Jump to content

George R. R. Martin "Pesma leda i vatre"


pennywise

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ufff... procitao sam 1 deo serijala, i totalno sam ocaran celom pricom i knjigom... Stvarno je knjiga odlicna, mozda mi je cak i ispred gospodara... Trenutno citam 2. deo, i primetio sam da se od prvog razlikuje po tome sto u 2. Martin dodaje u dijalozima one (sad nznm da li to ima strucno ime, ili kako se zove al...) opise trenutnog razmisljanja likova, to mi se u pocetku nije svidelo, ali sam navikao... Sve u svemu ovo delo me je totalno privuklo, jedino sto me ponekada iznervira je sto prebacuje radnju sa jednog lika na drugog... Bilo bi super kada bi napisao samo knjigu o Dzonu Starku i njegovim dozivljajima u Nocnoj Strazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi takva knjiga prošla kao i svaki frontmen koji utripuje da je toliko popularan da mu bend ni ne treba - propala bi. Ima čari baš u tom iščekivanju i neizvesnosti, naslućivanju kroz ono što drugi likovi čuju ili pričaju o dogođaju, pretpostavke, glasine, ogovaranja, spletke... Jedna od retkih knjiga u kojima onaj ko čita ima čast i privilegiju da bude upućen u detalje svih naporednih dešavanja.

 

Što će reći - i Kasandru su prekidali kad je bilo najslađe, tako se privlači publika. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Meni cak ni nisu najzanimljiviji momenti bas svi Dzonovi, jer sta bi ta knjiga bila bez zavrzlama sa Deneris, bez Arje i Sanse, Dzejmija Lanistera, TIRIONA, pa i Sema, Stanisa... Da ne nabrajam. Sve su to djelici cjeline, ali, posto si procitao teak jedan dio, jasno mi je sve :)

Vidices i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Meni cak ni nisu najzanimljiviji momenti bas svi Dzonovi, jer sta bi ta knjiga bila bez zavrzlama sa Deneris, bez Arje i Sanse, Dzejmija Lanistera, TIRIONA, pa i Sema, Stanisa... Da ne nabrajam. Sve su to djelici cjeline, ali, posto si procitao teak jedan dio, jasno mi je sve :)

Vidices i sam.

 

hehehe ovaj drugi deo je strava! ono u napred sam bio predvideo dosta stvari u 1. delu... pa vec mi se cini da sticem i neku sliku 2. dela sta ce se izdesavati... vec sam na 200 i nekoj stranici... i jedva se odvajam od knjige... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav HBO !!

Ima da procuri svaka epizoda na torrente iste veceri kad bude emitovana

 

ma ipak je lepsi osecaj gledati na tv u :D

 

a koji smor , procitao sam 2. deo, ali sada 3. deo ortakinja ne zna kod koga joj je... A u laguni 1. deo 3. knjige 870 kinti... jbga da dam 1700 za knjigu, na ovu krizu... tesko... A u skolskoj biblioteci nije ni 2. deo knjige bio, ne verujem da ce tek ovaj biti... :mrtav::udri::cry:

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, kupis knjigu u nekom njihovom klubu i dobijes clansku kartu... i onda ubuduce imas popuste

i krenes da citas sve i svasta, sto je pozitivno naravno :)

 

hehehe, hvala za info... ono izgleda da cu na kraju morati da kupim taj 3. deo knjige... :icon_ne: smor, a realno mi se ne daju pare za knjigu... dodam jos 1100 i odem na WASP :pivopije: al izgleda da cu na kraju uzeti... ipak sam se zesce navuko...:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeeee... konacno sam kupio celik i sneg! Puko sam 850 kinti, al jbga mislim da ni za 1 stvar nisam lakse pare dao nego za ovo :confused: Ne ispustam je iz ruke, stigao sam do Deneris... vec je na pocetku pocelo da bude veoma zanimljivo... steta sto sam saznao neke kljucne crte raspleta na internetu :icon_ne: al sve jedno citam je sa velikim uzivanjem i polaku skupljam pare za 2. deo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja se iskreno nadam sto pre, dosta se ceka na ovu knigu, ko zna koliko cemo tek cekati na sledecu, i moram da priznam da imam bojazan da se ne daj boze nesto ne desi coveku da ode na onaj svet pre vremena, zaista ne bih voleo da vidim da mu neko drugi zavrsi knjige kao Robertu Jordanu. :/

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...