Jump to content

Joe Satriani


Nestvarna

Recommended Posts

car je najvetji!

samo mi nije jasno kako ljudi mogu da kazhu da je malmsteen bolji, a pogotovu da kazhu melodichniji?

malmsteen fura samo brzinu, i tu zaista skoro i da nema melodije, dok kod satriani-a mozhete da osetite gomilu emocija utkanih u svaki otsvirani ton

 

p.s. nemam ja nishta protiv makija, samo kazhem neke chinjenice smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bre zmaju (3maj-u- ili kako god hoces)

to na ovom forumu ovi fanovi malmsteen-a nikako ne mogu da shvate

satch u pesmi ima mnogo vise melodicnosti, i svira sa puno puno emocija biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

pa samo poslusajte the love thing ili the crush of love

tim pesmama nisu reci potrebne sama gitara govori i vise nego bilo koji pevach..... 8)

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satriani je super gitarista ja ga mnogo volim smile.gif) covek ima dusu a to se ceni ...za mene je ipak Vai n1 ali bez ucitelja ne bi bilo ni ucenika smile.gif))

Stoga postovanje smile.gif) Posebno mi se svidja Satch-eva nova faza od kako je uleteo u alien fazone heheh smile.gif) gotivan je skroz ...

Bilo je dosta fanova Malmsteena na forumu mada za mene on je cista robotika tom liku mnogo fali dusa ...zato ce za mene uvek ispred njega biti podosta likova tipa Vai,Marty,Satriani,Petrucci ,Gilbert vise cenim kreativce nego cistu tehniku ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naravno kupio taj DVD 2 dana posto je izasao smile.gif i recicu samo da sam posle toga doneo odluku da bukvalno 100% posvetim zivot sviranju gitare...e sad suvise puta sam ga gledao tako da vise ni sam ne znam sta konkretno da napisem...meni je sve savrseno sem slike koja je mogla biti malo bolja a i zao mi je sto nije svirao neku od onih njegovih tapping ludorija The Forgotten part one ili Midnight...znaci "must buy" za svakog gitaristu biggrin.gifa:

Ima se moze se.

Ribice loze se.

Ja sam za onu:Ima se,ne mora se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satriani je super gitarista ja ga mnogo volim smile.gif) covek ima dusu a to se ceni ...za mene je ipak Vai n1 ali bez ucitelja ne bi bilo ni ucenika smile.gif))

Stoga postovanje smile.gif) Posebno mi se svidja Satch-eva nova faza od kako je uleteo u alien fazone heheh smile.gif) gotivan je skroz ...

Bilo je dosta fanova Malmsteena na forumu mada za mene on je cista robotika tom liku mnogo fali dusa ...zato ce za mene uvek ispred njega biti podosta likova tipa Vai,Marty,Satriani,Petrucci ,Gilbert vise cenim kreativce nego cistu tehniku ...

 

naravno da je vai bolji!!!!!iako imaju razlicite stilove sva trojica vai je najzrelkiji muzicki !!! :mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako gledamo samo tehniku i nista vise Vai ipak nije bolji od Satch-a...Evo bas sam pre par dana gledao njegov DVD Live in Astoria i najvise me je iznenadio Tony Mcalpine koji je stvarno neopisivo dobar muzicar...ne zna se sta bolje svira klavijature ili gitaru...i Vai jebe kevu ali Mcalpine 8O 8O 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u pocetku nije toliko svidao ali sam ga posle dosta zgotivio...verovatno sam bio onu u fazonu "Ma to je Techno,to je sranje" smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

E da sto se tice te tehnike u principu jako ali jako je mala razlika izmedju Satch a Vai-a...ljudi uglavnom prvo pomisle da je Vai bolji zato sto je ludji ali posle shvate da to uopse nije ni bitno jer je razlika izmedju njih dvojce u promilima...tako je barem bio slucaj samnom...jedino sto je Joe ipak za nijansu bolji jer pravilnije drzi ruku pa mu je dosta lakse da odsvira neke zajebane solo deonice a i svar kod Joe-a je sto u pesmama ne "pokazuje" tacno sta sve zna...ali je zato na koncertima situacija malo drugacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam neki dan našao sebe kako uživam slušajući dotični album... Prisustvo pjesama sa tog albuma na onom živom albumu me je podstaklo da mu pružim priliku, i... Sve se dobro završilo.

