Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

mogao bih ja da aploudujem koncert lucifer's heritage, gde su svirali kao predgrupa nemackom Grinder-u, Hansiju glas puca sve vreme, ali sam koncert, tako spektakularno pocinje, a publika i tad peva, ko i danas, pa i uz instrumentale. jos dok nisu bili blind guardian imali su veliku lokalnu podrsku. uploadovao bih to, kao sto rekoh, ali sumnjam da bi ista retko od vas ja mogao da dobijem zauzvrat. posto imam skoro sva moguca retka izdanja.

 

ali evo, set-list:

 

1. intro

2. brian

3. majesty

4. trail by archon

5. dead of the night

6. run for the night

7. symphonies of doom-band introductions

8. battalions of fear

9. lucifer's heritage

10. halloween

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ви' ти њега, он би нешто и заузврат. Безобразлук!

evo ja imam samo koncert Mejdena(Dortumnd) i Najtvis(negde jebes ga na kraju dobijaju neke ploce) e daaaaaa i Ensiferum (ono deset godina rada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ви' ти њега, он би нешто и заузврат. Безобразлук!

 

Ma jok, daću na lepe oči.

 

Za to izdanje da ga pribavim, trebalo mi je cele četiri godine, da ne pominjem koliko sam ga platio, sobzirom da se radi o jedinom snimljenom koncertu Lucifer's Heritage-a, čiji broj nastupa dok ime nisu promenili u Blind Guardian, može na prste da se nabroji...i na kraju, zašto bih nešto što je ekstra raritetno štrkao po netu...sumnjam da bi ti neko svoje raritetno izdanje koje je objavljeno samo na ploči, prebacivao na komp i posle uploadovao i širio po netu...

 

 

@Moody

Imam ja.:D

 

''Ride the sky'' je sa bootlega Ride The Imaginations (1996), gde se Hansen pojavljuje, pomenuo sam ranije i za Barbara Ann. Koncert je snimljen 20.04.1996 (na Hitlerov dan rodjenja. :))

a pojavljuje se Kai i na ovom bootlegu : Dying in Hamburg (1991)

 

Ride the Imaginations je fino snimljen, stim što su tri pesme snimane i kao video za jednu TV emisiju 1996.

A Dying in Hamburg je originalno snimljen preko diktafona i do sredine devedesetih je postojao samo na kaseti, te zapis ima šuma, i malo prebacivanja sa levog na desni zvučnik, ali nije preterano.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, daću na lepe oči.

 

Za to izdanje da ga pribavim, trebalo mi je cele četiri godine, da ne pominjem koliko sam ga platio, sobzirom da se radi o jedinom snimljenom koncertu Lucifer's Heritage-a, čiji broj nastupa dok ime nisu promenili u Blind Guardian, može na prste da se nabroji...i na kraju, zašto bih nešto što je ekstra raritetno štrkao po netu...sumnjam da bi ti neko svoje raritetno izdanje koje je objavljeno samo na ploči, prebacivao na komp i posle uploadovao i širio po netu...

Па, кад бих имао како да га пребацим с плоче, наравно да бих. Ја немам проблема да са људима поделим музику. Не делити је са другима је криминално. Скоро сам сазнао да постоји метал мафија која не да да се неки раритетни винили званично издају на диску, како им то не би оборило цену плоча, а и неће да људи чују ту музику. Зашто, немам појма.

Уосталом, нико те не тера да поклониш диск, ако је већ штампан. Сам диск је тај који је раритетан, снимак то не би требао да буде.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, кад бих имао како да га пребацим с плоче, наравно да бих. Ја немам проблема да са људима поделим музику. Не делити је са другима је криминално. Скоро сам сазнао да постоји метал мафија која не да да се неки раритетни винили званично издају на диску, како им то не би оборило цену плоча, а и неће да људи чују ту музику. Зашто, немам појма.

Уосталом, нико те не тера да поклониш диск, ако је већ штампан. Сам диск је тај који је раритетан, снимак то не би требао да буде.

 

Čudi me da čovek koji je audiofil i kolekcionar, ne zna da prebaci sa ploče, na komp...sve što ti treba je kabal, kojim ćeš da povežeš line out i lin in na kompu,i sound forge program.na sound forgu ides na record,na gramofonu pustis play...i kraj priče,sharovanje in session. ne znam kakav gramofon imaš,pa govorim uopšteno.

