Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

nismo se izgleda razumeli, nebitan se odnosi na značaj u istoriji muzike....pogledaj moj prethodni post....

dobro mozda i nismo..ali opstalo je mnogo toga kroz muzicku istoriju, mnogo toga sto se meni ne dopada, i sto mogu slobodno da kazem da je lose, ali neko c eimati suprotno misljenje... sad da li je HIM los ili dobar, da li ce da opstane ili ce da bude zaboravljen to ne znam, a na to ne utice samo kvalitet benda! Barem tako ja mislim..mozda nisam u pravu.. npr. Beatles, oni su zapamceni zbog nastupa, stvorili su nesto novo...Euforiju...a muzika, po meni, laka, jednostavna i "losa"...a opet neko tu vidi vrhunski kvalitet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

beatles su sa apekta tog vremena bili fantastičan bend i koren nečega shto se kasnije nastavilo i razvilo u nešto drugo....hiM nema takvu epohalno-istorijsku ulogu, i nije pitanje ukusa tu, već realnbe procene da oni neće opstati na taj način....u pravu si da ne utiče kvalitet samo, al' ti je promer za beatlese losh, bolje da si rekla to za punk....

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIM je definitivno bitan band , cim tema o njima ima 97 strana,zar ne !

Mozete da ih volite ili ne volite ,to je vec stvar ukusa,ja definitivno vise volim da vidim njihov spot na TV nego recimo Cecin ili Zeljka Joksimovica ili pak sugave repere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha tema je i dalje aktuelna s' obzirom da je treshirana xy puta icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Inace moram podrzati Delikventa jer jednostavno ako trazis smisao u muzici onda slusaj bendova koji stvaraju sa tom poentom tj da njihova muzika ima smisla, u ovom slucaju muzika nema nit' smisla, nit' dusu... jednostavno krsh.

Ali opet nekome se to dopada znaci da vidi smisao icon_confused.gif , sto ne znaci ujedno da je to i kvalitetna muzika ili sta god. Tako da molim da e ovi pojmovi kvalitet/smisao malo odvoje u raspravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nije pitanje ukusa tu, već realnbe procene da oni neće opstati na taj način....u pravu si da ne utiče kvalitet samo, al' ti je promer za beatlese losh, bolje da si rekla to za punk....

realne procene? A ko je tvorac te procene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

delikvent,

1. instant koncepti umeju da opstanu jako jako dugo. black sabbath je instant koncept, i uz to jos antiprotivan. a opstali su jako dugo i izvrsili prejak uticaj. the doors su instant koncept, nirvana je instant koncept, uz to jos i lopovluk najgore vrste.

2. sta su trajne vrednosti? ako cemo o trajnim vrednostima, ne bi muzika otisla dalje od folka i klasike i niko ne bi gitaru ustekao u struju u jednom trenutku ili pustio kompjuter da svira. sta je kriterijum trajnosti u vrednostima, ili samo picis fraze koje nisu dostojne cak ni SPC?

3. nisu planski otisli, nego su se zadesili tokom nekog festivala, a kako u datom trenutku nije bilo niceg zanimljivog u blizini, rsili su da ostanu na koncertu i zakljucili da im je to bilo najprijatnije iznenadjenje, jer su ocekivali popicno vlazenje maloletnih svabica, a dobili pristojnu dozu prasenja.

4. ja ti mogu nabrojati bar 10 bandova iz cuga na koje je HIM izvrsio uticaj, neposredan ili posredan. o epohalnosti cemo pricati za nekih 20 godina.

5. obrati paznju na sentenced, checkiraj njihova poslednja 2 albuma i dostigni to, leba ti.

 

fantasmic,

procitaj delikventov potpis, shvatices da ce dotle jos mnogo vode proteci savom i dunavom. nije jedina prednost u zatreskavanju, vec u lako-teskoj muzici koja te tera na samoevaluaciju.

 

cika postare,

najprostije receno, tako je. ali ne samo to...

 

melinda,

tema ce biti aktuelna dokle god je nas nekoliko tu prisutno da razmenjujemo informacije. po pitanju smisla i kvaliteta, ostoji pozitivna korelacija izmedju ta dva. ali nije stopostotna. dakle, ti imas svoje misljenje, niko te ne tera da slusas HIM ili da promenis misljenje, ali ako ti ne pronalazis bilo smisao, bilo kvalitet, ne znaci da ga nema. neko razmislja u drugom pravcu i pronalazi oba.

 

toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIM je definitivno bitan band , cim tema o njima ima 97 strana,zar ne !

Mozete da ih volite ili ne volite ,to je vec stvar ukusa,ja definitivno vise volim da vidim njihov spot na TV nego recimo Cecin ili Zeljka Joksimovica ili pak sugave repere.

to stoji! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

delikvent,

1. instant koncepti umeju da opstanu jako jako dugo. black sabbath je instant koncept, i uz to jos antiprotivan. a opstali su jako dugo i izvrsili prejak uticaj. the doors su instant koncept, nirvana je instant koncept, uz to jos i lopovluk najgore vrste.

2. sta su trajne vrednosti? ako cemo o trajnim vrednostima, ne bi muzika otisla dalje od folka i klasike i niko ne bi gitaru ustekao u struju u jednom trenutku ili pustio kompjuter da svira. sta je kriterijum trajnosti u vrednostima, ili samo picis fraze koje nisu dostojne cak ni SPC?

