Jump to content

Arch Enemy


Mr.Crowley

Recommended Posts

Hmmm, ne volim nesto ni Arch, ali zasto je sramno ako ona peva preko procesora? To nije tr00? To je kao da kazes da nije tr00 i da je sramno da koristis gitarsku distroziju ili efekte sa procesora, jer to kao, nije prirodno. Da tako gledas, jedina ispravna muzika bi bila onomatopeja koju bi proizvodio covek krikovima, ko pre 5000 godina :)

 

Licno, dok god nesto zvuci dobro, stvari kao ove nisu vazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ajde molim te! Ajmo onda svi da pevamo na "ovaj" nacin i potrudimo se da dobro zvuci... Nevidjena glupost! Ona je u pocetku ok pevala, iako ne volim taj "black" prizvuk. Postoji mogucnost da je sjebala vokal zbog razih "supstanci" i sad ga odrzava pomocu tehnike, a ipak, nazalost, bend je privukao veliku paznju upravo zbog nje, pa ne bi da experimentisu sa nekim drugim...ali i zasto "kad dobro zvuci":( E, sad, ja kad slusam ranije albume (sa Johan-om), mogu jasno da osetim jednu progresivnu ideju koja se realizovala na Burning Bridges. Dakle, prefinjen stil sviranja, bogatstvo rifova, odlicno osmisljene kompozicije, sve to je sacinjavalo jedno kvalitetno stvaralacko razdoblje ovog benda. Sada je sve svedeno na minimum i predstavlja blagu i veoma losu kopiju ranijih radova sto benda, sto pojedinih clanova... sa jedinom vecom razlikom, pjevaljkom koja je prijatna za gledanje, za razliku od proslog vokala. Dakle, sta bi se desilo ako ode Angela? Zakljucite sami...

Inace, sto se tice "trOo" gluposti, uopste ne treba posmatrati muziku na takav nacin i smatram da je to strasno povrsno. Ovaj bend je sada cista komercijalna glupost, a ovaj stav nema nikakve veze sa "trOo" tripovima. Sve u svemu, kome se svidja neka slusa, kome ne, neka gleda i tacka. Ja rekoh svoje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ne volim nesto ni Arch, ali zasto je sramno ako ona peva preko procesora? To nije tr00? To je kao da kazes da nije tr00 i da je sramno da koristis gitarsku distroziju ili efekte sa procesora, jer to kao, nije prirodno. Da tako gledas, jedina ispravna muzika bi bila onomatopeja koju bi proizvodio covek krikovima, ko pre 5000 godina :)

 

Licno, dok god nesto zvuci dobro, stvari kao ove nisu vazne.

ovo je (po mom misljenju) jedna od najglupljih izjava koje sam ikad cuo/procitao u zivotu.

 

i pre svega, uopste ne zvuci dobro... iritantno je... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sto se tice prvog. potpuno mi je glupo poredjenje koje si dao. jedno je instrument, a drugo je covek. ne vidim zasto bi bilo ko poredio te dve stvari na takav nacin.

 

kad sam ja rekao da je totalno bezveze (ili kako god da sam se izrazio) sto peva kroz procesor, nisam rekao zato sto mislim da to nije tr00 i ostale gluposti, nego pre svega to ne volim i smatram da je totalno debilno da neko koristi procesor da bi nesto postigao sa glasom. e sad ako tebe to zadovoljava ok, ali je meni totalno bezveze. tako nesto jedino moze da mi zvuci "ok" (sa ogromnim navodnicima) tipa u tehnu ili tako nekom zanru, koji je sam po sebi do maksimuma komjuterizovan.

 

u krajnjem slucaju, cak i da mislim da je ok pevati kroz procesor i dalje bi smatrao da ovo sa arch-om zvuci totalno bezveze. ocajan je efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam rekao jer su neki ovde rekli kako je to sto koristi procesor za glas vestacki. Ja sam samo dodao da je i gitarska distorzija vestacka, nije "prirodna". Jedino se ljudski glas moze okarakterisati kao takav.

