Jump to content

George R. R. Martin "Pesma leda i vatre"


pennywise

Recommended Posts

Ja se iskreno nadam sto pre, dosta se ceka na ovu knigu, ko zna koliko cemo tek cekati na sledecu, i moram da priznam da imam bojazan da se ne daj boze nesto ne desi coveku da ode na onaj svet pre vremena, zaista ne bih voleo da vidim da mu neko drugi zavrsi knjige kao Robertu Jordanu. :/

 

Jao bre i ja se plasim toga!!!

 

btw upravo sam procitao Oluju Maceva... Odusevio sam se sto je Stanis pomogao na severu!!! Al smara to sto je George pobio vecinu likova!!! Mislim bas mi je zao Roba... A ne kapiram kako je Keytlin prezivela:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polaaaako, nemoj toliko da žuriš sve da ih pročitaš... nećeš biti isti čovek...

Kejtlin je preživela... pa, što čitaš spojlere???

 

Ljudi, da li je neko nešto načuo na internetu, hoće li on izbacivati novu knjigu uskoro ili se samo zajebava sa biranjem likova za seriju?

 

Ja više zaboravih i radnju dosadašnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

Ditto za radnju, moracu da krenem ispocetka da ih citam kada izadje nova knjiga. Ovo su poslednje vesti o istoj sa wikipedije:

 

 

On June 1, 2009, he noted on his blog, "It can't be June already. It really can't. Where have the months gone? I am so depressed."

 

On October 6, 2009, Martin stated that A Dance With Dragons has reached 1100 manuscript pages for completed chapters, making it longer than A Game of Thrones and A Feast for Crows. There are "considerably more in partials, fragments, and roughs."

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa 1100 strana pa što je ne izda više pa nek piše sledeću... jarrrr :angry:

 

jao... pa kod nas to ima da iseckaju u najmanje 2 knjige:violent: ...

 

Jos mi ostala gozba za vrane... jedva cekam da kupim to i da se bacim na citanje! Al pre toga da procitam Gorski Venac...

 

I bilo bi lepo , taman kada ja procitam da izadje ovaj najnoviji deo :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao... pa kod nas to ima da iseckaju u najmanje 2 knjige:violent: ...

 

Jos mi ostala gozba za vrane... jedva cekam da kupim to i da se bacim na citanje! Al pre toga da procitam Gorski Venac...

 

I bilo bi lepo , taman kada ja procitam da izadje ovaj najnoviji deo :lol: ...

 

I onda cekas 5 godina na sesti deo :haha: a i mi s tobom :haha:

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda cekas 5 godina na sesti deo :haha: a i mi s tobom :haha:

 

Ajoooj... koji smor... ova knjiga mi je tako brzo prirasla za srce... bice mi zao kada budem procitao poslednji deo...

 

Realno mi je postala najomiljenija knjiga, bolja mi je i od Gospodara...

Ma samo da Martin ostane ziv i zdrav i da nama pise ovakve odlicne stvari... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imrahil - fala brate... al to je valjda samo opis sveta... a nije mi nesto zanimljivo... valjda ce doci i to na red...

 

Machka fala, al prvo ja da zavrsim gozbu za vrane pa cu onda videti sta cu dalje... :D

 

btw: Pa Keytlin je ziva, to se zna jos u oluji maceva, u onom outro-u kad na kraju uhvate onog Frey-a , pa mu ona presudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovo od Martina.

 

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=1210

 

Mislim da ima neke veze sa serijalom, ali ne drzi me za rec. :)

 

Radi se o istom svetu kao i u serijalu,samo stotinjak godina ranije...prica govori o mladom vitezu Dankanu i njegovom stitonosi Jajetu,tj kako su se upoznali.Dankan ce kasnije postati cuveni vitez kraljeve garde,a Jaje kralj Egon peti.Postoji jos jedna objavljena pricao o njihovim dozivljajima,Zakleti mac a jos jedna treba da izadje,Misteriozni vitez...Ukoliko ste citali Gozbu za vrane,mestar Emon spominje Jaje u nekom od svojih buncanja,kad kaze "Sanjao sam da sam star" ili tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da i strip je zanimljiv, crtez pristojan takodje, mislim da je sveukupno izaslo oko 8 brojeva, a mozda ih je jos, nisam se skoro bakcao sa portalima koji imaju skenirane stripove, eto to ne bi bilo lose da se pronadje i iscita, dok nova knjiga ne izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Procitao sam 1. deo gozbe za vrane... Mislim stvarno nije morao da ubacuje toliko novih likova... Mislim, mene u ovom trenutku najvise zanima sta se desava sa Brenom... Voleo bih da otkrije tajne prirode i verovatno postane mocni druid!

 

Malo su me smorila ona poglavlja o gvozdenom ostrvu i Sansa...

 

Najzanimljivija poglavlja su mi sa Brijenom! Mislim treba da ubacuje vise akcije i pustolovine, sta mene briga sta ce ona Sersei da jede za dorucak...

A i lepo je videti kako se Sersei nervira i kako je hvata paranoja! :twisted:

 

E, da i sta mislite ko ce biti druge 2 glave Targarjenskog zmaja?!

 

Edit: da li ima Hedge knight preveden na Srpski jezi?

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u knjizi koju je Laguna objavila "Legende" ima prica "Vitez Lutalica", mozda je to to.

 

Inace, za strip, mislim da iam neki broj(evi) u mamutu, pa ako nekog zanima, nek pogleda. :D

 

al u toj knjizi su samo opisi tih svetova, nije to ta prica u potpunosti... meni treba da procitam tu knjigu, a izgleda da je niko nije preveo na srpski, tako da nmg-u da je nadjem...:mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

al u toj knjizi su samo opisi tih svetova, nije to ta prica u potpunosti... meni treba da procitam tu knjigu, a izgleda da je niko nije preveo na srpski, tako da nmg-u da je nadjem...:mrtav:

 

Eto sta uradi los opis knjige na sajtu....Hedge knight je Vitez lutalica i nema ga ni u jednij martinovoj knjizi,vec samo u ovoj zbirci,dakle sve su to normalne price,a ne opisi nenakvih svetova.

 

There are also three separate novellas set in the same world, known as the "Tales of Dunk and Egg" after the main protagonists. They are set about ninety years before the novels and for now have no direct connection with the plot of A Song of Ice and Fire.

 

* The Hedge Knight (1998)

* The Sworn Sword (2003)

* The Mystery Knight (2010)

 

The Hedge Knight was originally published August 25, 1998 in the Legends anthology

The second novella was published 2003 in the Legends II anthology

The Mystery Knight is set for publication in the forthcoming Warriors anthology (expected in March 2010)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...