Jump to content

Arch Enemy


Mr.Crowley

Recommended Posts

Znao sam ja da ce ovaj album imati svoju publiku, i to verovatno vecu nego sto su imali prethodni, al' to je samo zato shto su smekshali i komercijalizovali se! I sada ne sumnjam da ce ih vishe voleti ljubitelji Power Metala i Metalcore-a, za razliku od istinskih death/thrash fanova!

 

Zamisli da su napravili album koji vuche na Gothic Metal! Zamisli tek onda koliko bi imali vishe fanova!!! LOL :)

 

Ili josh bolje, malo hip hopa! Malo Nu Metala... Pa bili bi popularniji od Linkin Parka lol :)

Edited by Extreme Within

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam ja da ce ovaj album imati svoju publiku, i to verovatno vecu nego sto su imali prethodni, al' to je samo zato shto su smekshali i komercijalizovali se! I sada ne sumnjam da ce ih vishe voleti ljubitelji Power Metala i Metalcore-a, za razliku od istinskih death/thrash fanova!

 

Zamisli da su napravili album koji vuche na Gothic Metal! Zamisli tek onda koliko bi imali vishe fanova!!! LOL :)

 

Ili josh bolje, malo hip hopa! Malo Nu Metala... Pa bili bi popularniji od Linkin Parka lol :)

 

Ja obozavam power metal, mlogo volim i thrash i death i thrash/death...a gde onda ja tu spadam? :)

 

 

ma..ne bi me chudilo da kome ovo odlichan album da mu se svidi i novi Primal Fear npr..

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da ja volim thrash deth, ali sta znaci to "istinski" ?

 

U pravu si, pogreshno sam se izrazio; meni nekako uz ta dva pravca ide extremna agresivnost i dinamika shto nije pravilo, istina. Tako da, bolje recheno - za prave ljubitelje ah-tog-divnog Extremnog Metala, ovaj album je sranje!

Jedino shto je na njemu jebeno extremno je Andjelin glas! Tja...

 

I to chak nije toliko koliko na proshlim albumima, a o dinamici izmedju ovog i proshlih, bolje da ne prichamo, bubnjevi su tako jebeno smarajuci... no, okej, o ukusima ne treba raspravljati ali chinjenica je da su mnoge fanove razocharali!

Shire se kritike po njihovim zvanichnim forumima od strane najvecih fanova u svetu

Edited by Extreme Within

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene generalno kod ovog benda nervira taj sinteticki sterilni zvuk instrumenata. Svirka kao svirka je OK, ali zvuk je grozan. Nisu samo oni u pitanju, to je trend koji zahvata scenu sve vise i vise, jebena sintetika i preterivanje sa trigerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sada ne sumnjam da ce ih vishe voleti ljubitelji Power Metala i Metalcore-a, za razliku od istinskih death/thrash fanova!

 

Ja mrzim power, ne podnosim metalcore, a obožavam ovaj album i razmišljam se da li mi je u Top 10 ili u Top 5... Ovakva agresivnost upakovana u relativno melodično pakovanje... Možda sam samo trenutno zanesen, ali u ovom trenutku bih Rise Of The Tyrant stavio ispred Slaughter Of The Soul. A to mnogo znači kada dolazi od mene, worshippera ATG-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mrzim power, ne podnosim metalcore, a obožavam ovaj album i razmišljam se da li mi je u Top 10 ili u Top 5... Ovakva agresivnost upakovana u relativno melodično pakovanje... Možda sam samo trenutno zanesen, ali u ovom trenutku bih Rise Of The Tyrant stavio ispred Slaughter Of The Soul. A to mnogo znači kada dolazi od mene, worshippera ATG-a :D
Pa okej... uvek ce biti izuzetaka kao shto si ti, da ne kazem "u svakom zitu kukolja", sto zvuchi kao negativno poredjenje, a ne ciljam na to :smile:A nije mi samo jasno kako mozes uopshte da poredish legendarni album oldschool melodeath-a sa ovom komercijalom! Kontam da ti je draze da slushash noviju produkciju od stare, ali stvaaarno nije za poredjenje... iskreno, ne secam se kada sam zadnji put chuo ovakvo skrnavljenje nechega shto je svetinja u melodeath muzici poredjenjem sa nechim novijeg datuma shto je sklepano tako da se takmichi sa glupim americhkim trzishtem!! - dakle, chista komercijala, samo dobro odradjivanje zanata sa ciljem shto vece dobiti, dakle, pravljenje biznisa od umetnosti, bzvz... ali okej, whatever... :rolleyes:
Mene generalno kod ovog benda nervira taj sinteticki sterilni zvuk instrumenata. Svirka kao svirka je OK, ali zvuk je grozan. Nisu samo oni u pitanju, to je trend koji zahvata scenu sve vise i vise, jebena sintetika i preterivanje sa trigerima.
Ma meni samo fali mnogo vishe dinamike, vishe "tresherice"! To je sve, sintetichki zvuk ne zameram toliko, mada nije da ga bash podrzavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, pravljenje biznisa od umetnosti, bzvz...

