Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

"Praskozorje Aivaza" Zivorad Mihajlovic Slavinski - to je njegova romansirana autobiografija.

"Oni ni mrava ne bi zgazili" Slavenka Drakulic - ispituje fenomen haskih zatvorenika u svetlu ratnih zlocina koje su pocinili i zivota koje su vodili pre ratova.

"Nista nas ne smije iznenaditi" Ante Tomic - satiricni roman, sijaset smehotresnih situacija. Sta biva kada se porucnik zarazi sifilisom od lokalne kurve i kakve sve to posledice ima za vojsku i drzavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (1010011010 @ 9. 4. 2004, 23:25)

Autostoperski vodič kroz galaksiju, nije loša knjizica, sto je duze citam sve je lepša

 

To je genijalna knjiga, jedna od mojih omiljenih. Napisao ju je cikica sa mog avatara, pokojni Daglas Adams.

Meni je najbolji deo kada sretnu vladara vaseljene: "Vladar Vaseljene zadremao je u naslonjaci. Posle toga ponovo se igrao olovkom i papirom i razdragao se kada je otkrio kako jedno ostavlja trag na drugom. Spolja su dopirali razni zvuci, ali on nije znao jesu li stvarni ili ne. Potom je nedelju dana razgovarao sa stolom da vidi kako ce ovaj reagovati."

 

Evo jos nekih citata:

"CIA je sve poricala, sto znaci da mora da je istina."

 

"Artur je gledao kako odlazi, zapanjen poput coveka koji, posto je pet godina ziveo u uverenju da je potpuno slep, iznenada otkriva da je nosio preveliki sesir."

 

"Posto je elektrodistribucija sekla bez greske svaki put kada plati racun, cinilo se savrseno logicnim da ga ne diraju kada ne plati. Slanjem para covek im samo ocigledno privlaci paznju."

 

"Artur je lezao na lezaju za ubrzanje i prestravljeno cutao. Nije bio siguran da li je to sto oseca vrtoglavica ili religija."

 

" - Ali sta je sa krajem Vaseljene? Propusticemo veliki trenutak.

- Vec sam ga video. Sranje - rece Zaphod - Najobicniji Kasarp Ikilev.

- Sta?

- Obrnuto od Veliki Prasak. Hajde, trk."

 

 

" - E pa, stvarno, svega ima na ovom svetu, - rece prva iguana.

- Sto ti je zivot! - rece druga iguana.

- Ono sto sam napravis od njega - rece prva i potom utonuse u cutanje."

 

"Artur je bio srecan. Bilo mu je strasno drago sto se dan najzad jednom razvijao potpuno u skaladu sa njegovim planom. Pre samo dvadeset minuta odlucio je da poludi, a sad je vec jurio cesterfildsku sofu preko poljane preistorijske Zemlje."

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos nekih citata:

Oh freddled gruntibuggly, thy micturations are to me

As plurdled gabbleblotchits on a lugrid bee.

Groop I implore thee my foonting turlingdromes.

And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles,

Or I will rend thee in the gobberwarts with my brurglecruencheon, see if I don't!

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (1010011010 @ 9. 4. 2004, 23:25)

 

 

To je genijalna knjiga, jedna od mojih omiljenih. Napisao ju je cikica sa mog avatara, pokojni Daglas Adams.

Meni je najbolji deo kada sretnu vladara vaseljene: "Vladar Vaseljene zadremao je u naslonjaci. Posle toga ponovo se igrao olovkom i papirom i razdragao se kada je otkrio kako jedno ostavlja trag na drugom. Spolja su dopirali razni zvuci, ali on nije znao jesu li stvarni ili ne. Potom je nedelju dana razgovarao sa stolom da vidi kako ce ovaj reagovati."

 

Evo jos nekih citata:

"CIA je sve poricala, sto znaci da mora da je istina."

 

"Artur je gledao kako odlazi, zapanjen poput coveka koji, posto je pet godina ziveo u uverenju da je potpuno slep, iznenada otkriva da je nosio preveliki sesir."

 

"Posto je elektrodistribucija sekla bez greske svaki put kada plati racun, cinilo se savrseno logicnim da ga ne diraju kada ne plati. Slanjem para covek im samo ocigledno privlaci paznju."

 

"Artur je lezao na lezaju za ubrzanje i prestravljeno cutao. Nije bio siguran da li je to sto oseca vrtoglavica ili religija."

 

" - Ali sta je sa krajem Vaseljene? Propusticemo veliki trenutak.

- Vec sam ga video. Sranje - rece Zaphod - Najobicniji Kasarp Ikilev.

- Sta?

- Obrnuto od Veliki Prasak. Hajde, trk."

 

 

" - E pa, stvarno, svega ima na ovom svetu, - rece prva iguana.

- Sto ti je zivot! - rece druga iguana.

- Ono sto sam napravis od njega - rece prva i potom utonuse u cutanje."

 

"Artur je bio srecan. Bilo mu je strasno drago sto se dan najzad jednom razvijao potpuno u skaladu sa njegovim planom. Pre samo dvadeset minuta odlucio je da poludi, a sad je vec jurio cesterfildsku sofu preko poljane preistorijske Zemlje."

xexexe...dobar ti je nick....a i knjiga je super...prochitala sam je pre jedno pola godine....pisac je lik...meni je super kad kaze da je smeshno i zaostalo to shto ljudi na zemlji smatraju digitalan chasovnik "zgodnom stvarchicom"....e na to sam se odvalila od smeha....kao i na 2/3 knjige...... icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh freddled gruntibuggly, thy micturations are to me

As plurdled gabbleblotchits on a lugrid bee.

Groop I implore thee my foonting turlingdromes.

And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles,

Or I will rend thee in the gobberwarts with my brurglecruencheon, see if I don't!

 

Vogon poetry is of course the third worst in the Universe.

The second worst is that of the Azagoths of Kria. During a

recitation by their Poet Master Grunthos the Flatulent of his

poem "Ode To A Small Lump of Green Putty I Found In My Armpit One

Midsummer Morning" four of his audience died of internal

haemorrhaging, and the President of the Mid-Galactic Arts

Nobbling Council survived by gnawing one of his own legs off.

Grunthos is reported to have been "disappointed" by the poem's

reception, and was about to embark on a reading of his twelvebook

epic entitled My Favourite Bathtime Gurgles when his own

major intestine, in a desperate attempt to save life and

civilization, leapt straight up through his neck and throttled

his brain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...