 

Ne deliti sa drugima nije kriminalno, ja delim dosta albuma sa ljudima iz sbog okruzenja,dosta originala sam i ispoklanjao, ali normalno je da ima stvari koje jednostavno ne dam.što da raritetni vinili ne ostaju na vinilu?kriminal je što i neke izdavačke kuće izdaju bez znanja benda album na cd-u.šatro, bend više ne postoji, članove boli uvo, kuća neka to izda, uzme pare za sebe, i šta onda?to je fer?

 

Odličan je primer re-izdanja albuma od Blind Guardian-a, od strane Virgin-a. Sam bend nije imao pojma da će reizdati stare albume, sve do trenutka kad su im tražili stare fotke za booklete, i demo snimke, koji nisu ni trebali biti izdati. Live in Tokyo, sa ''lord of the rings'' bonusom, postoji odavno, iako samo za japance, pre par godina našao se i kod nas, ali sa crvenim omotom na kojem su slike članova benda, a reizdanje istog nanovo,nije ništa drugo no pljačka.

 

Izvorni snimak je raritetan, jer je on taj koji je autentičan, naredne generacije presnimki i ostalo gube na toj raritetnosti, u zavisnosti od kvaliteta. ja sam imao sreće da dobijem kopiju prve generacije i to u kompletu, pošto postoji i lošija kopija snimka, bez poslednje pesme ''Halloween''. Sumnjam da sem mene, možda još par ljudi u zemlji ima taj snimak, te zašto bih ga ja delio dzaba? Lepo je podeliti sa nekim nešto da čuje, ali je kriminalno što se većina ljudi obezobrazi pa počne da se navikava da traži još, a ne pada im na pamet da dignu dupe potraze raritete na originalu, lako je danas, sve se može naći na netu. Scena upravo zbog tih šerovanja i propada, ne samo naša, nego i u svetu, mp3 koliko je koristan da čuješ nešto, toliko je i štetan, jer ljudi retko kad se nakane da kupe original.

 

Naravno,ovim ne nameravam ni sa kim da se krvim, samo govorim iz svog vidjenja toga.

 

Da budem iskren, mene je taj album koštao osamdesetak evra, što je ispalo jeftinije od ''Complete Tokyo Tales'' na 2cd koji me je izašao nekih 55 evra, kad sam bio u Ulmu pre tri godine, kod jednog švabe, koji je prodavao gomile Metallica-in bootlega iz osamdesetih, pa se tu potkrao i tokyo tales.

 

Realno, jedino što bih mogao ovde da postujem je kompilacija ''Tales of the world'', koju sam sam sklapao za trejding sa jednim slovakom. to je bila kompilacija nekoliko bootlega, koje sam kasnije trejdovao sa njim za koncertne snimke king diamond-a, helloween-a i nekih drugih snimaka Blind Guardian-a.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пицајзло...

 

Čudi me da čovek koji je audiofil i kolekcionar, ne zna da prebaci sa ploče, na komp...sve što ti treba je kabal, kojim ćeš da povežeš line out i lin in na kompu,i sound forge program.na sound forgu ides na record,na gramofonu pustis play...i kraj priče,sharovanje in session. ne znam kakav gramofon imaš,pa govorim uopšteno.

Пффф, ја се и иначе не бавим шеровањем, мрзим музику на компу. И још кад ме не би мрзело да скидам с плоча. Коме треба, ја лепо дам плочу, па он то сам скине.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, кад бих имао како да га пребацим с плоче, наравно да бих. Ја немам проблема да са људима поделим музику. Не делити је са другима је криминално. Скоро сам сазнао да постоји метал мафија која не да да се неки раритетни винили званично издају на диску, како им то не би оборило цену плоча, а и неће да људи чују ту музику. Зашто, немам појма.

Уосталом, нико те не тера да поклониш диск, ако је већ штампан. Сам диск је тај који је раритетан, снимак то не би требао да буде.