Naravno, 'Until We Say Goodbye' je favorit otprije, ali sad sam slušajući primjetio da to nije bezvezni techno već da je sve fino iskomponovano i izaranžirano, samo snimljeno na drugi način...

 

Jedino nisam slušao Strange Beautiful Music, ali ne smijem ni pitati kakav je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

malcapine!hm otkad nisam cuo da ga neko pominje!ja sam samo cu za njega naravno po dobru ali nazalost nisam imao prilike da cujem nista vise o njemu. :ne: ajde preporucite mi nesto za pocetak da krenem da slusam,

a sto se tice vai-a i striani-a moje misljenje je da satriani mnogo mnogo bolje zvuci na sceni nego u studiju,mada mi se onaj koncert u sanfrancisku nimalo ne svidja imao je i boljih a vai nekako mocnije izgleda na sceni jebote kao neki bog ali kao muzicar je sav prefektan kao i satriani mada ja opet vise volim vai-a.sve je stvar licnog ukusa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako gledamo samo tehniku i nista vise Vai ipak nije bolji od Satch-a...Evo bas sam pre par dana gledao njegov DVD Live in Astoria i najvise me je iznenadio Tony Mcalpine koji je stvarno neopisivo dobar muzicar...ne zna se sta bolje svira klavijature ili gitaru...i Vai jebe kevu ali Mcalpine 8O 8O 8O

 

I ja sam skoro nabavila taj dvd ... Vai je standardno genijalan smile.gif i ne ljuti se ali ja ga i dalje vise volim od Satcha po meni je mnogo kreativniji i skloniji raznim eksperimentima zato ga obozavam ali se slazem da je Satch savrsen takodje ipak mu je bio ucitelj to stoji ... A sto se tice Tony Macalpinea ne moj biti iznenadjen on je zver od muzicara genijalac ...ako zelis nesto od njega imami sve albume i skole gitare u divx formatu ...on inace sad Vai-u svira klavijature ... Treba obratiti paznju sta ce Vai da uradi na najnovijem albumu smile.gif jedva cekam

Share this post


Link to post
Share on other sites

malcapine!hm otkad nisam cuo da ga neko pominje!ja sam samo cu za njega naravno po dobru ali nazalost nisam imao prilike da cujem nista vise o njemu. :ne: ajde preporucite mi nesto za pocetak da krenem da slusam,

a sto se tice vai-a i striani-a moje misljenje je da satriani mnogo mnogo bolje zvuci na sceni nego u studiju,mada mi se onaj koncert u sanfrancisku nimalo ne svidja imao je i boljih a vai nekako mocnije izgleda na sceni jebote kao neki bog ali kao muzicar je sav prefektan kao i satriani mada ja opet vise volim vai-a.sve je stvar licnog ukusa!

 

Znas kako kao sto sam rekao promili su u pitanju...na kraju se svodi na to ko koga vise gotivi jer su obojca "vrh" ....Satch je vise u fazonu "cool" ili laid back...dok je Vai-jev fazon "party" ili "freak out"...jedini problem kod Vai-a po meni je sto ponekad zna da pretera sa svojom "psihodelijom" pa obicnim ljudima deluje kao ludak smile.gif ...dok ga gitaristi prosto obozavaju...ali se cak i ja malo smorim kada pocne da "divlja"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako gledamo samo tehniku i nista vise Vai ipak nije bolji od Satch-a...Evo bas sam pre par dana gledao njegov DVD Live in Astoria i najvise me je iznenadio Tony Mcalpine koji je stvarno neopisivo dobar muzicar...ne zna se sta bolje svira klavijature ili gitaru...i Vai jebe kevu ali Mcalpine 8O 8O 8O