3. nisu planski otisli, nego su se zadesili tokom nekog festivala, a kako u datom trenutku nije bilo niceg zanimljivog u blizini, rsili su da ostanu na koncertu i zakljucili da im je to bilo najprijatnije iznenadjenje, jer su ocekivali popicno vlazenje maloletnih svabica, a dobili pristojnu dozu prasenja.

4. ja ti mogu nabrojati bar 10 bandova iz cuga na koje je HIM izvrsio uticaj, neposredan ili posredan. o epohalnosti cemo pricati za nekih 20 godina.

5. obrati paznju na sentenced, checkiraj njihova poslednja 2 albuma i dostigni to, leba ti.

 

fantasmic,

procitaj delikventov potpis, shvatices da ce dotle jos mnogo vode proteci savom i dunavom. nije jedina prednost u zatreskavanju, vec u lako-teskoj muzici koja te tera na samoevaluaciju.

 

cika postare,

najprostije receno, tako je. ali ne samo to...

 

melinda,

tema ce biti aktuelna dokle god je nas nekoliko tu prisutno da razmenjujemo informacije. po pitanju smisla i kvaliteta, ostoji pozitivna korelacija izmedju ta dva. ali nije stopostotna. dakle, ti imas svoje misljenje, niko te ne tera da slusas HIM ili da promenis misljenje, ali ako ti ne pronalazis bilo smisao, bilo kvalitet, ne znaci da ga nema. neko razmislja u drugom pravcu i pronalazi oba.

 

toliko.

IDI

icon_razz.gificon_razz.gificon_razz.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Akasha
da, al' u muzici hima muzika nije najbitnija zato shto su oni pop bendić....

nemam stomak za raspravu sa napaljenim klinkama, ljubomoran nema smisla biti,a naročito ne na nebitne likove....

muzički ću postići ne četvrtinu, nego 24/4, nije to problem ovde, popularnost je nešto drugo, možda si htela da kažeš da neću nikad biti toliko popularan - neću sigurno....

De, de, smiri se Metuzaleme, stres moze da skodi.Nebitan lik,nebitna tema...pa sto onda maltretiras stomak?btw dace Lucifer da ostvaris te 24/4, javi pa da slavimo.A popularnost zavisi od same individue, mozda imas sanse... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo ljudi, smanjite malo dozivljaj.Svako ima pravo na svoje misljenje ali to nije razlog za "klanje" preko neta.Btw, Delikvent ako imas nesto protiv HIM-a nemoj da ulazis na temu i smaras sve naokolo sa tvojim misljenjem i stavom. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

angela, ako mislis da je ovo klanje, nisi dolazila ranije... e, to je bilo klanje...

baal, fanovi mileta kitica znaju da koriste kompjuter? icon_confused.gif

Jesam, dolazila sam ranije.To je prica za sebe. icon_rockdevil.gif

Hm Mile Kitic... pukeface.gif "Nije zvaka za seljaka" evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Akasha
angela, ako mislis da je ovo klanje, nisi dolazila ranije... e, to je bilo klanje...

baal, fanovi mileta kitica znaju da koriste kompjuter? icon_confused.gif

ma sigurno.Mile licno drzi casove mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif Najbolji na kursu dobija krug voznje Kiticevim traktorom...

icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIM JE JEDNO OGROMNO SRANJE KOJE NE ZASLUZUJE NICIJU PAZNJU I KOJE MOGU DA SLUSAJU SAMO JEBENI IDIOTI SA 2g MOZGA!!!!!!!!

Zasto si, onda, trosio vreme i ostavljao post na ovoj temi icon_confused.gif Inace, svidja mi se tvoj avatar icon_biggrin.gif

 

sorry, pomesao sam te sa ortakinjom sa chata.

podseti me koji disk, davno bese.

 

nista, nista icon_biggrin.gif

HIM - everything you have icon_smile.gif , valjda bese jedan mp3 ili tako nesto...

Edited by Perla Ferrar

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIM JE JEDNO OGROMNO SRANJE KOJE NE ZASLUZUJE NICIJU PAZNJU I KOJE MOGU DA SLUSAJU SAMO JEBENI IDIOTI SA 2g MOZGA!!!!!!!!

Joj sto volim kad naleti apprentice i pravi se tr00...

To je tako slatko...

Lepo si im rekao sinko...ti si jedini pravi metalac ovo su sve foliranti...

 

 

 

P.S.Aj promeni avatar jer sam poprilicno vezan za G`N`R

Share this post


Link to post
Share on other sites

angie, ovde je pljuvacina deo opste kulture, a ovaj forum resava sve frustracije.

perla ferrar, say when...

fantasmic, taj rad

 

KinSlayer,

aj odjebi i odrasti. i javi mi se kad napecas HIMicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos se zove Kinslayer...mali skrnavi sve sto volim...

 

ban,ban,ban,ban..............

 

Joj izgubio sam And Love Said No...a to mi je poklon..od bivse...ubice me...jos ima posvetu...sranje icon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gif Samo se meni desavaju takve gluposti...

Edited by fantasmic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...