time utisak običnog čove koji je prizeman, nekad su mu fore lame a nekad dobre, kao svakom od nas... samo eto, on je muzički genije usput. Totalno je opušten na bini jer mu se jednostavno može, dostigao je taj status da može šta hoće a on se ponaša totalno obično i zato ogroman respect za brku.

 

 

Stvarno mislis da ta izjava nije kipela od ironije?

 

Jebes pretencioznu misticnost. Njegovo ponasanje i ironican smisao za humor je ogromno osvezenje u moru mrstavim pozerima prezasicenog metala koji foliraju auru dragon slayera. Atipicno je i po mom je ukusu.

 

 

This.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mislis da ta izjava nije kipela od ironije?

pa ne znam, možda i jeste ali meni je zvučao prilično ozbiljno

 

Jebes pretencioznu misticnost. Njegovo ponasanje i ironican smisao za humor je ogromno osvezenje u moru mrstavim pozerima prezasicenog metala koji foliraju auru dragon slayera. Atipicno je i po mom je ukusu.

s jedne strane mi je kul što je drugačiji od većine drugih frontmena i što ima taj neki pozitivan odnos sa publikom ali mi je i malo čudno kad gledam npr. sviraju u suštini melanholične pesme pune mračnih misli i osećanja i onda odjednom u pauzi između pesama krene da se zajebava kao u fazonu "ma opustite se, TO JE IPAK SAMO PESMA, šta se ložite, 'ajde da se zezamo". nešto mi tu ne štima...

 

Edit: Evropska turneja najavljena. Srbistana, logicno, nema na spisku. http://www.facebook.com/Opeth?sk=app_123966167614127

ne mogu da verujem da niko neće (ne može?) da ih dovede ovde. dođe mi da sam osnujem neku promotersku kuću, dignem kredit od jedno 10.000 evra i dovedem ih ovde...... odlična posećenost i povraćaj novca zagarantovani :bigblue:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth je bend za koji mi je najčudnije što nije još gostovao u Srbiji. Ne znam koliko oni novca traže za nastup, ali publike u Srbiji sigurno ne fali, bar ne za Opeth, ipak su oni jedni od pionira fuzije ekstremnih žanrova sa progresivom, pa kupe publiku iz različitih žanrova, a genijalnost muzike ne može da smeta :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema kod nas publike za bendove ranga Opeth, Dream theater, Manowar... poprilično veliki u svetu, kod nas nema prostora koji može da isprati njihove prohteve. Publike za njih ima za jedan SKC a njihove cene su veće tako da kontam da ih nikad nećemo videti ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Opeth bi doslo 300 ljudi u vr' glave. Ma i 300 je veoma optimistican broj.

nadam se da se šališ. mislim da si previše pesimističi nastrojen

 

pazi, ja mogu odmah da ti nabrojim deset ljudi (prijatelja, poznanika) koji bi sigurno išli na cert uz neku normalnu cenu karte tako da ono...

 

 

ma bre, Opeth u Arenu, "black rose immortal" do smrti i direktan prenos na rts-u. hel jea! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva meseca pred koncert

 

"idemo" "to!" "ljubim dupe organizatoru!!" "najbolji bend ikad"

 

Dva dana pred koncert

 

"ne mogu, moram babi nosim lek" "sranje im novi album" "jebem mater onom šupku što je nabio cenu karte" "ne sviraju sedmu pesmu sa albuma starog 15 godina"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grobodan: pazi, to jeste ali opet, to može da se kaže za skoro svaki metal koncert kod nas, zar ne? a koliko vidim svaki od njih prođe prilično dobro i na kraju su svi manje-više zadovoljni (publika, bend, organizatori) pa ne vidim zašto bi za Opeth bilo išta drugačije

 

"sranje im novi album"

pu pu, daleko bilo, pomeri se s mesta, jezik pregriz'o, da ne čuje zlo :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji to prođe prilično dobro? Za masu koncerata su organizatori bili u minusu, konkretno šta misliš što Terra nostra više ne radi? A i Frubi je dobro pucao svojevremeno, Legacy fest recimo koliko znam. Ne pričam o kvalitetu svirki, a bogami ni posećenost nije neka jača strana. Primera radi, u Zg bilo više ljudi na Dark tranquillity nego kod nas na In flames koji su za klasu veći u tom žanru, o čemu više pričamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...