Jump to content

Arch Enemy


Mr.Crowley

Recommended Posts

Novi album je odlican, ali sve vise mislim da bi im veoma dobro legao uz growl i neki clean vokal.

 

 

Toooooo, extra! I josh da pochnu malo da pevaju o vilenjacima i charobnjacima pa da budu full!

A ni malo repovanja ne bi bilo loshe uz growl... ma SVE u jednom, pa to bi bilo "savrsheno"!

 

Kakav crni clean vokal uz growl na albumu Arch Enemy-a! Imash vec pun k*rac takvih bendova! Ja bih pre slushao Stoju i Sinana nego ta metalcore sranja sa clean vokalima poput Killswitch Engage, All that remains, i ostala americhka sranja

Edited by Murder Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ali brat mu je najbolji!!!

Novi album je odlican.Nije to muzika za svakoga.Pozz :pivopije::rockdevil:

 

 

Postali su "SELL OUT", sada su namenjeni shirokoj narodnoj MASI... ne vidim nishta pohvalno i specijalno u tome sto je vredno nekog narochitog divljenja pa da bilo ko moze reci da "nije to muzika za svakoga" :rolleyes:

 

Jedno je kada ovakav album izda neki bend od kojeg se ochekuje neshto ovako "pitko" i lagano za melodeath zanr, a drugo kada isto to izda bend od kojeg se ochekuje agresija i energija pracena dobrom starom melodeath thrash-ericom, kao shto se ochekivalo od AE; jel neko od vas, kojima se svidja ovaj album, chuo njihov "Burning Bridges" za vreme Liiva-e? "Wages of Sin"? I ako znate, kako mozete posle tako nechega da hvalite ovo?? Pravite li uopshte razliku u metal muzici? - ili vam je svejedno sve dok se chuju elektrichne gitare sa visokom distorzijom i bubnjevi?? Stoji li vam na playlisti sva ili veci deo muzike iz kompa, podesheno na random/shuffle? Poshto bi to dovoljno reklo koliko pridajete znachaja tome shta slushate i koliko pravite razliku izmedju dobrih i loshih pesama... no, ne morate da odgovarate, ovo su bila retorichka pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bolji slusati od Angelinog urlanja.

 

Decko, ima puno sjajnih bendova koji kombinuju growl i clean, a tvoj je problem sto ti odmah asocijacija pada na NU shit bendove. Prosiri vidike, ne bi ti skodilo.

 

Odlichno znam razliku izmedju melodeath-metalcore bendova i onih NU metal i ne mesham to, niti ih povezujem medjusobno u glavi kada chujem jedan, jednostavno me smori kad chujem clean vokal u extremnim zanrovima metala, clean vokali su dosadni, imash ih u svim ostalim zanrovima... no, ne sumnjam da ima tehnichki dobrih metalcore bendova i poshtujem ja svachiji ukus, samo smatram da ne treba "meshati babe i zabe", shto bi bio zeshci sluchaj sa clean vokalima uz AE, i Andjela je sama isto to prichala u jednom intervju-u o tome, tako da mislim da cemo bar tog razocharenja biti poshtedjeni (shto nije bio sluchaj kod npr. Nightrage-a, nakon odlaska Tomasa Lindberga iz benda, bivsheg vokaliste At The Gates)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno me smori kad chujem clean vokal u extremnim zanrovima metala, clean vokali su dosadni, imash ih u svim ostalim zanrovima...

 

ne vidim zasto clean vokal smeta? U Arcturusu clean vokal potpuno jebe kevu. Nego, slazem se, shit mi je ovaj novi Arch Enemy. Ustvari, shit mi je jos od Wages of Sin, to mi je verovatno poslednji album koji je slusljiv. Ne svidja mi se Andjelin vokal, nema pojma da peva samo urla i jako mumlja. Koliko dobro zna da peva cak je i grlo sjebala. Postoji gomila drugih bendova gde riba izvodi growl, tako da oni nisu unikatni zbog ovoga, niti im treba odavati poseban znacaj zbog istog. Mislim da je doslo vreme da se povuku sa scene, odradili su dovoljno u svoje vreme, sad su poceli da brljave.

 

Nego sto se tice toga "prodaja\sira masa" ... kako ne shvatate da je Metal generalno underground? to nije za siru masu. Ceca, Keba i ta kompanija su komercijalno i za siru masu, metal je, kakav god bio (CoF, HIM, Slayer, nebitno) ipak underground (generalno)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim zasto clean vokal smeta? U Arcturusu clean vokal potpuno jebe kevu. Nego, slazem se, shit mi je ovaj novi Arch Enemy. Ustvari, shit mi je jos od Wages of Sin, to mi je verovatno poslednji album koji je slusljiv. Ne svidja mi se Andjelin vokal, nema pojma da peva samo urla i jako mumlja. Koliko dobro zna da peva cak je i grlo sjebala. Postoji gomila drugih bendova gde riba izvodi growl, tako da oni nisu unikatni zbog ovoga, niti im treba odavati poseban znacaj zbog istog. Mislim da je doslo vreme da se povuku sa scene, odradili su dovoljno u svoje vreme, sad su poceli da brljave.

