Jump to content

Acid Rain


Guest Leteci Bajo

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krenoh na spavam reko ajd` da vidim sta ima novo na yumetalu i gle oni kiseli momci uradili konacno demo.Skinuo sam Alpha-u i Legacy (ostale cu sutra smoriio me da cekam pa cu na dan da skidam po jednu mesmu).Hocete prvi utisak..............pa...znate ne znam sta da kazem. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Razbija LUDILO MNOGO MI SE SVIDJAAAAAAAAAAAAAAA icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Kazu vokal je los ma seru ljudi s obzirom gde ste snimali odlicno je.

Uvek sam se nadao da cu ja da radim tako nesto ali jebiga nikad da sretnes takve ljude stvarno je po mome ukusu svaka cast.

Samo napred imate moju kompletnu podrsku.

KEEP FIGHTING FOR METAL mrred.gifmrred.gifmrred.gifmrred.gifmrred.gifmrred.gifmrred.gifmrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenoh na spavam reko ajd` da vidim sta ima novo na yumetalu i gle oni kiseli momci uradili konacno demo.Skinuo sam Alpha-u i Legacy (ostale cu sutra smoriio me da cekam pa cu na dan da skidam po jednu mesmu).Hocete prvi utisak..............pa...znate ne znam sta da kazem. icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif

 

Hvala,Branko pivopije.gif Obecao sam ti da cu ti dati nas CD kada napravimo,i to cu ispuniti.Uvek kad idem u grad nosim par nasih demo diskova sa sobom.Ako se sretnemo uskoro negde na nekoj svirci,dobijas CD sa omotom i nalepnicom.

Ako si nestrpljiv da cujes pesme,slobodno ih skini sa naseg sajta.(ako te ne mrzi).

Ziv bio. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EVO KONACNO I MENE...

 

NIJE LOS DEMO, PRODUKCIJA I GLAS SU MALO LOSIJI, ALI TO STE SIGURNO VEC KONSTATOVALI! MOGLO JE I MALO ORIGINALNIJE - ONI RIFOVI ZA STROFE MNOOOGO PODESCAJU NA SYMPHONY X! GITARISTA JE SASVIM SOLIDAN! SAJT JE KOREKTAN... I TAKO! icon_rockdevil.gif

 

SVE U SVEMU DOBRO ZA POCETAK!

 

 

POZZ

 

pivopije.gif

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego ljudi kako vam se svidja omot, dizajn i sam cd sa vizuelne strane posmatrano?

sto se vizuelne strane tice, nemam zameriki. u stvari svidja mi se omot i nalepnicana disku. totlano kul izgleda.

 

a sada o muzici. icon_smile.gif

 

ne znam da li da detaljisem ili da iznesem uopsten utisak. vama kao muzicarima bi se verovatno vise svidelo da citate komentare za svaki deo svake pesme, ali auditorijum ce da se smori ako krenem da mnogo zalazim u detalje.

 

elem, dopada mi se atmosfera i taj neki spoj stratovariusa i maidena iz faze somewhere in time/7th son. ima tu idejno mnogo jakih momenata i rifova koji su stvarno fenomenalni. zvuk gitare je super. u stvari produkcija je iznad proseka za kucni demo snimak. icon_da.gif postoji neka atmosfera koja vezuje sve pesme. muzika me asocira na neku sirinu i prostranstvo, ne znam kako da objasnim.

 

nikola, ti si car!! nemoj nikad da usporis solaze. tebi lezi taj fazon sviranja i mnogo mi se vise svidjaju brzi delovi solaza nego oni sporiji sa puno terci. svaki put kad pocne solo za shattered mirror ja pomislim "to, care", ali rekoh da necu da detaljisem. solaze su uglavnom brze, ali se oseca ljudskost u sviranju, nije prepeglano ko da slusam midi fajl. cestitam. icon_da.gif ritam gitare, takodje, sve odsvirano odlicno. jesam li vec rekao da ima dobrih rifova? jesam. icon_smile.gif

 

ono sto mi malo smeta je vokal. ne zbog produkcije i tih stvari, nego zbog linija za pevanje, nekako su previse depresivne. u red ocean ima dobrih momenata. generalno gledano, imam utisak da je pevac bio zestoko smoren i letargican dok je snimao pevanje. kao da je pao na popravni i dosao da snima. to, po meni, treba malo napaljenije da bude, da ima muda ko lubenice!! nemoj da mislis da te nesto pljujem, jer nije tako (svidja mi se ceo trip). intonativno je to cisto otpevano, i hteli mi to ili ne, vokal je taj koji nosi pesmu, i moze sve da bude super, ali zadjnu rec ima glas. po mom misljenju, to bi trebalo energicnije da se otpeva.