 

Pa jeste, uvek sam se pitao zašto neke vinil raritete dosad niko nije prebacio na CD kao npr. Crying Steel, Sabre, Hammerwitch, Street Child, Anthracite itd. Meni, pošto skupljam samo diskove, ne smeta da imam CD reizdanje nekog albuma koji je originalno izašao samo na ploči ili audio kaseti (kao Apollo Ra, Zions Abyss itd.). A od albuma koji su izašli na ploči pa reizdati na CD-u za sada imam Paradoxx, Salem's Wych, Unreal Terror i Black Knight. Mislim, da ta "metal mafija" i nije zapravo neka organizacija već su to samo pohlepni pojedinci koji imaju neki raritet, čuvaju ga samo za sebe i trude se da što manje ljudi sazna za njega. Ja uvek dajem ljudima muziku koju nabavim ili im u najmanju ruku preporučim neki novi bend koji sam otkrio. Imam gomilu raritetnih albuma kući i ko god mi zatraži nešto ja mu narežem (pošto originale nikada ne pozajmljujem).

 

 

Inače, nikad mi neće biti jasno što se ljudi toliko lože oko bootlega ili nekakvih šupljih demo/live izdanja "velikih i popularnih" bendova kao Metallica, Manowar, Blind Guardian i sl. kad je iskopavanje i otkrivanje novih i nepoznatih ali genijalnih bendova zilijardu puta zanimljivije. Mislim, pre bi dao gomilu keša za CD nekog super ekskluzivnog benda nego za neki "prvi i naj tr00" demo snimak nekog tamo Slayera ili ne-daj-bože Manowara.

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamo sreće da ima toliko nepoznatih ali genijalnih bendova...ti ''veliki bendovi'' i dan danas u većoj meri, i kvalitetom i duhom mogu da pariraju većini tih ''genijalaca'', koja upravo svoje vene ceo život seče na te ''velike bendove''...

žalosno je što i dan danas demo snimci velikog broja starih bendova,zvuče profesionalnije i jače nego regularni album nekog današnjeg mladog benda, uz zanemar produkcije naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ni svestan koliko grešiš. Ali neću o tome ovde da pišem.

 

Što se tiče power, heavy i speed metala uvek ću, ali uvek, biti na strani malih i nepoznatih ali odličnih i unikatnih bendova (starih ili novih, nebitno) koji unose prekopotrebnu raznovrsnost i svežinu u Metal bez obzira što su nepoznati "širim narodnim masama" nego da punim džepove nekim tamo metuzalemima koji vrte istu priču godinama (da ne kažem decenijama) i koji su davno izgubili bilo kakvu originalnost i šarm. Svi ti bendovi definitivno imaju svoje mesto u istoriji (da ne pomisliš da ih ne volim ili tako nešto) ali treba imati neku granicu...

 

Još nešto, UBEDJEN sam da je barem 50% uspeha svih tih mega bendova posledica činjenice da su se pojavili na pravom mestu i u pravo vreme, što nema puno veze sa njihovim objektivnim kvalitetom ili muzičkim idejama. Evo npr. uzmi preslušaj New Religion EP (ako uspeš da ga nadješ) i reci da li bi postali veliki heavy metal bend da su taj mini album izdali 1984. umesto 1994. (kada su black/death metal i grunge vladali svetom).

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Опа, кад си почео да набављаш бутлеге?

 

Ej pa i nisam, već se radi o tome da kad već nema originalnih CD izdanja dobri su i (kvalitetno odradjeni) butlezi. Mislim, kad bi postojalo npr. originalno CD izdanje Paradoxx-a, izdato makar u 50 komada, ja bi tražio to izdanje i bolelo bi me uvo za butleg. Kapiraš na šta mislim. Ako bi se u budućnosti npr. pojavilo zvanično CD izdanje Salme's Wych-a verovatno bih ga zamenio za ovaj butleg, mada sad ga baš gledam i nekako mi se svidja kako je uradjen, sa ovom LP-alike štampom na samom disku... E da, zaboravio sam da napišem, imadem i Slauter Xstroyes "Winter Kill" i "Free The Beast" CD-ove. Prvi album je izašao samo kao LP a drugi je trebao da izadje '87 ali je to propalo pa je izdat tek '95. Odličan bend!

 

Nešto sam načuo da će uskoro da izdaju Militia "The Sybling" na CD-u. Can't wait! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLIND GUARDIAN SPECIAL GUESTS AT THIS YEARS COMI-CON IN SAN DIEGO, CA!

 

cdv Software Entertainment USA and Nuclear Blast Records USA are both proud to announce that Hansi Kürsch and André Olbrich, lead vocalist and lead guitarist of the definitive power metal band BLIND GUARDIAN, will be signing autographs in the Sacred 2: Fallen Angel area (Booth 5129) at this year’s Comic-Con in San Diego, CA.

