Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

gde si ovo nabavio???? icon_mrgreen.gif

Ok...nabavila sam! mhihi.gif

 

Dao mi profesor iz likovne umijetnosti,primjetio je po

majci koju imam s natpisom ''Gothic Rock'' i eto

na kraju godine kaze da je bio u nekoj knjizari vidjeo knjigu

i rijesio da mi kupi...! icon_da.gif

 

Bas me je OBRADOVAO! biggreens.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...nabavila sam! mhihi.gif

 

Dao mi profesor iz likovne umijetnosti,primjetio je po

majci koju imam s natpisom ''Gothic Rock'' i eto

na kraju godine kaze da je bio u nekoj knjizari vidjeo knjigu

i rijesio da mi kupi...! icon_da.gif

 

Bas me je OBRADOVAO! biggreens.gif

Eh, sto ja nemam takvog profesora?! no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mnogi sto zive zasluzuju smrt. A neki koji umiru, zasluzuju zivot. Mozes li im ga dati? Onda ne budi tako revnostan kad delis smrtne osude u ime pravde, plaseci se za vlastitu sigurnost. Cak ni mudri ne mogu videti sve ishode." (Gospodar prstenova - Dve kule)

Jos uvek se mucim s trecim delom...nikako da se smilujem i zavrsim... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao mi profesor iz likovne umijetnosti,primjetio je po

majci koju imam s natpisom ''Gothic Rock'' i eto

na kraju godine kaze da je bio u nekoj knjizari vidjeo knjigu

i rijesio da mi kupi...! :da:

 

Bas me je OBRADOVAO! :veseli:

mnogi profesori su pedofili/pederi/poremetjeni

josh ako je gothic umeshan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mnogi sto zive zasluzuju smrt. A neki koji umiru, zasluzuju zivot. Mozes li im ga dati? Onda ne budi tako revnostan kad delis smrtne osude u ime pravde, plaseci se za vlastitu sigurnost. Cak ni mudri ne mogu videti sve ishode." (Gospodar prstenova - Dve kule)

Moram da ti pokvarim iluzije ali to je Gandalfov citat iz prvog dela- 'Druzina Prstena'

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogi profesori su pedofili/pederi/poremetjeni

josh ako je gothic umeshan...

icon_smile.gif Ti si prso...! Pa ebote...nisam ja musko ako si

na to mislio pa da ce da se pali na mene i moj stil...

da ispane da je moj profa pe*er! icon_uhoh.gif

 

I'm a bloody woman! icon_da.gif Got that! wallbash.gif

 

I bas mi se blago...knjiga je do mojih j@j@! mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si siguran?! 'Dve kule' - 219. strana! icon_da.gif

Neznam tacno za stranu jer imam knjigu u kojoj su sva tri dela zajedno ali sam sigurna sto se tvrdjenja tice.Mozda se spominje u drugom delu kroz neko Frodovo secanje posto je to bilo njemu upuceno dok su bili u Moriji a sve povodom Goluma koji ih je pratio svo to vreme icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam tacno za stranu jer imam knjigu u kojoj su sva tri dela zajedno ali sam sigurna sto se tvrdjenja tice.Mozda se spominje u drugom delu kroz neko Frodovo secanje posto je to bilo njemu upuceno dok su bili u Moriji a sve povodom Goluma koji ih je pratio svo to vreme icon_da.gif

Pominje se u drugom delu, to znam sigurno...ali ne znam tacno da li kroz Frodovo secanje, ili bas Gandalf prica, ali mislim da je pre ovo drugo... Ma dobro, nije toliko ni vazno. Svideo mi se citat. Imas li ti jos neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je iz prvog dela... chak su i u filmu potrefili pa ubacili u prvi deo :)))

 

ako vam se svideo parfem prochitajte i omon ra od viktor peljevina, nazhalost nema posme po njoj, ali je dobra knjiga...

 

@ Hellenoranotos > ako ti je knjiga do jaja, vidish da si mushko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jeste mu omiljena (bar je tako napisao u dnevniku) i njegova smrt (zvanichna verzija :)) je ista kao smrt grujana (ili kako se vetj zove lik)...

 

ima slichnu metaforu (temu) kao i frankenshtajn, mislim na to kako se lichnost razvija u neprijateljskom okruzhenju...

 

josh jednom, peljevin je strava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Efraim Kišon, Jevrejin koji je preživeo holokaust i postao jedan od najpoznatijih i najprevođenijih izraelskih pisaca, umro je u 81. godini, u svom domu u Švajcarskoj. "Efraim je bio genije za komediju, na međunarodnom nivou", rekao je izraelskom radiju Josef Lapir, lider opozicije u Knesetu, o svom dugogodišnjem prijatelju. Kišonov sin Rafael rekao je izraelskom listu "Mariv" da je njegov otac umro od srčanog udara u subotu kasno uveče, u Švajcarskoj, gde je živeo godinama, a da će biti sahranjen u Izraelu. Efraim Kišon, rođen u Mađarskoj, preživeo je nacistički logor i 1949. emigrirao je u Izrael, gde je pisao političke i društvene satire za mnoge listove, a kasnije i knjige u kojima se šalio na račun života u novoj jevrejskoj državi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...