Jump to content

Joe Satriani


Nestvarna

Recommended Posts

  • 1 month later...

Dobar je Satriani ali mi je Vai bolji mnogo. Uopste se ne smorim kada slusam Vai-a, ali Satriani zna da smara i te kako, zato sto koristi previse klasicne pentatonike. I druga stvar, ne gleda se ko ima bolju tehniku nego cija muzika bolje zvuci, ako mene pitate svi poznati gitaristi imaju dovoljno dobru tehniku, uopste to ne treba da se poredi, i jos nesto, u muzici nema pravila sto se tice tehnike (hocu da kazem da svako moze da ima svoj stil sviranja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mu prije bila praksa, bar ne koliko se ja sjećam.

Očekujem da napravi album božićnih pjesama.

Vec postoji. Steve Vai je skupio gitariste da zajedno snime CD pod nazivom "Merry Axemas - A Guitar Christmas" gde svaki od gitarista svira po jednu obradu bozicne pesme. Izdat je i drugi cd kasnije, a naravno i Satriani je tu.

 

P.S. Totalno mu je isfur ovaj imidž što fura sad. Izgleda kao punoglavac onako pogrbljen i da zlo bude veće krenuo je puštati stomak. Ljepši je bio kao čiko sa šeširom ispod kojeg je užasna frizura.
Kasnis 10 godina stari. Kad pogledas njegovih 18 godina solo karijere, ispostavi se da je obrijane glave zadnjih 9 godina, znaci pola. A kad vidim kako je izgledao i oblacio se (recimo na gitarskom festivalu tokom EXPO izlozbe u Sevilji pocetkom 90-ih) zaista je dobar potez sto je obrijao glavu i promenio stajling.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec postoji. Steve Vai je skupio gitariste da zajedno snime CD pod nazivom "Merry Axemas - A Guitar Christmas" gde svaki od gitarista svira po jednu obradu bozicne pesme. Izdat je i drugi cd kasnije, a naravno i Satriani je tu.

 

Kasnis 10 godina stari. Kad pogledas njegovih 18 godina solo karijere, ispostavi se da je obrijane glave zadnjih 9 godina, znaci pola. A kad vidim kako je izgledao i oblacio se (recimo na gitarskom festivalu tokom EXPO izlozbe u Sevilji pocetkom 90-ih) zaista je dobar potez sto je obrijao glavu i promenio stajling.

Ti si nasho mene ispravljati... c c c

 

Znam za taj disk koji je Vai skrpio, ali Jojo bi mogao napraviti goru pizdariju solo, a sto se tice imidza, on je obrijao glavu neke 1997. ali svejedno, jer otad ionako nije napravio nishta dostojno svog imena (sad cemo u raspravu mhihi.gif ), a kozna jakna sa bedzevima sa EXPOa i iscijepane hlace su mnogo bolje bile od ovog danas.

 

Usput, cujem da si odlucio da ponovo pustis brkove i ofarbas se u plavo? mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='12. 4. 2004, 13:06'] Sto je ovo na Heavy-ju?!?!?

 

Trebalo bi da ide na "Ne-metal" ili "ostalu metal muziku"...

Ma ja nislim da bi trebalo na Nu-Metal, ne ne ne izvini na Gothic ili mozda Black forumu. A koj je kurac Satriani molim te ako nije heavy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego Duća, šta ti misliš o Sakijevim albumima otkad je izgubio kosu?

 

Mislim da je Crystal Planet odlican, svideo mi se i u Techno varijanti na "Engines Of Creation", jer ja volim elektroniku, ali ovaj zadnji album mi je bas slab. Jednostavno je dosadan, i bas svaka pesma podseca na neku drugu pesmu sa prethodnih albuma. No dobro, zamor materijala, sta da se radi.

Kako ti dozivljavas situaciju?

 

Celav ili ne jedan Steve Vai je rekao da je Satch najbolji i to dovoljno govori.
E ako Stiv Vai treba da svojom izjavom presudi da li je Satriani dobar gitarista ili ne, onda super... On je sjajan pa je sjajan, a oni su ocigledno dobri prijatelji, i normalno je da hvale jedan drugog u svakoj prilici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da tim pjesmama fali vokal... Dobri rifovi, posebno na Crystal Planet, nemam ništa protiv ni EoC, SBM mi je previše raznovrstan (ali opet ima odličnih stvari), ali ... Ja bi da se tu nešto pjeva, samo veselo da bude.

 

Na novom bi trebale da budu 3-4 vokalne stvari...

 

Zanimljivo:

Kompilacija 2003?!

Novi album

G3 2003

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...