 

The band members will be available on Friday and Saturday, July 25 and 26, from 5 to 6 p.m. to meet fans and promote a new song written exclusively for Sacred 2: Fallen Angel. Fans will also be able to visit the booth to enjoy hands-on play time with Sacred 2: Fallen Angel, the action-RPG set to release this fall on PC and next-generation consoles.

 

 

"The opportunity for BLIND GUARDIAN to work on a popular video game is quite exciting alone,” said singer Hansi Kürsch. "For us to contribute to and have our band exist within a game as rich as Sacred 2: Fallen Angel has been very rewarding for us, as gamers and fans of the Sacred series.”

 

“We’ve been long-time fans of BLIND GUARDIAN’s music,” added developer Ascaron Entertainment’s founder Holger Flöttmann. “The opportunity to have one of our favorite bands write a song and include their alter egos in-game has been a wonderful experience. It also signifies how great music and amazing games can fit together to deliver an even more enjoyable experience to gamers.”

 

“The members of BLIND GUARDIAN and their U.S. record label, Nuclear Blast, have been extremely easy to work with,” indicated Mario Kroll, Director of Marketing and Public Relations for cdv Software Entertainment USA. "To have musicians of this caliber and popularity not only help and create, but also promote Sacred 2: Fallen Angel is something we're incredibly excited about."

 

Sacred 2: Fallen Angel will be released on PC in September 2008. Console versions will be released in November. A Sacred 2 video trailer can be viewed on the cdv USA homepage, on MySpace here, and on You Tube here. For more information, please visit the Sacred 2 website at http://www.sacred2.com.

 

BLIND GUARDIAN merchandise will also be available for purchase throughout the convention at the Nuclear Blast area (Booth 116) at Comic Con 2008.

 

 

Blind Guardian - Featured In Sacred 2 Video Game!

Blind Guardian Facebook Page

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni, pošto skupljam samo diskove, ne smeta da imam CD reizdanje nekog albuma koji je originalno izašao samo na ploči ili audio kaseti (kao Apollo Ra, Zions Abyss itd.). A od albuma koji su izašli na ploči pa reizdati na CD-u za sada imam Paradoxx, Salem's Wych, Unreal Terror i Black Knight.

Inače, nikad mi neće biti jasno što se ljudi toliko lože oko bootlega ili nekakvih šupljih demo/live izdanja "velikih i popularnih" bendova kao Metallica, Manowar, Blind Guardian i sl.

 

Sad, pomenuo je Boško gore, ali zar ta izdanja koja ti imaš,upravo nisu ''šupljikavi butlezi'', opšte je poznato da gomila likova rippuje sa ploče snimke na cd, bez ikakvih korekcija na zvuku, i skoro nikakvih informacija na omotu.

 

Ja upravo imam takve neke verzije Flames Of Hell i Cirith Ungola (poslednji album).

 

 

Bootleg je super, naročito live bootleg snimak,jer ti nudi uvid u opus koji bend posle nikad više neće svirarti, čuješ, ili na video bootleg vidiš pesme koje izvedu jednom ili dvaput, izvedu i neke pesme koje pomisliš da nikad neće izvesti...Kvalitet mi je što se bootlega tiče manje više u drugom planu, jer danas live albumi zvuče previše ispolirano i studijski.

 

Znaš li recimo koja je razlika izmedju Tankardovog bootlega i officialnog live izdanja na kojem je publika nasnimljena naknadno u studiju?

Na bootlegu čuješ svu onu thrash divljinu osamdesetih, dok na live-u iz '91, čuješ publiku u fazonu ''o,izvin'te, mnogo smo kulturni'', i koja ide u fade out pre nego što se pesma i završi.

 

Pričajući o bootlezima i live snimcima, evo jednog zanimljivog podatka, svi znate za live album od Riblje Čorbe ''U Ime Naroda''...publika koja se čuje, ogromnim delom nije prava, naime, krici mase su uzeti sa jednog live snimka Bijelog Dugmeta, a onda nalepljeni na Čorbin snimak. Running Wild je takodje lepio publiku na ''ready for boarding'', Slayer na ''live undead'' takodje, pogotovo se to čuje nakon antichirst-a gde su vriskovi publike pitchovani...slična stvar je i na ep-iju Grotesque od Benediction-a, gde su lepili publiku.