 

 

pozdrav! pivopije.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ceo demo sa neta, i dopada mi se... icon_mrgreen.gif Nisam vas do sad slusao ali kontam da i uzivo dobro zvucite. Pesme su skroz korektne i pevljive. Imate prog momente vesto ubacene u neku power pricu i to je za svaku pohvalu. Produkciju je glupo da komentarisem s obzirom da je demo u pitanju i da je kucna produkcija u pitanju. Za demo sasvim ok. Vizuelni deo necu komentarisati jer cu biti brutalno ostar pa ne bih da kvarim gore navedene komplimente! mhihi.gificon_wink.gif

U svakom slucaju samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Prvo hvala za demo bilo mi je drago da čujem da neko svira stil muzike koji ja volim.

 

Prva i najveća zamerka je vokal, totalno je upropastio atmosferu i muziku ostale ekipe. Nije mi jasno o čemu se radi, nemogu da kažem da čovek nezna da peva ali pevanje na demo je očaj. Da li je problem u strahu pošto je sve otpevano u jedom manje više istom tonalitetu,suviše melanhonično i ne uklopljeno u aranžman muzike. Moja preporuka je da pevač mora da promeni pristup pevanju a put ka tome je prvo agresivnost,dinamika,varijeteti. Njegov glas treba da je instrument, melodija a ne atmosfera kao što je urađeno na demo snimku. Nadam se da pevač ne sluša Gothic icon_biggrin.gif pošto me njegov stil pevanja podseća na to, "malo vatre treba sunuti u njegovo grlo".

 

Što se tiče muzike i ostalih članova ona je na veoma zadovoljavajućem nivou.

Instrumental je odličan veoma lep i zaslužuje da bude neki intro na vašem budućem albumu. Pesma Legacy je dobro odsvirana u nekom mid tempu, solo je brz,melodičan ali vokal kvari ukupan utisak, klavijature,bas,bubnjevi,gitare su za desetku. Shattered Mirror i Red Ocean imaju istu ocenu kao i predhodna pesma sa lepim melodijama i promenama u aranžmanima. Možda bi u sledećim radovima trebali dodati neke pesme koje malo izlaze iz nekog "klišea" mid tempo pesama i uraditi neke brže stvari kao i balade sa promenom varijiteta.

 

Zaključak je da momci imaju potencijala definitivno i na pravom su putu da stvore dobar bend vrednog poštovanja. Naravno rad prestoji i to veliki posebno sa vokalom ako momcima bude potrebna pomoć biće mi drago da im pomognem u ostvarivanju njihovog cilja jer bi bilo šteta da ova umetnost propadne.

 

 

Sve Najbolje!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno se jako svidja vokal (inace ne bi ni bio takav)

Nisam hteo da vokal bude neki vristac niti da peva previse agresivno. Vise se ciljalo na neki Kamelot pristup.

Mada (opet ne bih da se pravdam) verujem da je lose snimljen vokal imao dosta uticaja.

Po mom skromnom misljenju Marko je jako talentovan pevac, i vokalno i idejno Ima zaista jos puno da radi, ali ima dobru osnovu

 

 

poz svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno se jako svidja vokal (inace ne bi ni bio takav)

Nisam hteo da vokal bude neki vristac niti da peva previse agresivno. Vise se ciljalo na neki Kamelot pristup.

Mada (opet ne bih da se pravdam) verujem da je lose snimljen vokal imao dosta uticaja.

Po mom skromnom misljenju Marko je jako talentovan pevac, i vokalno i idejno Ima zaista jos puno da radi, ali ima dobru osnovu

 

 

poz svima

Pa sledeci put nemojte da kupujete mikrofon na buljaku... icon_wink.gif

 

heheh icon_wink.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, odlicno svirate!!! Svidja mi se!!! Vokal ima odlican glas!!! Ali se nesto niste pretrgli dok ste radili pesme... Mogao je neki echo, nesto tako. Sve u svemu, zanimljivo, pogotovo za nase prostore... Originalno! Samo napred!!!!

 

PozZz icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima,veceras cemo Max (pevac) i ja (Zarko,basista) gostovati na Radiju 202 u emisiji Demo express.Emisija pocinje u 21h, a mi cemo biti negde oko 22h.Nemojte propustiti.Pusticemo i neke pesme,a ako jos postoji ona demo top lista,onda glasajte za nas.

Frekvencije radija 202:BEOGRAD 98.5, 101.8, 104.0 FM

NOVI SAD, ZRENJANIN, BEČEJ 101.8 FM

KRAGUJEVAC, JAGODINA 101.0 FM

UŽICE; ČAČAK; KRALJEVO 101.6 FM

NIŠ, KRUŠEVAC, PROKUPLJE, LESKOVAC 103.5 FM

BOR, ZAJEČAR 100.4 FM

NEGOTINSKA KRAJINA 98.9 FM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...