Jump to content

Krux


Turin

Recommended Posts

Krux je old-school doom metal kao Black Sabbath, Candlemass (inace i Krux su Svedjani - Leif Edling iz Candlemass-a je basista),Cathedral samo sa modernom produkcijom. Sta da kazem: Sabbath-i su neponovljivi, od Candlemass-a volim samo Tales of Creation koji je fenomenalan, a od Cathedrala podnosim samo Etheral Mirror (ostali me smaraju), a ovo me je potpuno odusevilo.

 

Formirani su 2001-a, a 2002-ge (po nekima 2003-e) su izdali istoimeni debi album KRUX.

 

ima dobrih solaza, bizarnih tekstova na granici zajebavanja (poslednja pesma Lunohod je svita od koje se jedan deo zove Bring Me The Head of Nikita Krushchov), vokal je odlican, clean pevanje, rifovi su teski, ali sa modernijim zvukom gitare, vidi se da je radjeno sa lovom, a ne garaza, takodje su veoma catchy, ima dosta melodicnih delova...sve u svemu za ovakve stvari potrebno je naci deo pesme koja je "ulaz" u pravo raspolozenje ili nikad ne zavolite neki bend, a ovaj album ima puno takvih mesta. Jako dugo se nisam tako zabavljao slusajuci ovaj podzanr doom metala, poslusajte obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... shto znachi da je na listi za skidanje... :|

 

skino sam tri pesme i mene su uhvatile... odlichan vokal, smoren i monoton istovremeno dovoljno jak... krux...

 

I know the facts and I've made a pact

But I'm still pretending that my soul's intact

And plenty more there's a black closed door

That I can't open to find my mind's cure

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Ovo je savrshenstvo icon_da.gif

 

Doom bend sa Power vokalom, death gitaristom i bubnjarem i legendom dooma na basu!

 

Iskreno doom ne slusham bash toliko ali ovo je stvarno mlogo dobro.

 

Najbolje pesme: Black Room, Krux, Sibiria, Enigma...i naravno najjacha..Popkatepetl icon_wink.gif

 

 

Da li ce da snimaju josh neshto ili samo ostaju na ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

savrshenstvo konachno dobija nastavak!

 

GMR Music has set an October 20 release date for the second album from KRUX, the Swedish band featuring CANDLEMASS mainman/bassist Leif Edling, ex-YNGWIE MALMSTEEN singer Mats Levén, ex-ENTOMBED drummer Peter Stjärnvind, guitarist Jörgen Sandstrom (also in THE PROJECT HATE, ex-ENTOMBED/GRAVE), and current ARCH ENEMY guitarist Fredrik Åkesson. Entitled "II", the CD was recorded at Studioland studio in Upplands Väsby, Sweden and features the following track listing:

 

01. Devil Sun

02. Serpent

03. Sea of Doom

04. Lex Lucifero

05. Pirates of the Black Hand

06. Depressive Strokes of Indigo

07. Too Close to Evil

08. The Big Empty

 

user posted image

 

 

jak cover icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Pa zar nikog nema?

 

Kako god, supergrupa se vratila, i podarila nam jos jedan epic doom metal masterpiece! Zvuk je tezi nego na kecu, album je nesto brzi(ne tolko primetno), ima manje catchy ali vise tehnichki dobrih delova, Mats mi se nekako izdvajao vise od ostalih na prvom albumu, ali sada su svi kao jedan, da se tako izrazim. Pored ovog albuma, i ne "juri" mi se da chujem novi Cmass, al stvarno.

Jedva chekam da procure negde lyricsi na netu(I am watching at you metal-archives!), pa da se i uz njih uziva. Ja obichno volim da izdvajam bolje pesme na albumu, ali sada je to stvarno teshko. Ovo je jedan od onih albuma, gde nema vishka nota, gde nema mistichnih sound shitova vetra i kishe, i nepotrebnih delova. Ovde su samo izvanredna ritam sekcija sa odlichnim promenama ritma, bez ikada preteranog teranja jednog istog, heavy as a My Dying Bride fan riffovi koji vam shalju vrat u nove sfere, i ,oh-jebote, kralj Mats Leven. Nek se Leif ne zajebava i nek dovede njega u Candlemass! Ovako dobar glas ne zasluzuje da ide kroz moje zvucnike..odavno nisam chuo album na kome pevach ovako dobro i izrazajno peva...uh, pa pustite samo "Sea Of Doom" i chucete na shta mislim. I obratite na paznju na noise finale pesme, hehe. Ok..evo vec sam krenuo da izdvajam pesme, tako da sada stajem..

10/10.

 

p.s. Jache je od mene...ako vam se glava ne pomera u vise pravaca na "Pirates", konkretno od 2:05, prijavite se u neku kliniku, ili jednostavno nastavite da gledate Grand paradu. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zanm da li si primetio,ali pricas sam sa sobom na temi icon_smile.gif

 

Bas cu da overim ovo,svidja mi se i opis i postava...Eto me za max 2 nedelje sa postom.

Meni se to chesto deshava icon_smile.gif Mislim da na Seven Witches temi, ako je josh ziva, imam jedno 5-6 postova za redom, samo moji komentari icon_smile.gif

 

a ja kad god pronadjem neki dobar album duzan sam da se iserem na nekom forumu..pa ko overi overi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo,nabavih i ja konacno ovj Krux,sunce mu jebem.Stvarno dobar hevi doom,nisam mogao da Mats Leven,koga sam uglavnom slusao u straught heavy maniru,moze da funkcionise u ovakvom bendu,ali je stvarno briljantan.Prvi album je OK,ali ovaj novi stvarno jebe kevu!Matsa u CMass :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Znaci uzeo sam da skidam Krux II i cuo samo prvu pesmu...Serpent...i jebeno se najezio...sad cekam da se skine celi album, ili makar polovina pa da otkinem...Matsov vokal je genijalan, to sam prvo primetio...sta sve taj covek moze da otpeva ljudi moji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...