 

I ja sam skoro nabavila taj dvd ... Vai je standardno genijalan smile.gif i ne ljuti se ali ja ga i dalje vise volim od Satcha po meni je mnogo kreativniji i skloniji raznim eksperimentima zato ga obozavam ali se slazem da je Satch savrsen takodje ipak mu je bio ucitelj to stoji ... A sto se tice Tony Macalpinea ne moj biti iznenadjen on je zver od muzicara genijalac ...ako zelis nesto od njega imami sve albume i skole gitare u divx formatu ...on inace sad Vai-u svira klavijature ... Treba obratiti paznju sta ce Vai da uradi na najnovijem albumu smile.gif jedva cekam

 

Ma sta da se ljutim pobogu smile.gif ...slazem se da vise voli da experimentise ali to je za mene previse smile.gif ...i ja sam volim da expermentisem ali do neke granice...Vai je malo suvise "spicy" za moj ukus...ali boze moj svaki gitarista treba da bude svoj i da radi iskljucivo ono sto on voli biggrin.gifa: ...kada smo vec kod toga...kazes gledala si DVD...koliko je samo Vai bio strecan bas sam se odusevio...i da kakve je sve muzicare sakupio 8O ...sto bi rekli "objasnio je"...savrsen DVD...jedino je pocela da me boli glava kada je u Bad Horsie poceo da se ponasa kao Jimmy Hendrix smile.gif ...i da Billy je bog biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najvise volim Satch-a pa onda Vai-a i Friedman-a...jer da nije bilo Satch-a "nebi ovo slatko na mom stolu bilo" smile.gifsmile.gifsmile.gif ...he he to je iz jedne reklame smile.gif ...ali otprilike znas sta sam time hteo da kazem :wink:

Inace najvise volim da sviram Britanski Metal i neke stvari (koje mogu) od tih "gitarskih heroja"...ali takodje sviram malo Jazz-a i Flamenco-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se Marty da je Satch definitino super ucitelj to stoji smile.gif)) i mnogo ga cenim, meni se najvise dopada njegova transformacija heheh ja se uvek salim da je susreo vanzemaljca (kad se obrijao promenio stil skroz ) uleteo je u cyber fazone sto je OK... interesantan je i definitivno fura svoj stil.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saki uradio obradu.

No.6 na SBM.

Nije mu prije bila praksa, bar ne koliko se ja sjećam.

Očekujem da napravi album božićnih pjesama.

Muzika mu je sve manje istrumentalni rock, a sve više rock kojem fali vokal (Crystal Planet i SBM).

 

P.S. Totalno mu je isfur ovaj imidž što fura sad. Izgleda kao punoglavac onako pogrbljen i da zlo bude veće krenuo je puštati stomak. Ljepši je bio kao čiko sa šeširom ispod kojeg je užasna frizura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam slusao obradu Yingwie Malmsteen - The Gates Of Babylon (DIO). Ne bih da skrecem sa teme ali moram da priznam da sam promenio misljenje o liku kao sviracu.Stvarno se potrudio nema sta. E Boro el mozes da mi nekako narezes Divx SATRIANI-ja posto od ovog lika sto mi rece da ce mi rezati nema nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš gdje sam ja... Da ti šaljem bilo kako ne bi se isplatilo, a nažalost ne planiram dolaziti skoro u BG, pretpostavljam da si tamo, ali ako si negdje meni blizu onda ćemo vidjeti da skontamo nešto.

 

Inače, ja sam taj divx zbavio od Godfathera_79, pa provjeri berzu, tamo negdje stoji i njegova tema, ta bi ti varijanta bila najbolja...

 

kakav je taj novi ?

 

Novi je, kako to reče Marty, pomalo retro (posebno tako djeluje s obzirom na izbor obrade), i skroz je 'živ'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...