Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Eidji Josikava - MUSASHI. Ko se lozi na samuraje, japan.... Neka uzme obavezno. Ima 4 dela, lako stivo, veoma zarazno. Ima puno dvoboja, spominju se mnoge poznate skole samuraja, njihove tehnike....Zivot jednog nad prosecnog samuraja!

 

rulez.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neshto valja onda su to Hesse-ova dela ...

I meni je Hesse skroz ok. A trenutno citam: Kejt Mozis - Zima Silvije Plat.

 

lik ima probleme i ja treba da budem tu da me ugushi njima?

ne hvala.

 

serem, nije loshe tako neshto povremeno prochitati, chisot da se zamislim, ali besnela sam dok sam chitala knjigu, ljude koji se plashe zivota bih samo shamarala i shamarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam film icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif mislim, da mi ne promakne sustina... icon_rolleyes.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Kanim se da cita nesto...

Recimo Gormengast...

 

ko zeli kvalitetan roman sa vampirima neka procita Zlatnu Krv icon_da.gif mozda deluje glupo u pocetku, ali je lots of fun kasnije.... ima jedno genijalno sexy poglavlje mhihi.gif bila sam zapanjena koliko mi je licilo na licno iskustvo...

 

P.S. preporucujem i Mefisto i Zlatokosa (neo-satanizam, ali dobra radnja icon_smile.gif )

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je zlatna krv dobar roman :roll:

mefisto i zlatokosa je ok, ali je 6 vrata sretje najbolja njegova knjiga (zaboravio sam mu ime...)

 

ja chitam istorija proroka i careva

i

talmud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocela sam triput da citam Zlatnu Krv pa mi nije islo (ali sigurno cu je zavrsiti ovih dana). I mene interesuje Gormengast (dvoumila sam se da li da uzmem Zlatnu Krv ili ovu poeziju iz 40'ih...), sjajne su recenzije.

 

Btw. uzela sam iz biblioteke Lorin Bekol - SAMA O SEBI

(jebem ti ja "hrvatski" prevod... icon_mad.gif )

Koje je uzivanje citati o Lorin i Bogiju icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je procitah za 2 dana... Sta znam, meni je generalno Silvija Plat jako zanimljiva...ali imaj u vidu da je ovo delo napisala da bi uzela kintu i imala od cega da zivi, znajuci da ljude zanima ova tema i da ce je kupovati...tako da nije nesto dubokoumno kao njene pesme. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...