 

Nego sto se tice toga "prodaja\sira masa" ... kako ne shvatate da je Metal generalno underground? to nije za siru masu. Ceca, Keba i ta kompanija su komercijalno i za siru masu, metal je, kakav god bio (CoF, HIM, Slayer, nebitno) ipak underground (generalno)

 

Ne, ne, Ceca, Jeca i ostali bakrachi su za >shiroke< narodne mase, a ja sam spominjao >shiru<, shto podrazumeva shiru narodnu masu medju metalcima, i svakako shiru od one koja ih je do sada slushala.

 

I kakvo crno povlachenje! Pa oni ce tek sad postati popularniji i dostici slavu sa ovim pitkim i, relativno mekim albumom, medju metalcima vishe nego ikad! A mozda i shire medju gutamo-sta-nam-se-servira-samo-da-je-na-MTVu fanovima. Svakako ce izgubiti publiku medju ljubiteljima pravog zvuka melodichnog metala uz dobru, snaznu i agresivnu "thrash-ericu" i Death vokal, ali ce zato dobiti josh minumum troduplo toliko fanova medju ljubiteljima Power Metala, zatim shugavog Metal Core-a koji je najpopularniji u Americi, koja im je cilj u osvajanju publike, shto su i sami pominjali! Tamo leze pare! Chak i ta minumalna rachunica (pola starih fanova za troduplo toliko novih) im je isplatljiva, a sumnjam da ce toliko postici, vec mnogo, mnooogo vishe, sestoduplo, i vishe... dakleee... Pare, pare, pare, pare, pare... jahte, limuzine, kuce sa bazenima i vikendicama na moru... samo za razliku od repera i r'n'b-ovca nece to pokazivati u spotovima :puke:

 

Ako, jbg, odradili su svoje, imaju dosta hitova, zadovoljili su mnoge ushi Death-era/Thrash-era, sad malo da se lepo nazive uz te pare, dok josh imaju snage da ih prave na taj nachin... Koliko sam popizdeo na njih zbog ovog zadnjeg albuma toliko im i ne zameram. Vreme je samo da im zamene mesto neki novi Melodeath bendovi, i josh odavno ih ima vec puno, samo nisu imali tu medijsku paznju kao AE... npr. DEFLESHED :D

Fenomen death/thrash muzike... Moj omiljeni band, zamenio je mesto AE :D - in your face Arch Enemy :P ........... boli ih bash kurac :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi,jel moze neko da mi pomogne i da mi da neke linkove gde mogu da skinem njihove potpune albume,jer ja imam sve nesto polovicno.Aj molim vas.E,i kako se zove novi album?

Hvala

 

Evo ti link za njihov poslednji album "Rise Of The Tyrants" i to bez bip-ova.

 

http://depositfiles.com/files/1360647

 

I da, btw. svi oni koji imate onu cenzurisanu verziju albuma sa bip-ovima a ne mozete da chekate 24. sept. skinite ovu cenzurisanu verziju. Neuporedivo je podnoshljivija od one prve sa bip-ovima, a neki mozda nece ni primetiti cenzuru; na nekim forumima mnogi i zive u zabludi da je ovo necenzurisana, original verzija albuma :) - tako da neki od vas verovatno nece ni primetiti cenz. u zavisnosti od toga kakvo uvo imate za registrovanje i najsitnijih detalja u muzici...

 

Umesto bipovanja samo ima "watermark" - kako je objashnjeno, i ponegde, ali jako teshko za primetiti - nekakvo kuckanje koje traje mozda sekundu-dve, slichno zvuku, kada otvorite slushalicu na fixnom, pa okrenete neku brojku, na starijim telefonima..

Edited by Extreme Within

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Au, xtra album. Nemam trenutno neki jak utisak, ali mi je bio interesantan za slušanje, drugačiji i svakako bolji od Doomsday Machine, koji je bio solidan. Trebaće ovome više slušanja, kompleksniji je.

 

BTW, jeste izvalili kada kaže Angela u Rise Of The Tyrant "Blood, fire, death?" :D Bathory 4ever :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam album još par puta i FANTASTIČAN je. Daleko interesantniji od svega što su AE ranije izbacili. Savršena kombinacija melodije i agresivnosti. Ima momenata gde ti dođe da plačeš, ima momenata gde bi porazbijao pola kuće. Tuđe kuće. Definitivno TOP 5 2007, ako ne i najbolji album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam album još par puta i FANTASTIČAN je. Daleko interesantniji od svega što su AE ranije izbacili. Savršena kombinacija melodije i agresivnosti. Ima momenata gde ti dođe da plačeš, ima momenata gde bi porazbijao pola kuće. Tuđe kuće. Definitivno TOP 5 2007, ako ne i najbolji album.

 

Razocarenje za razocarenjem... sranje "maxi singl"... Obrada je skroz bzvz. Jedino valja Blood on your hands, mada nije nishta tako posebno... bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...