 

E,zato ja volim bootlege,jer mozes,bez obzira na kvalitet snimka, da čuješ kako bend zvuči zaista, i kakva je atmosfera. :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, kapiram te skroz ali za mene lično postoji značajna razlika izmedju plaćanja gomile $$$ za neki npr. raritetni bootleg sa neobjavljenjim ili live pesmama i skidanja tih istih pesama s neta. Mislim, svi ti live/neobjavljeni/demo snimci su meni više kao neka zanimljivost, kao neki otpadak (u pozitivnom smislu naravno) ili bonus koji bi bilo lepo čuti/videti a ne nešto za šta bih davao pare. A u krajnjem slučaju, pre bi otišao na koncert nekog benda i drao se: Sviraj bre tu pesmu-koju-inače-ne-svirate! nego plaćao za bootleg :)

 

 

Iskreno, nikad nisam bio neki veliki ljubitelj live snimaka upravo zbog tih ekstrema: ili zvuče previše studijski, ispolirano, ispeglano i sl. pa nema tu živu atmosferu ili je zvuk totalni krš pa se smorim ko budala. Recimo, volim Opeth-ove koncerte, ali ne zbog toga što su mi omiljeni bend, već zbog toga što znaju lepo da odmere sam zvuk i da istovremeno zvuče i kristalno jasno i da imaju tu autentičnu live atmosferu.

 

 

Inače, gorenavedeni butlezi koje imam su stvarno pošteno odradjeni i što se tiče samog zvuka i pakovanja, ne mogu da se požalim. Ma bre, ti bootlegeri su postali hiljadu puta profesionalniji i sofisticiraniji nego ranije. Čik pogodi razliku izmedju npr. originalnog Visitor CD-a i grčkog bootlega. Obe verzije izgledaju bukvalno identično a jedina malecka razlika je matrix broj na unutrašnjoj strani diska (koji realno ne mogu nikako da "falsifikuju")!

 

 

A kad pomenu "kulturnu publiku" sećam se kad sam slušao BBC dupli live CD Led Zeppelina i brate, u životu nisam čuo tišu i kulturniju publiku koja bukvalno sačeka da se završi poslednja sekunda pesme pre nego što krene da aplaudira (zviždanje, dobacivanje i bacanje donjeg veša na stejdz strogo zabranjeno!) i jel ti meni veruješ da je u pozorištu ili na baletskoj operi publika glasnija i "divljija" negoli na koncertu jednog od najvećih hard rock bendova ikada. Stvarno ne znam u čemu je fora. :confused:

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad pomenu "kulturnu publiku" sećam se kad sam slušao BBC dupli live CD Led Zeppelina i brate, u životu nisam čuo tišu i kulturniju publiku koja bukvalno sačeka da se završi poslednja sekunda pesme pre nego što krene da aplaudira (zviždanje, dobacivanje i bacanje donjeg veša na stejdz strogo zabranjeno!) i jel ti meni veruješ da je u pozorištu ili na baletskoj operi publika glasnija i "divljija" negoli na koncertu jednog od najvećih hard rock bendova ikada. Stvarno ne znam u čemu je fora. :confused:

 

Vidi, pošto sam kolekcionar bootleg snimaka, to za bbc koncerte nije čudo uopšte, na svim bbc koncertima, publika je takva, ako si slušao deep purple 1972 at BBC ista je situacija. imam taj Led Zeppelin, najpre se pojavio kao bootleg,a potom i kao oficijalno izdanje,negde '97-'98. Blind Guardian-ov ''acusstico en argentina'' je isto takav bootleg,kulturiska,ko da je snimano u nekom amfiteatru, bend se sprda, dok publika deluje totalno rezervisano. Ti koncerti koji su radjeni za radijsko emitovanje moraju tako da idu. Isti je slučaj i sa bootlegom za radio od Prljavog Kazališta, snimak ''Zabranjeni Koncert'', kao i od Lakih Pingvina ''Za Sve Šizike (Live in Kulušić)'', a da ne pominjem, a sigurno ti je poznato, kultni live snimak od AC-DC-ija, live at atlantic studios.:D

Fora je u tome da se morala poštovati politika kuće gde se snima i to je to.

Gore navedeni u mom postu, ''Flames Of Hell'' su izbačeni iz studija tik pošto su završili snimanje, jer su se pop bendovi žalili na njihove životinjske urlike,i totalno neartikulisano i divljačko ponašanje tokom snimanja. Čak su im posle toga zabranili bilo kakav pristup tom, nazovi ''fancy'' studiju.

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...