Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

eto bravo, i sumi koju pametnu da izvali :lol:

 

rasic je pravi kvalitetan primjer :da:

Ja nisam prirodno nadaren da izvaljujem pametne, ja se skolujem ali mi sporo ide. :pivopije:

 

e bra ja tek sad vidim. moja greska... ti napisao u zivotu nema strogih pravila... a ja te kao posle ispravljam. :D

ma ok je, vidi se da je greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti si mi napredna u picku materinu :)

 

nemate pojma o ribi (ko ni ja), ni o njenim talentima ni prohtjevima ni zeljama ni mogucnostima ali vec ste je ubili u pojam samo na osnovu JEDNE fotografije :)

napredno, nema sta.

 

covjek isra cijeli monolog na temu - kako pretjerati i onda ja zaostajem :)

 

jebiga, plavojko, ti nemas ni jedan kontraargument, ali glavno da mozes da napadas sagovornika da smara ili da preteruje i jos posle toga treba neko da te ozbiljno shvati. a i sama si priznala da nisi procitala post. Ma ljudi, slusajte blondie, she knows best, pogotovo daje dobre savete o karijeri :)

 

uopste nije fora sta je covjek napisao, nek pise sta oce ali u DRUGOM kontekstu, NE na osnovu jedne posrane fotke, ljudi pobogu..

pa na osnovu cega? jel stvarno mislis da ce profa na prijemnom za fotografiju da je procenjuje i upoznaje na osnovu neceg vise nego par fotki... evo posalji tu fotku Milanu u Refot, u onu rubriku za fotke citalaca, i napisi da zelis da studiras fotografiju, pa tek tu da vidis pljuvacinu. On je profa na fotografiji. Ali eto, priznajem, ja sam srao. Mozda je ona ultra talentovana samo to ne umem da primetim.

 

na kraju krajeva, milion zanimanja nije profitabilno, pa ih ljudi rade, i to apsolutno ne znaci da grijese u zivotu. ja trenutno radim super profitabilan posao, koji bi sad ovog momenta rado zamijenila za onaj MANJE profitabilan, ali koji meni vise cini zadovoljstva.

setanje kucica?

 

ali trenutno nemam tu mogucnost. i cak bi dala lovu da idem u skolu da ucim i radim to sto volim. BEZ obzira sto sam mozda netalentovana za to, ili od tog nema ljeba ili mogu raditi sahrane/svadbe i bez skole..

u prevodu - jedete govna.

sahrane i svadbe i rade ljudi bez skole, to sam i ja rekao. Potpuno je badava studirati fotografiju da bi se spustio na taj nivo da radis svadbe/sahrane.

 

ajte vi fino u evropu s jednim evianom na ledjima, i kamerom od hiljadu eura s kojom zaradjujete 0 eura, pa kad vam dosadi taj skupi hobi bacite se na surfing/skejtbording ili sta god rade mamina i tatina djeca u nedostatku zabave, a pustite (nas) obicne smrtnike da radimo sto volimo, pa taman to bilo tracenje novca i vremena.

fala i prijatno.

wtf??? potpuno si pogresno protumacila sve napisano na zadnje dve strane. Mamina i tatina deca su "umetnici" koji nemaju posao, jer za njihovu struku ne postoji posao, pa ih neko drugi izdrzava. upravo mi obicni smrtnici i cepamo guzice po kancelarijama da bi se bavili hobijima kad dodjemo kuci.

 

Turin,

Sta mislis da li je moguce da covek otkirije u 30-toj da zna da radi nesto, sto nikada nije pomisljao u zivotu? (ne mislim da drzi raklje i trazi vodu).

Koliko u umetnosti figurira ime/skola/zvanje a koliko realni kvalitet?

Vidis moja baba imala oduvek zelju da se bavi slikanjem, ali je tek u sezdesetim godinama uzela kicicu u ruku. Kako da joj kazem baba gresis sto se pentras po Kopaoniku i slikas pejzaze umesto da slikas jebacinu kao Cincarevic.

Zamisli Branislav Rasic napravio prve koncertne fotografije 1976 (uneo krisom aparat na koncert Stonsa), koliko je imao godina tada?Koliko je bendova slikao?Ne znam sta ima od skole (nikad nisam procitao ni u jednom intervju), znam samo da je "freelancer" i da su mu slike rado objavljivane u muzickom svetu.

