Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

izgleda da se never mind nirvana samo meni dopala icon_da.gifbiggrin.gif

 

meni je bas to i dobro sto je knjiga zapravo skup nabacanih stvari koje maltene nisu ni povezane, a koje ustvari opisuju jedno vidjenje, odn. stanje kakvo je bilo u sijetlu u post-nirvana periodu... i ta gomila bendova... koliko ih samo ima... a pretpostavljam da su svi (ili bar vecina) zeleli da zvuce kao nirvana.... nice place to live....

biggrin.gif to se bas vidi u jednom delu kad on kaze da su pre '90 ljudi bezali iz Sijetla a '90 su svi otisli da zive tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sustini mislim da je sad sijetl jako smor grad... ali ono... sve bih dao da mogu da osetim tu atmosferu koja je vladala tad... icon_rockdevil.gif

sijetl uopste nije smor grad, vjeruj mi.. jedan je od zanimljivijih, evo sam skoro ce dva mjeseca u sijetlu.

svaki drugi klub je blues, jazz, metal, grunge.. rock `n`r roll. ima jako lijepih mjesta za izlazak, grad izgleda predivno, povezan je s kopnom sa nekoliko mostova (velicine 10 puta Brankovih). centar grada (da ne kazem downtown) izgleda mnogo lijepo, sesta avenija i slicna cuda za mene koja sam posljednje 4 godine provela po raznim goulubarnicima u bgd-u, izgledala je kao otkrovenje. space needle tower daje gradu malo moderniji shmek i najljepse od svega iza grada se podize mount rainier koji je do pola uvijek u magli pa izgleda kao da nice iz oblaka.

zalivi i jezera su uvijek prepuni brodica i jahti i daju zaista nevidjen prizor.

sto se tice klime, prilicno je kisovito zbog okeana valjda, ali zato zbog velike vlaznosti, preko citave godine grad je u cvijecu.

sto se tice kobejna, ja bih trebalo za par dana da idem do te kuce u kojoj je zivio kobejn - znam taj dio, prelijep je zbog blizine vasington jezera, i prilicno je skup. a ljudi su ovdje jako ponosni na citavu grunge kulturu, a pogotovo jer se kurt bas u njihovom gradu rokn`o.

tako da.. sve kad se skonta - sijetl nije las vegas ali ipak mi se jednako svidjaju oba grada.

 

user posted image

 

 

 

ajd da ne bude sve spam - crveni sator od anite dajamant je jedna od najljepsih knjiga koje sam citala - pogotovo jos ako se malo biblija rastabiri.

poz za maju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, Blondie, mogu samo da ti zavidim...i da se nadam da cu i ja jednog dana do Seattle-a... no.gif Mada sad ne vidim nikakve sanse za to... no.gif Please, slikaj mi Cobainovu kucu! Hoces li ici i do Greenwood Memorial Parka?

Crveni sator bi trebalo da uzmem u cetvrtak da procitam. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, Blondie, mogu samo da ti zavidim...i da se nadam da cu i ja jednog dana do Seattle-a... no.gif Mada sad ne vidim nikakve sanse za to... no.gif Please, slikaj mi Cobainovu kucu! Hoces li ici i do Greenwood Memorial Parka?

Crveni sator bi trebalo da uzmem u cetvrtak da procitam. icon_da.gif

ma nema na cemu da se zavidi, ovdje sam nepredvidjeno! icon_da.gif

 

slikacu kucu, naravno i g.m. park!

 

nisam jos otisla ni do hendrixovog groba, pa brus lija.. sto bi rekla moja tetka, ima li jos koji mrtvac da ga zelis obici!? icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pih... prvo da komentarishem blondie i sijetl... ja ne bih voleo da zhivim tamo... (ili se ja to samo teshim?)... i slikati kutju je glupo, bolje je pustiti neku njegovu pesmu i ... shta vetj radite kad slushate muziku... (ili se ja to o5 teshim?)...

 

ovakooooo... ja sam proshle nedelje bio vredan i prochitao chak tri knjige... od richard matisona 'ja sam legenda' i 'dok budan sanjam'... prva je o vampirima, ali ne kao ann rice ili lorel k. ili ko god je napisao zlatnu krv... nego onako, realna (gle ironichnosti...)... a druga (dok budan sanjam, iliti, what dreams may become) je odlichna, mozhda i najbolja knjiga shto sam ikad prochitao... ljubavna je (:ph34r:), ali ne zaboravite da je autor horor pisac, pa ne ochekujte neku meg rajan ljubavnu knjigu... mislim da ima i film po njoj, potrazhitju ga u video klubu, jer knjiga je ODLICHNA... moja preporuka svima...

i tretja knjiga je the exorcist... bwaahahhaha...

*~. o-d-l-i-c-h-n-a .~*

po njoj je prvi deo filma, jelte pravljen itd... i jaka je... stilom me podsetja na drakulu, po opshirnosti, detaljnosti, preciznosti (jesu li ovo sve sinonimi?)... itd...

a sada chitam (ipak je to topic) nok hornbi - kako biti dobar... zapravo chitam o svojim matorim... smooooooooor... ali videtjemo kakav tje kraj da bude...

 

i planiram sledetjih nedelju dana da se zatvorim u kutju i chitam praktikum iz ekonomije... ispiiiiiiiiiiiiiit... smoooooooorr.... wish me luck... ali ja obichno ne pamtim ono shto prochitam iz knjiga (chitam ih radi atmosfere...), kako li tju tek ovo da nauchim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pih... prvo da komentarishem blondie i sijetl... ja ne bih voleo da zhivim tamo... (ili se ja to samo teshim?)... i slikati kutju je glupo, bolje je pustiti neku njegovu pesmu i ... shta vetj radite kad slushate muziku... (ili se ja to o5 teshim?)...

 

pa u odnosu na bgd, volim sto sam ovdje. ali u odnosu na vegas ili neka ljepsa, toplija mjesta - ne volim.

slikati kucu je bar nesto. a kako da pustim bilo sta kad nemam nijednu pjesmu od nirvane kod sebe. icon_smile.gif

 

tjesim se i ja da ce biti bolje.

 

 

pocela sam citati kinga, neke nove price.. na engleskom. treba mi 10 minuta za jednu stranu. sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...