Jump to content

George R. R. Martin "Pesma leda i vatre"


pennywise

Recommended Posts

Znam da je najbolji, cuo sam to od gomile ljudi...

Ranije sam citao epsku, zadnjih godina uglavnom SF, ali kad se ovaj serijal zavrsi sigurno cu ga procitati u jednom dahu. Mada verovatno ce taj da h trajati pola godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pochela sam da chitam prvu knjigu, kul deluje, nego smorila sam se shto nisam na vreme saznala da SERIJAL NIJE ZAVRSHEN... ali sad je kasno...

mozda batalim epsku fantastiku posle ovog zezanja...

 

Poslije Martina ne mozes da batalis epsku fantastiku. Nemoguce je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi, ne preterujte toliko sa hvalospevima, jeste dobro, ali josh nije gotovo...

Mene je propisno iznervirao sa "Gozbom za Vrane" - toliko chekanja da nabavim knjigu, i onda josh chekanja dok naidje nehsto dobro u knjizi... Previshe je razvukao prichu... Shta okolisha, neka udari po bitnim stvarima :D

 

Hehe, kako sam se samo odushevio kada sam prochitao prve dve knjige serijala "Rat Kapije Svetova". Lik je u dve knjizice po 250-300strana ubacio 9 godina ratovanja. Odmah sam pomislio: "E, shto se Martin ne ugleda malo na njega!" :D :D

 

Ima li vesti kada ce "Ples sa Zmajevima"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, to je to...

 

Reci samo da si uzivala u svakoj glavi "Gozbe za Vrane" i da smatrash da nije namerno odugovlachio 2/3 knjige ;)

Koliko su me samo prva i druga knjiga odushevile, "Gozba" mi je samo pokvarila utisak, i prekinuta je taman kada je pochelo bivati zanimljivo... Ali, neka, stpljivo se cheka nastavak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, to je to...

 

Reci samo da si uzivala u svakoj glavi "Gozbe za Vrane" i da smatrash da nije namerno odugovlachio 2/3 knjige ;)

Koliko su me samo prva i druga knjiga odushevile, "Gozba" mi je samo pokvarila utisak, i prekinuta je taman kada je pochelo bivati zanimljivo... Ali, neka, stpljivo se cheka nastavak :)

 

The man has a point. Gozba je ubedljivo najgori deo serijala, ali nisam izgubila nadu (mada i onaj sample za DoD na GRR-ovom sajtu ne obecava :no: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čitala Gozbu, ali i dalje Midkemija ne može da priđe Martinovoj aSoIaF ni do kolena.

Iako volim i tu knjigu, da se ne varamo.

Naravno da ne moze. Mnogo je lakshe shtivo u odnosu na "Pesme" :)

Odushevilo me je to shto chovek nee daaaviii sa glupostima, shto sam nakon chitanja "Gozbe" zamerio Martinu...

Nakon chitanja "Wheel of Time" i "Songs of Ice and Fire", vishe cenim autore koji ne okoloshaju previshe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Lillith

Za ples se prica nesto na Vesteros forumu da ce izaci na engleskom u februaru, a prevod cemo da docekamo...

A i u pravu ste, malo je podugacak sa opisima, ali njegovi opisi bitaka su mi mnogo laksi za svariti nego Tolkinovi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nek neko mene update-uje ako gresim, trebalo bi da bude 7 knjiga, trenutno je 5. pri kraju. Posto je prosecni raspon izmedju doticnih kod Martina 3 godine, poslednja ce izaci 2014, a verovatno ce biti prevedena u roku od mesec, dva, tako da tad mozes da pocnes da citas. Ne verujem da ce Dz.R.R. umreti tako brzo, ali, i ako se to desi, ipak ti savetujem da ga se mašiš. Serijal je odlican, najbolji EF koji postoji. I ako se ne privede kraju, bice najbolji EF ikada. Svaki deo sam procitala po tri puta i da Martin skvikne sutra, opet mi ne bi bilo zao sto sam pocinjala.

 

 

Standing ovations 4 the speech

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mene je razocaralo kada je Kejtlin pustila Dzejmija, takodje kada su ubiili Roba i jos gomila stvari ali... knjiga je fantastichna i jedva chekam da vidim sta ce uraditi sa Deneris i Stanisom i Dzonom. A moracu da cekam i knjigu posle nje da saznam detalje vezane za Sersei i ostalo. Imam ona dva isecka sto je Martin stavio na sajt. Onaj sa Deneris je super, a onaj sa Tirionom je malo bezveze. Ne verujem da ce knjiga izaci u februaru, jer to bi znacilo da je vec zavrsena, a Martin je rekao da ce on na sajtu objaviti kada je zavrsio sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ama chekaj, izmedju druge i tece ja sam neshto propustila ili je to fora?:)

bez veze je. od jednom pola likova poginulo, svi izmenjali polozaje... gnja.

 

inache, treca mi je po atmosferi bolja od druge ali pochinje da zvuchi wot-asto

jer, brate, gde je deneris? ochekivala sam da ce ona da ih pokori sve i da se spremaju lagano za zimu.

(a onda je pisac upoznao roberta dzordana :) :) :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...