Jump to content

George R. R. Martin "Pesma leda i vatre"


pennywise

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

uhhh ovaj lik stvarno zna da pishe!!!

odushevile su me knjige!

 

ali ova tema mi je upropastila gozbu za vrane. elem trkeljisao sam neshto po netu i sluchajno provalio da se i ovde pominje, ali i previshe!

 

odavde sam saznao shta ce se desiti maloj arji u chetvrtoj knjizi

i nestalo je neizvesnosti

i veoma sam se smorio

 

 

ako nekome trebaju knjige (dodushe u mp3audio formatu ) neka se javi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

deneris smara bre , kad stignem do nje umrem od smeha! najjace je bilo kada su se ono dvoje povalili u crkvi :kvlt:

slazem sve..ma uopshte , ti Targarjeni mi se ne uklapaju u prichu , pogotovo ne zmajevi...sve deluje realno dok ne dodjesh do Deneris i njene rodbine koji izgledaju kako izgledaju i zmajeva koji kvare koncept cele priche (dakle , vishe sexa , manje zmajeva ahaha).elem , ja tek sad chitam Igru prestola i mnoge stvari su mi razljashnjene , recimo, nisam znala da je Dzejmi Lanister gurnuo malog Brena kroz prozor ..bash shteta , svidjao mi se taj lik i uopshte, njegov i Tirionov bolesni smisao za humor..ipak su Starkovi predstavljeni u najboljem svetlu...nego , skratite mi muke i odajte mi tajnu:ko ili shta je Bela vrana?unapred zahvalna... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Uh, Igra prestola, kad' smo to citali... Mada dobra knjiga ostaje uvek sveza u pamcenju. Odlicno obradjeni likovi, i naizgled totalno nebitan lik je opisan do tancina, mada kad se citaju ostale knjige vidi se da se niko ne pojavljuje slucajno, svi su vesto upleteni u radnju.

Omiljeni likovi naravno Sendor Klegani iliti moje voljeno pseto (NIJE MRTAV) i Arja.

Mada malo me nerviraju svi ti likovi koji se prepiru oko prestola dok prava radnja knjige mora da ceka. Ali neka sve je to samo uvodnik da nas bolje upozna sa karakterom likova

WINTER IS COMING!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Uh, Igra prestola, kad' smo to citali... Mada dobra knjiga ostaje uvek sveza u pamcenju. Odlicno obradjeni likovi, i naizgled totalno nebitan lik je opisan do tancina, mada kad se citaju ostale knjige vidi se da se niko ne pojavljuje slucajno, svi su vesto upleteni u radnju.

Omiljeni likovi naravno Sendor Klegani iliti moje voljeno pseto (NIJE MRTAV) i Arja.

Mada malo me nerviraju svi ti likovi koji se prepiru oko prestola dok prava radnja knjige mora da ceka. Ali neka sve je to samo uvodnik da nas bolje upozna sa karakterom likova

WINTER IS COMING!

 

 

PSEEETO je likchina a i imenjakinja ti!

 

shta se deshava sa plesom zmajeva jel to gotovo il shta?

i nezaboravi da se pomolish " ser Gregor, Dunsen, Polliver, Chiswyk, Raff the swetlling, The Tickler....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Serijal 'Pesme Leda i Vatre" je vrhunac epske fantastike, sumnjam da ce iko ikada napisati (u okviru EF naravno) delo koje ce po kvalitetu moci da se poredi sa ovim!Posebno me odusevljava dubina Martinovih likova(pogotovo to njihovo moralno sivilo), zaplet dubine kakva do sada nije vidjena u epskoj fantastici (a samim tim i mnogo sire) i Martinovo nenormalno ubedljivo ("crvena svadba" me je nocima progonila) i zarazno pripovedanje!

 

Inace, na opstu radost nas fanova HBO je otkupio prava na snimanje igrane serije zasnovane na ovom serijalu!Znaci uvescu Total TV samo zbog toga :mrgreen: !

 

Jel zna neko gde moze da se kupi (a ako ne da se skine u pdf-u) Martinov graficki roman "Hedge Knight" cija se radnja odvija stotinak godina pre "Pesme..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serijal 'Pesme Leda i Vatre" je vrhunac epske fantastike, sumnjam da ce iko ikada napisati (u okviru EF naravno) delo koje ce po kvalitetu moci da se poredi sa ovim!Posebno me odusevljava dubina Martinovih likova(pogotovo to njihovo moralno sivilo), zaplet dubine kakva do sada nije vidjena u epskoj fantastici (a samim tim i mnogo sire) i Martinovo nenormalno ubedljivo ("crvena svadba" me je nocima progonila) i zarazno pripovedanje!

 

Inace, na opstu radost nas fanova HBO je otkupio prava na snimanje igrane serije zasnovane na ovom serijalu!Znaci uvescu Total TV samo zbog toga :mrgreen: !

 

Jel zna neko gde moze da se kupi (a ako ne da se skine u pdf-u) Martinov graficki roman "Hedge Knight" cija se radnja odvija stotinak godina pre "Pesme..."

 

hej imam ja to i swarn sward nastavak hedge knight-a u mp3 formatu na engleskom ali super je odradjeno... ako krizirash pomocice ti :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej imam ja to i swarn sward nastavak hedge knight-a u mp3 formatu na engleskom ali super je odradjeno... ako krizirash pomocice ti :rockdevil:

 

Ja sam imao "Hobbit" na mp3!Ok je al knjiga(u ovom slucaju graficki roman(tj. strip samo fensi receno)) je

knjiga(u ovom slucaju graficki roman(tj. strip samo fensi receno))!

 

 

Al ako bas ne uspem, jel moze neki trade? :pivopije:

 

Al jbg, kako mp3 citati u WC-u :mrgreen:

 

Edited by Kamaitachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

mp3 player

 

 

Ja nisam pročitala gozbu i neću čitati martina sve dok barem ne budem imala dve tri knjižurine da savladam(ili možda do kraja). Ovako mi je mučenje, bukvalno mi pripadne muka kad pomislim da ću morati da čekam i da se pitam šta se desilo and so on and so forth. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...