Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

On 6/3/2023 at 8:33 PM, Kumodraski Vo said:

IMG-20230603-203013.jpg

Posto mi se dosta svideo Piknik, resio sam da izudaram i sve ostalo sto je izaslo kod nas od brace, citam kako koju nabavim. Bar ovih par od kentaura za pocetak..

preporucio bih i film. vecini ljudi kojima se svidi knjiga se razocaraju filmom. po meni - bas dobro dopunjuje knjigu 😄 ili kako rece neki lik iza mene u bioskopu "tri sata blata i govana". ali kad sam procitao knjigu nekako...shvatim u kom sranju (bukvalno) je ziveo taj lik . knjiga to na neki drugi nacin docarava, ovde je prilicno direktno i bukvalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/28/2024 at 2:32 PM, Uruk said:

preporucio bih i film. vecini ljudi kojima se svidi knjiga se razocaraju filmom. po meni - bas dobro dopunjuje knjigu 😄 ili kako rece neki lik iza mene u bioskopu "tri sata blata i govana". ali kad sam procitao knjigu nekako...shvatim u kom sranju (bukvalno) je ziveo taj lik . knjiga to na neki drugi nacin docarava, ovde je prilicno direktno i bukvalno...

ima 2 ekranizacije, ja sam više za prvi film

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod bajki, trazim vec danima neku decju knjizurinu za poklon

Ne mogu da verujem koliko je odvratan dizajn i koliko prizeman jezik koji se upotrebljava u danasnjim knjigama za decu, sve neke slikovnice i nista lepote pisanja

Gledam ove moje knjige kad sam bila mala, pa i danas mi je gust da ih prelistam, imale su neku dozu ozbiljnosti u izradi koju danas ne nalazim nigde, nekako nemam osecaj da su namenjene nekom uzrastu, prosto su knjige, samo je sadrzaj bajkovit

 

TL;DR - da li je neko u skorije vreme pazario prelepu knjigu za decu koja izgleda kao da ce da traje?

EDIT: Evo nasla sam primer: https://www.facebook.com/100063510129456/posts/3981521651920110/

EDIT2: Evo kako sada izgleda 365 izdanje: https://www.facebook.com/photo/?fbid=197080916051241&set=pcb.197081329384533&locale=ms_MY 
Ova "razbojnici u bekstvu" je napisana na dve strane u mojoj verziji knjige

Edited by Havočka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinu kupio Pet Prijatelja - Ukleti zamak, ali je paperback. Na zalost one od pre deset godine su imale tvrd povez i lepo izgledale dok su ove nove prilicno ruzne.

Ima lepsih na oko, ali je sadrzaj truba dok je ovo ipak deci zanimljivije i edukativnije.

 

Evo sada vidim ima i tvrd povez u Delfiju. Nije bilo pre neki dan kada sam uzeo. I slika je cak normalna za razliku od one ruznoce na onoj sto sam ja uzeo.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...