 

E vidis, ali i sam covek je instrument. Ne bih da banalizujem, ali kad zvizdi, peva, dere se...on je instrument.

Nisam ni ja za dalju kompjuterizaciju, posebno u Metalu, ali cisto pokusavam da gledam stvari sto je objektivnije moguce. Ne znam za novije stvari, ali Angela, po meni, recimo na albumu sa kojeg su pesme Dead eyes see no future i We will Rise, cini mi se da se zove Doomsday Machine, ima do jaja glas. E sad, ne znam da li je i tada koristila proc ili nije, nije me ni briga. Tu joj glas zvuci kao da je neka razjarena zver.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesme koje si ti naveo su sa Anthems Of Rebellion (predzadnji), a Doomsday Machine je poslednji.

ove pesme koje si naveo su dobre i tu se koliko se secam ne cuje bas da peva kroz procesor(nisam siguaran... odavno sam slusao), ali na ovom novom se koliko se secam bas cuje, a ustvari sam se na celu ovu pricu povukao kad sam cuo obradu Arch Enemy-a Symphony Of Destruction. a ono o coveku/glasu kao instrumentu necu da komentarisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u pravu je za instrument. Ko misli da je ovo glupost, neka uzme Meshuggah za primer. Svi vokali su jednakog tona, samo se jačina i boja menjaju. I poenta pevača u ovom bendu nije da "peva", nego da bude bukvalno dodatni ritmički instrument.

 

Što se ove priče sa procesorom tiče: stalno pričaš da se TEBI ne sviđa, šta je TEBI ok a šta TEBI loše i izveštačeno zvuči. Ako ti se ne sviđa, niko te ne tera da slušaš, zar ne? Ne kažem ja da nisi u pravu, sigurno je da nije fora pevati preko procesora, ali ja kad slušam ziku ne razmišljam o tome kako je nastalo to što čujem, već samo šta čujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

....da. Mada, cuo sam tu obradu i ne ide. Upravo iz razloga jer je glas instrument :) Jer, Mustaine je to pevao clean-om, ima melodijsku liniju u glasu (omg, zar i ljudi mogu da proizvode tonove ?! :) )a Angela cisto dranje. Trebali su da urade lead gitaru koja bi svirala melodijsku liniju vokala iz originala pesme, ovako je njesr ispalo. Osiromasena verzija originala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se ove priče sa procesorom tiče: stalno pričaš da se TEBI ne sviđa, šta je TEBI ok a šta TEBI loše i izveštačeno zvuči. Ako ti se ne sviđa, niko te ne tera da slušaš, zar ne? Ne kažem ja da nisi u pravu, sigurno je da nije fora pevati preko procesora, ali ja kad slušam ziku ne razmišljam o tome kako je nastalo to što čujem, već samo šta čujem...

pa naravno da cu da pricam sta i kako MENI nesto zvuci ili mi se (ne)svidja, jer ipak dajem svoje misljenje. mislim da je mnogo bolje nego da kao gomila morona komentarisem bendove iz pravca koji u zivotu nisam slusao iskljucivo sa recima "sranje", "ubiti", "zaklati", "jadni/bedni"... sto se tice same price o pevanju preko procesora, pa ja nemam striktno postavljenu teoriju sa sve dokazom koja govori kako to ne valja. jednostavno iznosim svoje misljenje, pa i negodovanje vezano za to. mislim da na to imam pravo, jer pri tome nikog licno nisam vredjao. sto se tice glasa kao instrumenta... pa i dalje necu da komentarisem, jer vi to posmatrate sa nekog svog gledista i u to necu da zalazim. ni za jednu stvar na svetu ne postoji jedno univerzalno misljenje/shvatanje oko koga se apsolutno svi slazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se nadam da tje novi album biti malo slichniji starijim jer mi se ne svidja toliko Doomsday Machine, i vratio se Christopher tako da stvarno mislim da tje bude dobar album ( ili se makar nadam :D )

btw Arch Enemy jedan od 'onih' bendova koje veoooooma zhelim da chujem uzhivo jer su 'najbolji' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...