Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Eee,geekovi...

 

шта?! хоћеш да кажеш да немам лепу косу?

шалим се............. :);) ;) :)

 

Ihsahn ima ono sto malo bendova nema a to je stav. To je ono sto Opeth-u fali, a to su pored stava i jedna velika muda kao sto ima Ihsahn. Opeth je isuvise nekako po meni mistican bend.

 

па да.... али добро, мени се ето то на пример свиђа та мистичност......... опет како коме... :)

Edited by BiserkaB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite sto tek sad ulecem u raspravu onu sto je ranije pokrenuta i zanemela.

 

Opeth nema puno experimentnosti u njemu, a jos manje avangardnosti.

 

Opeth je Death metal, koji koristi ciste vokale, poduze rifove i akusticne delove i prelaze. Naci to ga cini Progresivnim Death metalom i nicim vishe.

 

Osim jedino Morningrise i Orchid koji osim taga progresivnog death metala moze da stoji i Melodic Death metal. Naravno Damantaion je Pregresivni Rock.

 

Cekaj....Progressive Death metal bend izda Progressive Rock album i to ga ne cini experimentalnim i avantguard-nim?? :confused:

Bez namjere da ulazim u raspravu...samo me zanima nacin na koji razmisljas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chekaj, aj objasni shta mislish pod tim stav.

Ihsahn zraci. Ima tu ozbiljnost. Antagonisticki stav i neko prisustvo altruizma. Sto bi rekli "in your face". Opeth je mistican i po mojim nekim kriterijumima ne mogu kao celina da pridju njemu kao pojedincu. Daleko od toga da ne volim Opeth ali im fale muda. Taj bes koji oni imaju, prikazuju ga kao pickice dok ti Ihsahn lupi samar. Isto kao KMFDM. ;) Poslusaj Ihsahn-ova 2 albuma i nadam se da ces i sam videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihsahn zraci. Ima tu ozbiljnost. Antagonisticki stav i neko prisustvo altruizma. Sto bi rekli "in your face". Opeth je mistican i po mojim nekim kriterijumima ne mogu kao celina da pridju njemu kao pojedincu. Daleko od toga da ne volim Opeth ali im fale muda. Taj bes koji oni imaju, prikazuju ga kao pickice dok ti Ihsahn lupi samar. Isto kao KMFDM. ;) Poslusaj Ihsahn-ova 2 albuma i nadam se da ces i sam videti.

 

@b: :) :) :)

 

Sve ostalo je manje-vise ok...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihsahn zraci. Ima tu ozbiljnost. Antagonisticki stav i neko prisustvo altruizma. Sto bi rekli "in your face". Opeth je mistican i po mojim nekim kriterijumima ne mogu kao celina da pridju njemu kao pojedincu. Daleko od toga da ne volim Opeth ali im fale muda. Taj bes koji oni imaju, prikazuju ga kao pickice dok ti Ihsahn lupi samar. Isto kao KMFDM. ;) Poslusaj Ihsahn-ova 2 albuma i nadam se da ces i sam videti.
Ја не волим тај "tough guy attitude" у музици коју слушам. То је одлика америчког метала који ја лично не подносим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihsahn zraci. Ima tu ozbiljnost. Antagonisticki stav i neko prisustvo altruizma. Sto bi rekli "in your face". Opeth je mistican i po mojim nekim kriterijumima ne mogu kao celina da pridju njemu kao pojedincu. Daleko od toga da ne volim Opeth ali im fale muda. Taj bes koji oni imaju, prikazuju ga kao pickice dok ti Ihsahn lupi samar. Isto kao KMFDM. ;) Poslusaj Ihsahn-ova 2 albuma i nadam se da ces i sam videti.

 

U pravu si,Ihsahn je odavno sazreo u svim sferama muzike,oni koji ga pljuju nazivajuci njegov vokal power gej mogu samo da mu se sagnu(procitah i takve komentare)

Isti slucaj,daleko od toga da ne volim Opeth ali na prvu loptu se vidi ko je ko.Ihsahn je neponovljiva licnost,siguran sam da ce ga ljudi slusati i za 100 godina dok za Opeth vec nisam siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo. Covek je sazreo i manuo se "corava posla". Ima jasnu poentu i sto je najbitnije stav. Samo jos jedna stvar...

Nije bitno da li ce neko da slusa Ihsahn-ove pesme sutra, za 7 dana ili 7 godina. Oni koji ga slusaju i koji razumeju njegovu muziku i njegovu poentu taj deo "Ihsahn ere" ce ostati uvek u njihovim glavama dok za Opeth nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.. kako volim ovakve postove. "Dobar je taj Opeth ali znate (ovde ubaciti bend koji neko gotivi) je mnogo bolji/zreliji/ima veca muda." Alo bre, tema je o Opethu a ne o tome zasto bi mi svi trebali da slusamo Ihsahn. Ukusi se razlikuju, ali argumenti "on je sazreo, on ima muda, on zraci altruizmom (?!)" itd su za male 15-godisnje devojcice koje vole da koriste velike reci da opravdaju svoj tinejdzerski crush na neku budalu tipa onog lika iz Cradle-a.

 

Disclaimer - ne branim Opeth niti pljujem Ihsahn-a ali rasplinjavanju argumenata ove vrste zaista cini mi se nema mesta na temi koja diskutuje novi album Opetha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da ti ne znas pravo znacenje reci altruizam, jer ne vidim kako altruizam moze da bude prisutan kod Ihsahn-ove ili bilo cije druge muzike, al' ajde ako ti to tako dozivljavas ok... Ma, nebitno uostalom.

Meni je Opeth vrh i novi album je stvarno dobar i mislim da mu ne fali stav/muda i sl. Al' to je, isto, samo moje misljenje...

Dakle, Ihsahn je ok, al' Opeth jebe mame! :)

Inace trenutno mi je najjaca Hessian Peel sa novog albuma!

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji nemaju argumente, i to na temi o bendu koji spada u njihov domen interesovanja, prete batinama. Pitam se šta bi tek radili na nekoj temi gde nisu toliko verzirani- verovatno bi prtili ubistvom. Za informaciju takvima, ja primam pretnje otkako znam za sebe, i to od mnogo opasnijih likova nego što su neki tamo. Razmislite o tome zašo se nikada nijedna od tih pretnji nije ostvarila. :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatih vremena i da nabacim koji komentar na novi album. Moram priznati da na prvih par slusanja album stvarno zvuci super, nista pretjerano ali imam osjecaj da su previse isfurali taj nekakav mracniji zvuk i mracniju atmosferu - sto mi ne pase za razliku od proslog albuma gdje je ta atmosfera bila dosta veselija, cak mi je i GR zvucao dosta eksperimentalnije, no to je moje subjektivno misljenje.

 

Ono sto je jako dobra stvar jest cinjenica da su sa novom postavom zadrzali taj visoki nivo sviralacke kvalitete, aranzmani su i dalje besprijekorni, tekstovi koliko sam pohvatao su isto odlicni. Za kraj cu jos pohvaliti i jako dobar cover artwork!

 

Sve u svemu 7,5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...