Mislim da u zivotu nema strogih pravila.

 

welcome back, Sumi!

 

zar i ti, sine Brute? Ni tvoja baba ni Rasic nisu studirali fotografiju, vec su to radili iz hobija. Jel tvoja baba zivi od prodaje svojih slika? Jel Rasic ziveo od fotografije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ali otkad su ljudi postali uspješni prognozeri sopstvene sudbine? Pita te sin jednog dana šta upisati. Voli fotografiju, uživa da se bavi time, smatra da posjeduje izvjesne kvalitete i vidi sebe kao dijelić toga.... i šta onda? Razbiti ga o zemlju konstatovanjem da ništa od toga ne može biti, jer u našoj zemlji nije "profitabilno" baviti se bilo kakvim vidom umjetnosti ???

ako odabere zanimanje koji ne bude mogao da izdrzava svoju porodicu, da, naravno. Zenama je lakse. Od njih se ne ocekuje da budu provideri. Jebes mi mater ako postoji zena koja ce da postuje i voli bezrezervno muskarca koji svesno odabira da mu je finansijska strana izdrzavanja porodice nebitna.

 

 

Dobro, da ne bih rekla što gore, poštujem tvoj način dedukcije. Ako mi uslovi dozvole, upisujem bolji fakultet zbog sebe, radi sopstvenog usavršavanja i sticanja ako ne znanja, onda proširivanja istog u okvirima katedre koju nude famozni fakulteti. Nus produkt stečene diplome može biti samo + u sledećem koraku koji vodi ka zaposlenju.

bolji fakutlet upisujes iskljucivo zbog mogucnosti nalazenja boljeg zaposlenja. svaki sledeci korak je proizvod toga koliko si sposobna da to radis kvalitetno. na svakom sledecem poslu bitno im je koliko imas iskustva i kakav kvalitet rada posedujes. ako nisi talentovana, a to se inace lose placa, neces se dobro provesti.

 

 

 

'ajde budi dobar, pa nam ispričaj konkretno šta ti se desilo. Pošto i sam kažeš da nisi studirao fotografiju i da nisi sebi dozvolio izvjesne "gluposti".

 

sta mi se desilo??? desilo mi se to da sam video da cu do kraja zivota morati da ustajem rano ujutru i provodim ceo bogovetni dan radeci nesto da bih u onom malom vremenu koje mi ostane mogao da platim racune, da ne budem podstanar, da osetim malo sigurnosti u ova vrlo usrana vremena i pomalo uzivam u zivotu. Bolje izbor karijere -> bolji posao -> vece pare -> udobniji zivot. Mozete da mi ne verujete, ali moja zena me vise postuje sada kad radim kao inzenjer, nego onda kad sam radio u skoli imao mnoooogo slobodnog vremena i malu platu. Nisam ja materijalista, ali svi oko mene jesu.

 

Da li je tvoj radni dan osmočasovni? Da li na tvom poslu ima drugih ljudi? Da li ulažeš napor u to što radiš? (napor je ČAK probuditi se ujutru i putovati/voziti (se) minimum vremena. Zar to ne ispade dio tvog života? Nečemu svakodnevno daješ osam sati neprkidnog rada? Da li ću ja kao iskusna pekarka jedva čekati da dođem kući da se bavim svojim hobijem??? Ma, bre...

pa ako celog zivota budes jeftina radna snaga, da onda ces pucati od rada i vracati se bezvoljna kuci kad padne mrak. Ako si dobra u tome sto radis, jednom ces napredovati do managerskih pozicija pa ces manje raditi za vise para i provoditi ostatak vremena kvalitetnije. Ako radis kao osrednji fotograf kojih ima milion u Bg-u, na letovanje ces ici u Vrnjacku Banju, a ako radis kao vrhunski bilo sta icices na Bahame, fora je da budes realan/realna i vidis sta je to u cemu si dobar/dobra, sto postujes i u cemu ces moci da zaradis za zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je zao shto nisi upisao tarotologiju, jer imash dara za predvidjanje. mogao si biti desna ruka milanu, hej!