 

Dokle cete vise ostavljati ovakve glupe komentare?Pikaso je bio umetnik,pa je pravio biznis od toga.Muzika nije samo umetnost,to je i biznis.Isti kao i reklamna agencija ili fabrika carapa.

Ma sada ce svi muzicari ulupati gomile para u snimanje albuma i promociju istog,i onda ce ih vama deliti besplatno i raditi vam sirke za dz.Ili ce snimati neke low budget old school varijante zato da vi ne biste govorili da su komercijala i da su se prodali.

 

KVALITETNA MUZIKA JE KVALITETNA MUZIKA!NEBITNO KAKVA JE!AKO VAM SE NE SVIDJA,NEMOJTE SLUSATI!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa okej... uvek ce biti izuzetaka kao shto si ti, da ne kazem "u svakom zitu kukolja", sto zvuchi kao negativno poredjenje, a ne ciljam na to :smile:A nije mi samo jasno kako mozes uopshte da poredish legendarni album oldschool melodeath-a sa ovom komercijalom! Kontam da ti je draze da slushash noviju produkciju od stare, ali stvaaarno nije za poredjenje... iskreno, ne secam se kada sam zadnji put chuo ovakvo skrnavljenje nechega shto je svetinja u melodeath muzici poredjenjem sa nechim novijeg datuma shto je sklepano tako da se takmichi sa glupim americhkim trzishtem!! - dakle, chista komercijala, samo dobro odradjivanje zanata sa ciljem shto vece dobiti, dakle, pravljenje biznisa od umetnosti, bzvz... ali okej, whatever... :rolleyes:Ma meni samo fali mnogo vishe dinamike, vishe "tresherice"! To je sve, sintetichki zvuk ne zameram toliko, mada nije da ga bash podrzavam...

Mozda si ti pak izuzetak, na ovom topicu sam vidio dvoje koji pljuju po albumu dok su ostali dali ako ne pozitivne ono ne-pljuvachke kritike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle cete vise ostavljati ovakve glupe komentare?Pikaso je bio umetnik,pa je pravio biznis od toga.Muzika nije samo umetnost,to je i biznis.Isti kao i reklamna agencija ili fabrika carapa.

 

HAHAHA :)

Loshe si informisan, Pikaso je napravio biznis tek kada je umro. lol :)

A ako smatrash da mogu da se porede umetnost i fabrike... onda stvarno tvoji pogledi i merila vrednosti u muzici nisu nishta bolji od onih koji prate "umetnost" Grand produkcije :)

 

Od retke umetnosti kao shto je Death Metal se teshko moze danas napraviti dobar biznis zato se uglavnom i radi iz hobija, takoreci.

Ali neki bendovi smekshaju kao AE, uspore tempo da bi vishe ljudi uhvatilo ritam i skontalo melodiju (pogledaj Metallicu, od Thrash-a do rock-a, ili Sepulturu, od Thrash-a do Nu-Metala) zarad veceg komercijalnog uspeha, sto ne osudjujem uopshte, a AE narochito, kome narotiv, zelim uspeh! No, sudeci po ovome kako si me napao, ochigledno nisi chitao sve moje postove kada si izleteo sa svim ovim.

A u cilju da se bendovi priblize shto vishe nekom "mainstream-u" postanu "sell-out", bash kao i Carcass sa svojim zadnjim albumom, sto je opshte poznato onima koji prate muzichka deshavanja po medijima, a "sell-out" se svakako negativno ocenjuje medju pravim poznavaocima umetnosti, i kad umetnost postane biznis to vishe nije to to, pogledaj gore vec pomenute bendove...

 

Ma sada ce svi muzicari ulupati gomile para u snimanje albuma i promociju istog,i onda ce ih vama deliti besplatno i raditi vam sirke za dz.Ili ce snimati neke low budget old school varijante zato da vi ne biste govorili da su komercijala i da su se prodali.

 

Ne znam ko je uopshte pominjao bilo shta od ovoga u bilo kom kontextu, promashio si temu

 

KVALITETNA MUZIKA JE KVALITETNA MUZIKA!NEBITNO KAKVA JE!

 

Ovo je tako smeshno i nebulozno da nemam rechi :)

Btw. Ceca i Karleusa a i pop smarachi kao Vlado Georgijev i Zeljko Joksimovic, imaju izuzetno kvalitetnu muzichku produkciju, (znam to vrlo dobro silom prilike, radim kao Dj) i koliko znam mnogima od njih u inostranstvu rade albume, a da ne prichamo o uspeshnim "umetnicima" na globalnom nivou kao Britney Spears i Justin Timberlake, lol - sve je to kvalitetna muzika :)

Samo, kojoj masi je namenjena, to je bitno kao merilo vrednosti ;)

Edited by Extreme Within

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...