Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 4 months later...

Da li jos neko misli da je "Ghost Reveries" cista genijalnost?

Usudicu se da kazem da je bolji i od samog "Blackwater Park" ...

Hm, ako je uopste moguce da je nesto bolje od "Blackwater Park" ...

Slusam svaki dan ponesto od Opeth i uvek mi se slusa ...

Uzas, svaka 3 dana ih brisem pa vracam u mp3 player ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Da li jos neko misli da je "Ghost Reveries" cista genijalnost?

Usudicu se da kazem da je bolji i od samog "Blackwater Park" ...

Hm, ako je uopste moguce da je nesto bolje od "Blackwater Park" ...

Slusam svaki dan ponesto od Opeth i uvek mi se slusa ...

Uzas, svaka 3 dana ih brisem pa vracam u mp3 player ...

 

Meni nije bolji od Blackwater Park-a, ali bih ga svakako svrstao u najbolje, sa Still Life i Damnation. Naravno, po svom ukusu. Ghost reveries je pravi dokaz da Opeth napreduje sa svakim novim albumom, sto se svakako mora ceniti. Atonement i Reverie/Harlequin forest su i najomiljenije, sa Isolation years. Medjutim, na Opeth-ovim albumima ja ne umam da nadjem losu pesmu, pa cak ni pesmu koja mi se ne svidja. Sjajan album! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ce neko da me ubije ako kazem da ne smatram da im je Blackwater Park vrh? Moj omiljeni je Morningrise iako ima ocajnu produkciju..kad bi samo izdali opet sa mnogo boljim snimkom (gde bubnjevi ne zvuce kao limenke a bas kao neka buka u pozadini) bio bi to definitivno njihov najbolji album, po meni.

 

Sto se Ghost Reveries-a tice album je vrh, i bolji od Deliverance-a sigurno (mada ne od albuma koji bi Deliverance bio da je izasao kao jedan album zajedno sa Damnation-om kako je bilo planirano) ali me STRASNO nervira poslednja stvar. Ne uklapa se uopste ni tematski a ni muzicki, i iskreno mene smara pomalo. A Mika je izjavio da je stavio samo zato sto je njemu bas super pa mu bilo zao da ne stavi. Mislim ok, super.. ali cemu praviti konceptualni album ako ces na kraju da stavis stvar koja nema veze sa pricom tog istog albuma i stavljena je tek tako?? Da ne pricam da od Hours of Wealth/Grand Conjuration nema boljeg nacina da se zavrsi album :no:

 

Sem toga, super album zaista, ali voleo bih kada bi se vratili danima "My Arms, Your Hearse" kada su zaista od pocetka do kraja albuma imali koncept i pesme su se nastavljale tematski jedna na drugu. Mozda je samo neki moj trip, ali to je bilo super!

 

*edit* Aa vidim neko je vec prokomentarisao Isolation Years.. prosvetli me Srdzane ja ne kapiam kakav je pathos, iskreno :mrgreen:

Edited by EldrichKnight

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...