 

:no:

 

steta sto ti nisi upisao replyologiju :) pa da se manes random odgovaranja na postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, napisao sam jednu ogromnu poruku kao reply na diskusiju koja se rasplamsala nakon turinove kritike :) ali je za sada necu poslati, zao mi da oftopikujem po "fotografiji". :( umesto svega toga oducio sam da vam bacim jedan link. preskocite uvod (prvih 5-6 pasusa) i skrolujte dole dok ne dodjete do naslova teksta (ono pre toga je neki komentar drugog coveka, ne spada u tekst). taj clanak po meni bas dobro pokazuje koliko su pamet i talenat bitni u odnosu na neke druge osobine kad je posao u pitanju. ;-)

 

ako se ova rasprava prebaci na neku drugu temu - racunajte na mene. :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Milan Tarot bi izgubio posao

 

2. sine Turine, nisam procitala post, pa nisam ni dala odgovor na njega, nego smatram besmislenim da na JEDNU FOTKU i "zelim da studiram fotografiju" naseres cijeli govor.

zasto? nisi profesor, i nisi kompetentan. da jesi, ne bi srao/pisao (sto dodje isto) po yumetalu.

to je moj argument - oces jos da ti nacrtam? :)

 

3. trenutno izmedju ostalog setam kucice, i radim izmedju ostalog i druge poslove. imam cetiri radnika, registrovanu firmu ciji sam vlasnik i ne zalim se na lovu. i da, sve bi to zamjenila da sad trenutno mogu ici u skolu - kako bi jednog dana radila nesto pri knjizarama tipa Barnes&Noble, ili Borders, bilo sta sto se tice izdavastva/`buyera` za knjizare. s tim poslom bi zaradjivala vjerovatno duplo manje nego sad trenutno (a moj biznis je trenutno u progresu, sto znaci da ocekujem duplo vise do ljeta), ali bi sigurno bila mnogo vise zadovoljnija, tako da - nije iskljuceno da bas to i uradim ove godine. jes` da je suludo, ali je apsolutno moj izbor, a vidim i da drugi ljudi rade sulude stvari u zivotu - pa, STA GOD NEKOG CINIM SRECNIM.

 

 

4. ne kapiram zasto je badava raditi svadbe a imati uzgred diplomu fotografije? mozda djevojka jednog dana ode u inostranstvo i skonta da dosta ljudi preko grane imaju svoja studija, izlozbe, predaju u skolama, dok u isto vrijeme imaju ogroman priliv novca bas od svadbi, bozicnih cestitki, porodicnih fotki i sl. ? ovdje u glupavim mallovima imas takve studije, gdje je recimo vlasnik takodje sve to sto sam navela (predavac, vlasnik studija, radi sahrane/svadbe, i puka sake brade kad krene Bozic).

to recimo znam, zato sto sam u obliznjem studiju trazila originalno posao, kad sam stigla.

zamisli, ne traze ti samo nalakirane nokte, kao kod nas po foto radnjama, nego cak moras da prodjes skolu i obuku. :ph34r:

 

 

5. CIJELA JEbENA POENTA DA SI SE BESPOTREBNO NASRAO O NEKOME I NECEMU STO NITI ZNAS NITI SI KOMPETENTAN DA PRICAS.

primjer:

ti kazes da volis snijeg i posaljes sliku snijega, a moj odgovor slijedi:

 

pa ti nisi normalan, blablablabla, snijeg ovo ono (slijedi objasnjenje sta je snijeg i zasto pada, i otkud mu bijela boja), zasto bi neko volio snijeg, od skijanja mozes nogu da slomis, skijanje je skupo, to je tracenje vremena i para, pa to mozes da radis i oko kuce, ne treba ti planina... i ovo sve puta 37 redova ispod.

 

poenta: NEPOTREBNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Turin: ko nece da prihvati savet neka ga, ti si uradio sve sto si mogao :da: ko zna, mozda ga lupi neka luda sreca.

Slazem se da vecinu postova treba da cine slike, predlazem da se ne kace samo autorske jer njih ocigledno nema dovoljno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turin,

Sve sto sam rekao nista licno a i ovo sto cu reci:

Cujem da Pol Makartni uskoro pravi izlozbu koncertnih fotografija koje je

uslikala njegova pokojna zena Linda.

Mislim da bi bio fer da upozoris coveka da se ne osramoti.

Ako ne odgovara na sajtu, imam neke dzubokse iz 67, pa da ti

dostavim adresu fan kluba bitlsa, mozda se jos oseca bubom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...