Jump to content

Napalm Death


Hail Metal

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Bootleg bootlega...

To je samo deo sa koncerta iz Stuttgart-a 19/12/91, i bootleg CD se zove Christmass Corruption a izasao je 1991. godine... Pogledaj pod bootlegs...

Totalno nezanimljivo (pravim) kolekcionarima...

Ali u svakom slucaju pohvala za research...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIJE VALJDA?????

Jao matori.... opasan si icon_smile.gif heheheh.

JA ne znam kako cu da platimo ono sve sto sam bidovao icon_smile.gif hahah, gledam sada koga da ubijem....

MAda za taj promo mi i nije toliko krivo dusa me boli za sledecu stvar:

http://photobucket.com/albums/v669/Frubi/?...r_split_2lp.jpg

i to mi je neko uzeo pola minuta pre isteka...

 

 

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za sve koji nisu citali BV #9 evo recenzije...

 

NAPALM DEATH

The Code Is Red... Long Live The Code

Century Media

Grindcore

 

Napalm Death je jedan od onih bendova koje ili volite, ili mrzite, ali koje morate da postujete. Za ovaj album se moze reci da zatvara 20 godisnji krug njihove karijere i da otvara novo poglavlje u istoji benda. Kada je u pitanju muzika ovog, pre svega politicki nepodobnog, benda moze se, slobodno, reci da nisu nikada pravili kompromise i da su uvek bili ostri kriticari politicke situacije u svetu. Njihova otvorena meta ovoga puta je, niko drugi do, najneomiljeniji predsednik svih vremena, George W. Bush. Otvorena kritika njegove politike se provlaci kroz tekstove albuma, dok muzicki, 11 album po redu, donosi, kao sto sam vec napomenuo, presek celokupne karijere, od punk feelinga do patentiranog grind-a. Ovo je najzreliji i najkompaktniji album do sada. Klasicni punk rifovi sa pocetka karijere, iz vremena Scum i FETO albuma, su ukomponovani sa eksperimentalnim psihodelik delovima iz Fear Emptiness Despair faze, koji su, opet, upakovani u zarazne „catchy“ death metal rifove iz Harmony Corruption ere. Ne bih izdvojio nijednu pesmu posebno, sem mozda neobicne i spore Morale koja je svojevrstan soundtrack, i u sebi, po prvi put u njihovoj istoriji, sadrzi akusticnu gitaru i klavir pored „clean“ vokala, a neverovatno podseca Evolved As One, intro na FETO albumu! Nemojte pogresno shvatiti moje reci jer, jednostavno, morate da cujete ovu pesmu da biste znali o cemu se radi. Da je ovaj album jos raznovrsniji, dokazuje i cinjenica da su gosti na njemu bili Hatebreed pevac Jamey Jasta, u pesmi Instruments Of Persuasion, Carcass-ov frontmen Jeff Walker, u Pledge Yourself To You i kao slag na torti, jedan i jedinstveni, Jello Biafra sa svojim prepoznatljivim vokalom u pesmi The Great And The Good. I da ne bih pisao o ovom albumu na jos pola strane, da zakljucim, ovo je jedan odlican album koji ce svakom fanu benda iz raznih perioda pruziti uzivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je turneja vec pocela evo set liste sa gig-a u Swindon-u.Ne verujem da ce se ona na Exit-u previse razlikovati.

 

 

Instinct of survival

unchallenged hate

instruments of persuasion

continuing war on stupidity

narcoleptic

vegetative state

take the poison

next on the list

suffer the children

breed to breathe

the code is red....

lowlife (cryptic slaughter cover)

silence is deafening

right you are

diplomatic immunity

I abstain

neccesary evil

great and the good

scum

life

the kill

deciever

you suffer

lowpoint

 

=======

 

mass appeal madness

greed killing

nazi punks (dead kennedys cover)

siege of power

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan PUNK ROCK band...NP nazi punks fuck off...

imam naravno sve albume,livove i bootlege...najjači je hardcore punk gig demo 1982...kao i klasici scum,te domination ep 1984...od novijih utopia banished mi je ludilo iz 1992...kao i noviji materijali sa enemy of the music business...u svakom slučaju njihov najmekši album produkcijski je harmony coruption i jedini koji vuče na death metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

"Harmony Corruption" je za mene najbolji album svih vremena. Ne najbolji album Napalma, nego najbolje muzičko izdanje uopšte.

Žanrovske odrednice su mi uvek bile mrske. Šta su Napalmi? Tate grind core-a, kumovi death-metala? Do Harmonija, Napalmi su definicija grajnda, a na Harmoniju prerastaju u nešto mnogo veće, nešto što je veoma teško odrediti (nešto što je bitno profilisalo moj muzički ukus: ništa mi više nije bilo dovoljno dobro) i nešto što je bilo nemoguće ponoviti. Posle ovog albuma oni otaljavaju posao, a ponovo počinjem da obraćam pažnju na njih kada izdaju "Enemy Of The Music Business". Bio mi je zanimljiv taj mali povratak grajndu. Nisam imao priliku da odslušam potonje albume.

Što se tiče svirke na EXIT-u, nikako ne mogu da budem objektivan. Uletao sam u šutku prvi put posle deset godina. Uprkos tome što mi je Harmoni omiljeni album, pesma koja me najviše razdrma, pesma zbog koje sam se nebrojeno puta zaletao u zidove, je "Siege Of Power", poslednja stvar koju su svirali, pesma čiji sam naziv tokom cele svirke urlao svojim lošim, otrcanim, iz naftalina izvučenim growl vokalom (a kao klinac sam se budalasto zanosio tripom da roarrrišem i urghiram podjednako dobro kao Barni ili Kevin Šarp iz Brutal Thruth-a).

 

Verovatno će mi mnogi zameriti, ali ću ipak pokušati da dam neku svoju sirovu karakterizaciju ovog benda: Napalmi su, ili su bar u nekom trenutku svoje karijere bili, bend sa najčvršćom metal kičmom i sa neverovatno osetljivim punk vegetativnim nervnim sistemom.

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bendovi potvrdjeni za novi ND tribute:

 

324

BURST

CRETIN

CYNESS

EXHUMED

GORE BEYOND NECROPSY

HELLNATION

INHUME ("Instinct of Survival", "From Enslavement to Obliteration")

MISERY INDEX

MUNICIPAL WASTE

MURDER CONSTRUCT ("No Mental Effort")

PHOBIA

PIG DESTROYER

REALIZED

REGURGITATE

RELEVANT FEW

RETALIATION

ROTTEN SOUND

SAYYADINA

VOMITORY ("Mass Appeal Madness")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...